Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaz CB!!


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie bardzo dobry wybór w tych pieniążkach. Początkowo miałem brać 510 ale zdecydowałem sie na 520 bo ma RfGain...ale po pewnym czasie użytkowania stwierdzam że nie była mi ta funkcja aż tak niezbędna...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i CB chyba dopiero kolo wakacji zrealizuje, nie jest mi jakos potrzebne, ale juz wiem jakie mam kupic gdyby doszlo do skutku :), a trafilo mi sie kompletne wspomaganko za cene nowego lichego CB z allegro a ukrecic 195 nie tak latwo :) jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najtańszą cobrę i do tego antenę na magnes............,jeżdżę z nią od roku (a codziennie robię 400 km ) i jestem zadowolony.Zasięg ma około 25-30 km. i do tego kosztowała grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najtańszą cobrę i do tego antenę na magnes............,jeżdżę z nią od roku (a codziennie robię 400 km ) i jestem zadowolony.Zasięg ma około 25-30 km. i do tego kosztowała grosze.

A jaką kolega ma tą magnesówke do tej Cobry? I gdzie jest zamontowana?

Ps Ja ostatnio zamontowałem sobie radyjko w schowku pod radiem.

Wyciąłem dolna część szuflady i wszystko ładnie słychać i nie potrzeba zewnętrznego głosnika :) . A gdy auto zostawiam na dłużej wystarczy odkręcić mica, klapka sie zamyka i radyjko jest niewidoczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko mam w schowku pod radiem...... :) Antenkę na dachu............,a jeśli idzie o zasięg,to czasami ( ale nie zawsze,pewnie zalerzy to od pogody ),wyjeżdżając z Człopy słyszę Bar Mona w Pile na bazie Pks-u................,jak by nie patrzeć jest to napewno całe 40 km...............,codziennie jeżdże z Piły do Szczecinka,a po południu z Piły do Gorzowa Wlkp............i wiem na ile mi ściąga.Poza tym nie wyobrażam sobie jazdy bez CB, to tak jak by nie mieć jednego zmysłu............,no i można moment "oczko" wyłapać,że o kasie zaoszczędzonej już nie wspomnę :diabel2:

 

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2007 13:55 ]

Marki anteny nie znam.............,nic na niej nie pisze.Wiem tyle że jest to bat wysokości 170cm,na podstawce magnetycznej.Kupiłem cały zestaw używany ,od kolegi z pracy za 250zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bazy , tak jak i ten bar mają wysokie maszty a radyjko pewnie z minimum 10 albo 20 W mocy. Możesz ich słyszeć nawet ze 100 km . Usłyszysz ich nawet na samym drucie . :D

 

Tak jak mówi kolega Szpara, nie pogadasz z takim barem przy takiej odległości. Możesz posłuchac jak Radia ZET :D

 

Zauważ jak jadą Ruscy albo Włosi Tirami , słychać ich z charakterystycznym echem chyba z 50km. Dopała jak cholera i znikim wtedy nie pogadasz :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baronmokotowa

dobrze tak sobie montowac.

 

coz ja moge, przenosna magnetyczna antenka i maly Alan. i montuje tylko gdy w trase jade ( co weekend, lub co dwa)

poza tym radyjko w domu lezy.

a powod? auto pod blokiem stoi.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Co do radyjka - U510 - tak jak ktoś wcześniej napisał - RFgain nie jest niezbędny - rzadko jeździsz na dwa autka :D żeby sobie we dwóch pogadać...

Antena - kiedyś midlan 60 cm - najtańszy i najpopularniejszy - oczywiście magnes, niestety znalazł swojego amatora...

Obecnie hustler 120 cm - jedna wada - cholernie gwiżdże podczas jazdy, zresztą tak samo jak bliźniaczy wilson... a to że najlepsza jest jak najdłuższa antena to bujda... nie zawsze długa antena ma tak samo dobre parametry jak niejedna krótsza... a tak wogóle to każda antena podczas jazdy "kładzie się" co diametralnie zmienia jej charakterystykę pracy (z dookólnej robi się bardziej kierunkowa)...

Co do odpadania bacików z magnesówek to jeśli jest niedokręcony to odpadnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego możemy porównać osiągi na mojej santiago 1200(195cm - montaż w dachu) z twoim hustlerem.O jakich parametrach piszesz - zysk- podawany przez producenta dla zyskania klienta?Najważnniejsza jest długość fizyczna a nie elektryczna.Zamontuj na aucie zwykly dipol o długości elektrycznej 1/4 fali(ok 275 cm) i porównaj z inną anteną samochodową o dłudości elektrocznej 5/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z szpara, bardzo czesto zyski anten jak i sila nadajnika sa zawyzane i to sporo

 

a tak wogóle to każda antena podczas jazdy "kładzie się" co diametralnie zmienia jej charakterystykę pracy (z dookólnej robi się bardziej kierunkowa)...

alez nigdy w zyciu, pierwszy raz slysze takie stwierdzenie

 

to ze ona bedzie lezec nie czyni jej w zadnym wyapdku anteny kierunkowej tylko po prostu nadal jest dookolna tylko ze promieniuje glownie w pionie zamiast w poziomie

 

antena kierunkowa to jest wogole inna budowa anteny np antena typu yagi czy antena z promiennikiem i reflektorem mozemy nazwac kierunkowa ale nie dookolna antene i kladac ja w plaszczysnie poziomej nie czyni kierunkowej

 

zawsze antena ktorej dlugosc czy dipol jest zblizony do dlugosci fali bedzie najlepszy, w aucie to moze sie nie sparwdzac bo sie wygnie podczas jazdy i zmienia sie plaszczyzna promieniowania, dlatego krotsza podczas szybkiej jazdy moze bardziej sie sprawdzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

jestem ciekaw jak macie pomontowane te radyjka bo tez wlasnie sie zastanawiam nad jakims CB :)

Czy moze ktos zapodac w koncu fotki z zamontowanymi radyjkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem ciekaw jak macie pomontowane te radyjka bo tez wlasnie sie zastanawiam nad jakims CB :)

Czy moze ktos zapodac w koncu fotki z zamontowanymi radyjkami :)

Ja jak już wczesniej pisałem mam zamontowanego unidenka w schowku pod suwakami :D.

Porobie fotki tylko załatwie baterie do aparatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobie fotki tylko załatwie baterie do aparatu

 

hehe mysle ze w kazdym sklepie kupisz :P nie musisz zalatwiac hehe ;)

 

[ Dodano: Pią 15 Cze, 2007 15:40 ]

baterie do aparatu

 

no i jak tam z bateryjami ;) moze doslac Ci z Katowic hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba wpadnij do mnie

 

no wlasnie chyba szybciej bedzie jak podjade do Ciebie Lukasz ;) moze poniedzialek? bo weekend w budzie kisze :/ ale to juz na priv sie zgadamy ;)

Bo za czym kolega znajdzie bateryje to moze uplynac trocha czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...