Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z intercoolerem


bodek15rw

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam chyba problem z intercoolerem lub z jego rozszczelnieniem bo ostatnio cos mi szumi swiszcze pod maska i niewim co sie dzieje moze ktos z forumowiczow mial podobne objawy bede wdzieczny za wszelkie informacje pozdrawia wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam chyba problem z intercoolerem lub z jego rozszczelnieniem bo ostatnio cos mi szumi swiszcze pod maska i niewim co sie dzieje moze ktos z forumowiczow mial podobne objawy bede wdzieczny za wszelkie informacje pozdrawia wszystkich

 

Miałem podobnie. Kupiłem kilka używek i wszystkie albo się rozszczelniały albo były już nieszczelne. Potem kupiłem oryginalną nówkę na giełdzie i oczywiście się rozszczelniła. Rozmawiałem z facetem, który jest guru od chłodnic w Dąbrowie Górniczej i powiedział, że te chłodnice są wadliwe i żadne spawanie, klejenie nic nie da. Ja chcąc zaoszczędzić kupiłem klej do wklejania szyb samochodowych i to pomogło na długo ale i tak się rozszczelniało. Ostatecznie kupiłem w sklepie CHŁODNICE24 intercooler z nowym rdzeniem z roczną gwarancją za 1200 PLN i wreszcie jest idealnie, ma moc i jest szczelny. W CHŁODNICE24 powiedziano mi, że oryginały miały rdzenie do mniejszego ciśnienia, dlatego oni dają mocniejsze rdzenie i to się sprawdza. Najlepiej podjechać do punktu gdzie naprawiają chłodnice i tam sprawdzić szczelność. Ja sprawdzałem domowymi sposobami (1. nie odkręcać czujnika doładowania, zatkać korkiem gumowym jeden wylot a do drugiego wkładamy korek z dziurką i do niej puszczam powietrze z kompresorka i to wszystko do wanienki z wodą, jak lecą bąbelki to jest nieszczelny. 2. to samo, jak wcześniej tylko zamiast korka z dziurką pod kompresor przykładałem solidnie do twarzy i dmuchałem ustami i słyszałem jak powietrze uchodzi).

 

Wszystkim posiadaczom X-a polecam założenie OIL CATCH TANK, który zakłada się na przewód odpowietrzenia korbowodu (po prawej stronie pod intercoolerem jest gumowy wężyk wychodzący od silnika do gumowego przewodu idącego od filtra powietrza) bo wszystkie opary olejowe idą na turbinę, a OCT je wyłapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian179 a czy możesz napisać co daje OIL Catch Tank i gdzie to ustrojstwo kupiłeś, ewentualnie montowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego heckler1 a może by tak poszukać w google? Jeden z pierwszych tematów: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=66618 . Poczytaj. Trzeba zwrócić uwagę na średnice rurek i pojemność. Jest wiele rodzajów. Ja w swoim Xsie mam ten separator już od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i czytałem. Tylko wiesz passat to nie x-trail. Czy mógłby ktoś napisać jaką pojemność pojemnika trzeba dobrać i jaka średnica rurek do X-sa, czy da się to samemu załozyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i czytałem. Tylko wiesz passat to nie x-trail. Czy mógłby ktoś napisać jaką pojemność pojemnika trzeba dobrać i jaka średnica rurek do X-sa, czy da się to samemu załozyć?

 

Kolego, zakładasz sam. Ja mam identyczny OIL CATCH TANK jak w linku: http://allegro.pl/oil-catch-tank-zbiornik-odmy-niebieski-gt-wrx-sti-i1404689516.html . Wszystko co jest potrzebne do montażu masz w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też poczytałem i raczej nie polecają tych chińskich ładnych pojemniczków z alledrogo z króćcami 10mm.

Kolego heckler1 można kupić za 1/3 ceny separator oleju do lublina ew. land rovera do tego kilka węży i mieć ten sam patent, ale podobno lepszy...

http://www.a6klub.pl/a6-c5-demontaz-tapicerki-w-bagazniku-vt10878.htm?view=next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym grozi jazda z rozszczelnionym intercoolerem? :(:(:(:(:(

 

hej wczoraj przy wolnej chwili porozkrecalem opaski,zdjolem przewod gumowy odkrecilem ic i troszke go obczysciłem z tego oleju po zlozeniu wszystkiego i dokladnym docisnieciu opasek przeprowadzilem test i juz nic nie gwizda ani swista hura ale pojawil sie inny problem :(:(:( sciaga mnie na lewo morze o tym ktos cos wie wiecej pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...