Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan almera gaz brc sequent 24


Gość blady75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam właśnie do Nissana Almery instalację BRC Sequent24 oraz lubryfikator. Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jeszcze jakieś rady? Jestem nowym użytkownikiem więc się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam właśnie do Nissana Almery instalację BRC Sequent24 oraz lubryfikator. Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru.

 

Tak, bardzo dobrego!

 

Dobra instalacja jak za swoją cenę + lubryfikator (jak nie pomoże chociaż psychicznie to na pewno nie zaszkodzi) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam właśnie do Nissana Almery instalację BRC Sequent24 oraz lubryfikator. Mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jeszcze jakieś rady? Jestem nowym użytkownikiem więc się nie znam.

 

 

lubryfikator mam sam, ale nie wiem po co :rolleyes: Kiedyś mnie gaziarz namówił i założyłem, niemniej wszystkie (no prawie wszystkie) opinie na necie mówią, że to g**no daje. Jak kilka miesięcy temu ten olej mi się skończył, to już świeżego nie dolewałem.

 

ile płacisz za BRC?

 

ja rok temu za staga 4 (alaska, magic jet) + ten lubryfikator dałem 2,5kzl.

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubryfikator mam sam, ale nie wiem po co :rolleyes: Kiedyś mnie gaziarz namówił i założyłem, niemniej wszystkie (no prawie wszystkie) opinie na necie mówią, że to g**no daje. Jak kilka miesięcy temu ten olej mi się skończył, to już świeżego nie dolewałem.

 

ile płacisz za BRC?

 

ja rok temu za staga 4 (alaska, magic jet) + ten lubryfikator dałem 2,5kzl.

 

Mieszkam w Opolu i na ul. Oleskiej 117 niejaki Sławomir Piekarz ma warsztat i jest to jeden z jego trzech warsztatów tj. Lublin, Bydgoszcz i Opole. Policzył mi 2500zł za BRC Sequent24, 200zł lubryfikator ciśnieniowy i montaż wlewu przy wlewie paliwa pod klapką. Za wszystko 2700 zł. Jestem trochę poddenerwowany, bo szukałem auta ponad rok czasu i kupiłem go 3 lata temu. Do tej pory ok. Jak narazie jedna cewka, przepływomierz do wymiany, ale ogólnie super. Mam nadzieję, że dalej będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie BRC SQ24 bez lubryfikatora, autem zrobiłem 131tys na benzynie (1.8 114KM) a teraz 7tys na gazie, jak narazie odpukać bez problemów. Po odbiorze auta sprawdź dokładnie czy nie przełącza się na benzynę, jak się przełącza z gazu na Pb i odwrotnie (czy płynnie), przeciągnij silnik do odcięcia i sprawdź czy pod dużym obciążeniem nie wywala go do benzyny, to chyba tyle. A i pilnuj aby dali Ci możliwie jak największą butlę w koło, zwykle pakują 42l, ale myślę, że większą dało by się zmiescić.

Ja we wrześniu 2010 za instalację zapłaciłem 2770zł, więc u Ciebie dobra cena.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie BRC SQ24 bez lubryfikatora, autem zrobiłem 131tys na benzynie (1.8 114KM) a teraz 7tys na gazie, jak narazie odpukać bez problemów. Po odbiorze auta sprawdź dokładnie czy nie przełącza się na benzynę, jak się przełącza z gazu na Pb i odwrotnie (czy płynnie), przeciągnij silnik do odcięcia i sprawdź czy pod dużym obciążeniem nie wywala go do benzyny, to chyba tyle. A i pilnuj aby dali Ci możliwie jak największą butlę w koło, zwykle pakują 42l, ale myślę, że większą dało by się zmiescić.

Ja we wrześniu 2010 za instalację zapłaciłem 2770zł, więc u Ciebie dobra cena.

 

Według faceta z warsztatu wejdzie tam 53 butla, ale aż nie chce mi się wierzyć. Tak mi powiedział i zapisał w zgłoszeniu zlecenia. Też mam taki silnik. 1.8 114 km. Zrobiłem tylko ponad 30000km bo jeżdżę około 12000 rocznie. Kupiłem go w lipcu 2008 w Norymbergii w Niemczech bo miałem dosyć oszustów z Polski. Poprzekręcane liczniki i każdy głupa palił, że nie widział.

 

Dzisiaj odebrałem mojego Nissana. Jestem ogólnie bardzo zadowolony. Montaż idealnie czysty i naprawdę elegancko. Śmiać mi się tylko chce z tego lubryfikatora bo wygląda jak bidon rowerowy w takim samym koszyczku. Nie czuje różnicy mocy i szybko przełącza się na gaz. Myślę, że po około 1 km, ale muszę t dokładnie sprawdzić. Trochę jednak jak się wsiada do samochodu to na początku czuć jakby gazem. Aha! No i jednak okazało się, że zamontował 42l butlę ponieważ 53l też by weszła, ale mi zależało na minimalnym zajęciu bagażnika. Proszę tylko o radę co kupić: dojazdówkę czy aerozol i jak coś to gdzie. Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazem w żadnym razie nie powinno być czuć. Co do zapasu to ja osobiście kupiłem dojazdówke za aż 40zł, spiąłem ja ładnie na podłodze bagażnika tymi siatkami i tak sobie śmigam. :) Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż zestawy naprawcze, bo jak przetniesz oponę to zestaw nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazem w żadnym razie nie powinno być czuć. Co do zapasu to ja osobiście kupiłem dojazdówke za aż 40zł, spiąłem ja ładnie na podłodze bagażnika tymi siatkami i tak sobie śmigam. :) Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż zestawy naprawcze, bo jak przetniesz oponę to zestaw nic nie da.

 

Dziękuje bardzo za radę. Też chciałem wybrać dojazdówkę. Z tym gazem jednak muszę faktycznie to sprawdzić. Dzisiaj jeszcze nie jeździłem. Z tym, że wczoraj czuć go było tylko przy wsiadaniu do samochodu i za chwilę podczas jazdy jakby się wywietrzyło. Zobaczymy ile będzie mi dokładnie palił i ile będzie wchodzić gazu. Daję go jutro teściowi bo jedzie z Opola do Gryfina. To prawie 500km więc go wylitrażuje.

 

Gazem w żadnym razie nie powinno być czuć. Co do zapasu to ja osobiście kupiłem dojazdówke za aż 40zł, spiąłem ja ładnie na podłodze bagażnika tymi siatkami i tak sobie śmigam. :) Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż zestawy naprawcze, bo jak przetniesz oponę to zestaw nic nie da.

 

 

Mam ogromną prośbę. Powiedz proszę gdzie mogę kupić dojazdówkę. Nie znalazłem taniej jak 129 zł na allegro.pl. Pisałeś o jakieś za 40zł, ale, aż mi się wierzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ceny są z kosmosu, ja swoją kupiłem zwyczajnie na giełdzie samochodowej od handlarza, używaną oczywiście, ale opona nie jest zużyta. Patrzyłem tylko na rozmiar otworu centrującego, rozstaw śrub no i aby była zamienikiem koła 15' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ceny są z kosmosu, ja swoją kupiłem zwyczajnie na giełdzie samochodowej od handlarza, używaną oczywiście, ale opona nie jest zużyta. Patrzyłem tylko na rozmiar otworu centrującego, rozstaw śrub no i aby była zamienikiem koła 15' :)

 

Dziękuję bardzo. I jeszcze jedno jak można. Teściu pojechał moją Almerką pod Szczecin. Zatankował pierwszy raz po 290 km i zatankował 27l gazu. Wychodzi prawie 10 l na 100km czy to czasem nie za dużo. Jechał z prędkością 110 - 120 w porywach do 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC w takiej cenie to Zavoli z ich logiem Prawdziwe BRC to przekracza cenę STAGA 300+ wynoszącą 3200 Jak ci śmierdzi gazem to pewnie masz źle wykonaną instalację a do tego zapewne źle wyregulowaną. Ja tam się na gazie nie znam ale na pewno bym nie założył tego sequenta, bo on nie ma nic wspólnego z BRC poza nazwą. W tej cenie to lepiej było wpakować nasze krajowe ELPI Stella OBDE z gwarancją obecnie na 5 lat.

Pogadaj z DINO o tej swojej instalacji bo coś czuję że założyłeś to u kowali. 10L to w mieście norma, ale nie w trasie. Może spala normalnie a reszta idzie w kosmos i stąd ten smród. Dla mnie śmierdząca instalacja to nieszczelna instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC w takiej cenie to Zavoli z ich logiem Prawdziwe BRC to przekracza cenę STAGA 300+ wynoszącą 3200 Jak ci śmierdzi gazem to pewnie masz źle wykonaną instalację a do tego zapewne źle wyregulowaną. Ja tam się na gazie nie znam ale na pewno bym nie założył tego sequenta, bo on nie ma nic wspólnego z BRC poza nazwą. W tej cenie to lepiej było wpakować nasze krajowe ELPI Stella OBDE z gwarancją obecnie na 5 lat.

Pogadaj z DINO o tej swojej instalacji bo coś czuję że założyłeś to u kowali. 10L to w mieście norma, ale nie w trasie. Może spala normalnie a reszta idzie w kosmos i stąd ten smród. Dla mnie śmierdząca instalacja to nieszczelna instalacja

 

 

nie strasz niepotrzebnie, bo i nie masz czym.

Znam sporo ludzi z instalkami brc sequent 24 i jakoś nikt nie narzeka.

A nawet, jak nie robi tego brc tylko branduje swoją marką.. co z tego, skoro ludziom działa ok.

 

Smrodek odrazu po założeniu instalki jest zawsze. Wazne, żeby po tym jak się wywietrzy już się nie powtarzał.

 

Dziękuję bardzo. I jeszcze jedno jak można. Teściu pojechał moją Almerką pod Szczecin. Zatankował pierwszy raz po 290 km i zatankował 27l gazu. Wychodzi prawie 10 l na 100km czy to czasem nie za dużo. Jechał z prędkością 110 - 120 w porywach do 130km/h.

 

jak trochę pojeździsz na gazie, to się nauczysz, że zaworek odcina kiedy chce i na jednej stacji zatankujesz 32 litry i masz pełno, a na innej 35 czy nawet wiecej.

Tak wiec, żeby oszacowac spalanie, to przynajniej te 4-5 tankowań trzeba uwzględnic. Wtedy błąd szacunku juz jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście powyżej 500000 mieszkańców zjada około 11,5l/100km LPG.

 

Co do "Staga" i jego ceny to "Stag" to nie jest instalacja/zestaw tak jak np. BRC SQ24 tylko komputer sterujący (stag ma jakies "kit'y" gotowe, ale poskładane z części rożnych producentów).

 

U mnie gazem nawet na początku nie było czuć, więc gdzieś jest prawdopodobnie nieszczelność.

 

Co do Gwarancji to zaletą BRC jest sieć serwisów w całej PL, a nie tylko gwarancja w miejscu gdzie zakładałeś instalacje.

 

and_pec: A może chodzi Ci o BRC Sq24 Light? Bo ta instalacja faktycznie nie była zbyt udana, ale BRC SQ24 jest OK i cała na podzespołach z brandem BRC.

 

Co do tankowania to u mnie wchodzi do butli 42l (Irene) około 32,5l gazu przeciętnie, raz mi się jak do tej pory zdarzyło, że weszło 34l.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście powyżej 500000 mieszkańców zjada około 11,5l/100km LPG.

 

Co do "Staga" i jego ceny to "Stag" to nie jest instalacja/zestaw tak jak np. BRC SQ24 tylko komputer sterujący (stag ma jakies "kit'y" gotowe, ale poskładane z części rożnych producentów).

 

U mnie gazem nawet na początku nie było czuć, więc gdzieś jest prawdopodobnie nieszczelność.

 

Co do Gwarancji to zaletą BRC jest sieć serwisów w całej PL, a nie tylko gwarancja w miejscu gdzie zakładałeś instalacje.

 

and_pec: A może chodzi Ci o BRC Sq24 Light? Bo ta instalacja faktycznie nie była zbyt udana, ale BRC SQ24 jest OK i cała na podzespołach z brandem BRC.

 

Co do tankowania to u mnie wchodzi do butli 42l (Irene) około 32,5l gazu przeciętnie, raz mi się jak do tej pory zdarzyło, że weszło 34l.

 

 

Dziękuję za wszystkie rady. Nie założyłem u "kowala" bo o Sławomira Piekarz Opole ul. Oleska 117, a jak się okazuje to jedyny mechanik uprawniony do serwisowania w Opolu. Przynajmniej tak wygląda z książeczki gwarancyjnej i zamieszczonej tam informacji. Gazem już nie śmierdzi, ale teściu dzwonił do mnie z trasy i powiedział, że dwa razy miał coś takiego: gaz przełącza mu się na benzynę mimo gazu w zbiorniku i zaczyna "pipczeć" jak sygnał końca gazu. Teściu przełączył z gazu na benzynę i ponownie na gazie auto dalej jedzie super. Jednak dzisiaj gdy stało mu się to za drugim razem to zaświeciła się dodatkowo pomarańczowa kontrolka z silnikiem. Mechanik poinformował mnie, że niby coś takiego ma się prawo zdarzyć za pierwszym razem i dlatego pierwszy servis jest po około 1000km aby dodatkowo wszystko wyregulować. Bardzo proszę o rady. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie check'ów etc nie wywalało. Zobacz jak jest zamontowana butla czy zaworem do przodu czy do tyłu. No i oczywiscie do gaziarza niche kombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teściu dzwonił do mnie z trasy i powiedział, że dwa razy miał coś takiego: gaz przełącza mu się na benzynę mimo gazu w zbiorniku i zaczyna "pipczeć" jak sygnał końca gazu. Teściu przełączył z gazu na benzynę i ponownie na gazie auto dalej jedzie super. Jednak dzisiaj gdy stało mu się to za drugim razem to zaświeciła się dodatkowo pomarańczowa kontrolka z silnikiem.

 

 

to mi wygląda jakby parownik był za mały i nie wyrabiał. Wtedy ciśnienie gazu spada i komp automatycznie włacza zasilanie benzynowe.

 

dziwne.

 

Niemniej, może to tylko kwestia regulacji- pojedziesz zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BRC SQ24 minimum w zestawie to chyba reduktor MB1200 który w teorii powinien spokojnie wystarczyć, do tego wtryski BRC Pomarańczowe.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarz to ma tam jedynie jeden ze swoich 3 zakładów.W lublinie mówi się o nim że nawet zakalec mu nie wychodzi. Zakład tutejszy nie cieszy się dobrą renomą i kto wie to omija go szerokim kołem. Druga sprawa to że ma on strasznie zaporowe ceny serwisu, a do tego kombinuje jak może i naciąga na koszty klientów

Co do ZAVOLI to zwracam honor Faktycznie w light były ich wtryskiwacze

Nie wiem czy w okolicy macie coś takiego jak SOLAR-CAR ale w moim mieście jest to najlepszy zakład montujący BRC, a wcześniej w latach instalacji mixerowych Zavoli

Koszt sequent 24 to tutaj 2600 bez lubryfikacji

 

Tak na marginesie to Jaka butla tam wchodzi na max , a jaka żeby upchać jeszcze dojazdówkę pod dywanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowna jest butla 43l (dywanik lezy tak jak przy kole zapasowym).

Żeby dojazdówkę zmieścić jeszcze pod nim to nie wiem jaka by musiała być butla, ale raczej bardzo płaska a takich chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a więc zaopatrzę żonkę w pokrowiec na dojazdówkę albo w ogóle jej ją wyjmę bo i tak sama nie zmieni koła. W końcu mam żonę o jasnym kolorze włosów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarz to ma tam jedynie jeden ze swoich 3 zakładów.W lublinie mówi się o nim że nawet zakalec mu nie wychodzi. Zakład tutejszy nie cieszy się dobrą renomą i kto wie to omija go szerokim kołem. Druga sprawa to że ma on strasznie zaporowe ceny serwisu, a do tego kombinuje jak może i naciąga na koszty klientów

Co do ZAVOLI to zwracam honor Faktycznie w light były ich wtryskiwacze

Nie wiem czy w okolicy macie coś takiego jak SOLAR-CAR ale w moim mieście jest to najlepszy zakład montujący BRC, a wcześniej w latach instalacji mixerowych Zavoli

Koszt sequent 24 to tutaj 2600 bez lubryfikacji

 

Tak na marginesie to Jaka butla tam wchodzi na max , a jaka żeby upchać jeszcze dojazdówkę pod dywanik

 

 

Mi weszła42l, i ni sądzę aby były mniejsze. Muszę przyznać, że mnie podłamałeś tym tekstem o zakładzie Piekarza. Ogólnie nie mogę narzekać bo auto jeździ ok, poza świecącą się kontrolką cheku i akcją z przełączeniem się na benzynę. Co do naciągania to nie sądzę, ponieważ w innych zakładach proponowali mi za SQ24 2600 zł, a on zrobił za 2500zł plus 200 zł za lubryfikator. Za wszystko jak już pisałem 2700zł i ładnie zamontowany wlew gazu pod klapką wlewu paliwa. Zawsze też odbiera telefon i spokojnie i rzeczowo tłumaczy. Zobaczymy co będzie w poniedziałek jak wstawię na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ja nie chciałem BRC W środę zapewne będę miał instalowaną Stelle eobd ELPI.

Jak się check zapala to masz źle skonfigurowaną instalację. Zapewne wyskakuje błąd sondy związany ze złym składem mieszanki. Nie wiem czy ta twoja instalacja komunikuje się z OBD i stąd może właśnie powstawać błąd sondy.Elpi w stelli EOBD wyeliminowało ten problem poprzez zbieranie komunikatów z OBD, a nie tylko korzystanie z własnego sterownika.

Najlepszą pod względem strojenia obecnie centralą jest STAG 300. Na początku miałem właśnie to montować razem z wtryskami HANA zielonymi i reduktorem KME, ale odległy termin, cena i czas montażu oaz nacisk żony zadecydował o stelli eobd. Jak wyjdę na tej instalacji opiszę za jakiś czas

Drugi argument przemawiający przeciw BRC to to że listwy ich nie współpracują z innymi wtryskami, a BRC nie należy do najtańszych, także gwarancja 5 lat daje mi komfort psychiczny.

 

Co do wielkości zbiorników to STAKO produkuje najmniejsze 22L, ale jeździć co drugi dzień na stację to mi się nie uśmiecha :)

Oferta STAKO http://www.stako.pl/index.php?id=product&prod=2&kat=1&alias=T11L&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgodnie z umową wstawiłem auto do autogaz. Właściciel załatwił sprawę w kilkunastu minut. Okazało się, że potrzeba było ponoć podregulować ciśnienie gazu i wszystko jest ok. Wykasowano błąd i auto jeździ naprawdę jak pszczółka. Z tego co wyliczył teściu to auto na tracie prawie 1000km z czego 95% na trasie spalił Nissan 9,08 l/km gazy i 6 l benzyny. Wydaję mi się, że to dobry wynik choć myślałem, że benzyny spali trochę mniej.

 

[

 

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie to było ciśnienie gazu. Wyregulował dzisiaj i wszystko super. Jestem zadowolony.

 

Z BRC SQ24 minimum w zestawie to chyba reduktor MB1200 który w teorii powinien spokojnie wystarczyć, do tego wtryski BRC Pomarańczowe.

 

 

Dziękuję.Sprawdziłem swój zestaw. Mam pomarańczowe wtryski i reduktor 1200 MB Genius.

Edytowane przez blady75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...