Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ po trzech latach użytkowania


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kaśka ma 2,5 roku i 118 tyś przebiegu. To co naprawiałem to:

- przewód dolotu powietrza do turbiny (3 razy) - wszystko wymienione na gwarancji. Za każda wymianą przewód coraz bardziej "metalowy" ;) W końcu problem ustał.

 

 

Co się działo, że zmieniałeś ten przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód po prostu pękał. Za każdą wymianą przewód miał coraz więcej metalowych obejm. Po ostatniej wymianie wszystko jest już ok. Natomiast dwa dni temu pękła inna rzecz ;) tak więc do listy można dopisać "łącznik z czujnikiem ciśnienia powietrza". Niestety sam element kosztuje ponad 500 zł i jego dostępność to 2-6 tygodni. Samochód potrzebuję jak najszybciej więc na razie przeglądam wszystkie możliwe aukcje na allegro w poszukiwaniu pieroństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qashqai+2 TEKNA 2011 2.0 dCi 150KM manual

 

Przebieg 63000 km

Przeglądy co 20000 km

 

Specyfikacja eksploatacji: 25% miasto, 74% drogi pozamiejskie, drogi ekspresowe, autostrady, 1% drogi gruntowe.

Sposób eksploatacji: samochód dbany w granicach przyzwoitości ale bez przesady, agresywny sposób jazdy, ekonomiczny czynnik jazdy bez znaczenia.

 

Wypalanie filtra DPF: Nigdy - wynika to zapewne ze sposobu eksploatacji.

 

Materiały eksloatacyjne:

Klocki przód po 40000 km

Klocki tył po 60000 km

 

Filtr powietrza, filtr kabinowy, filtr oleju, olej co 20000 km

Odgrzybianie klimatyzacji, ozonowanie po 40000 km

Przegląd klimatyzacji od A-Z po 60000 km

 

Awarie:

Zepsuty sygnalizator zapięcia lewego tylnego pasa po 20000 km - wymiana na gwarancji

Zepsuty sygnalizator zapięcia prawego tylnego pasa po 30000 km - wymiana na gwarancji

Awaria alarmu Cobra założonego obowiązkowo brzez dealera, który unieruchomił immobiliser po 40000 km - holowanie w ramach assistance bezpłatne, naprawa 285 zł z powodu tego że alarm był już po 1 rocznej gwarancji.

Obłażące emblematy z przodu i z tyłu po 55000 - wymiana w ramach gwarancji

Łącznik drążka stabilizatora i uszczelniacz wału korbowego po 60000 - wymiana w ramach gwarancji

 

 

Z powyższego widać, że auto jest jak na razie bez większych zastrzeżeń. Usterki w większości przypadków to drobnostki, a uszczelniacz wału korbowego tylko się pocił więc teoretycznie jeszcze wytrzymałby parę tysięcy (ale od czego jest gwarancja). Na auto mam jeszcze 1 rok gwarancji + teraz dokupione w ramach promocji dodatkowe 2 lata za 2910 zł (+30 zł za przegląd do przedłużenia gwarancji). Postaram się zrobić update historii eksploatacji po 90000 km.

 

Koszty przeglądów nie są małe i są wahają się w granicach 1000-1300 zł, za full opcję, nie licząc oczywiście dodatkowych czynności takich jak wymiana klocków. Z wymianą klocków to już poziom około 2000 zł. Niestety sporo kosztuje olej którego do tego silnika potrzeba aż 7 litrów i to w dużej części przekłada się na tak wysoki koszt przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zgadzam sie z opinią serwisu QQ w Poznaniu Polody kompletna niewiedza i krętactwo ten serwis "tak ma" cytat wypowiedzi pracowników obsługi

 

A jest jakaś  inna alternatywa  co do serwisu  Polody w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeźmierowo ;) mimo, że mam bliżej do poznańskiego serwisu, wolę podjechać do "centrali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie tylko standarowe przeglądy, i wymiany, oleje filtry, klocki przednie, teraz w lisotpadadzie 2013 pękł mi klocek z tyłu.

ale w czasie 1 trasy Tarnobrzeg- Rzeszów i z powrotem (rpatem 160 km) miałem 3 megahamowania - tyle to nie miałem przez całe swoje kierownicze życie (tzn jako kierowca) - klocek pękł i wymieniałem klocki i przy okazji tarncze, ma kaszkę 3,5 roku


u mnie tylko standarowe przeglądy, i wymiany, oleje filtry, klocki przednie, teraz w lisotpadadzie 2013 pękł mi klocek z tyłu.

ale w czasie 1 trasy Tarnobrzeg- Rzeszów i z powrotem (rpatem 160 km) miałem 3 megahamowania - tyle to nie miałem przez całe swoje kierownicze życie (tzn jako kierowca) - klocek pękł i wymieniałem klocki i przy okazji tarncze, ma kaszkę 3,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...