Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan almera gaz brc sequent 24


Gość blady75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 1.8 jest tak samo. :)

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek rady to chętnie poczytam. Kupiłem to autko Norymbergii w Niemczech i szukałem go ponad rok czasu. Jest naprawdę w bardzo dobrym stanie. Dopiero po 2,5 roku zdecydowałem się na gaz i mam nadzieje, że nie będę żałował.

 

 

Aha! Zapomniałem napisać, że nie śmierdzi w ogóle gazem w samochodzie. Tylko pierwszego dnia po odbiorze od mechanika czuć była gaz jak się wsiadało. Teraz jest wszystko super.

Edytowane przez blady75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie żadnych, tankowałem już w rożnych miejscach i brak różnicy w "mocy" itp, jedyna obserwacja to że na gazie z Shell przejeżdżam o 35km więcej niż na gazie z pozostałych stacji. :) Temp. przełączania mam na 30st ustawioną, przełącza się dość szybko i płynnie, nawet jak były wielkie mrozy circa -20st C.

 

Raz tylko zdarzyło mi się że auto przełączyło się nagle na benzynę, ale więcej się nie powtórzyło, czym to było spowodowane nie wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blady75

W zasadzie żadnych, tankowałem już w rożnych miejscach i brak różnicy w "mocy" itp, jedyna obserwacja to że na gazie z Shell przejeżdżam o 35km więcej niż na gazie z pozostałych stacji. :) Temp. przełączania mam na 30st ustawioną, przełącza się dość szybko i płynnie, nawet jak były wielkie mrozy circa -20st C.

 

Raz tylko zdarzyło mi się że auto przełączyło się nagle na benzynę, ale więcej się nie powtórzyło, czym to było spowodowane nie wiem. :)

 

A u mnie dzisiaj znowu wywaliło check i troszkę jakby czasami go trzęsło z obrotami. Byłem u gazownika i mam przyjechać jutro po 15.00 do niego. Ciekaw jestem co tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z tego co wyliczył teściu to auto na tracie prawie 1000km z czego 95% na trasie spalił Nissan 9,08 l/km gazy i 6 l benzyny. Wydaję mi się, że to dobry wynik choć myślałem, że benzyny spali trochę mniej.

 

 

mam nadzieję, ze to co napisałeś to jakiś żarcik odnośnie spalania PB bbuuuhahahhah tak właśnie mają BRC z tego co się słyszy dość mocno podpierają się PB podczas pracy, na trasie 1000km powinien spalić jakieś 0,2l albo i mniej PB w końcu tylko odpalasz na PB a nei jedziesz, mi wychodzi jakieś 0,35L PB na 100km ale to licząc od tankowania do tankowania a nie po każdej trasie ;) czyli co jakieś 9kkm ;) sprawdź jak masz wszystko poustawiane, do tego powiedz o tym Panu gazmenowi i co on na to powie, check świadczy o złej regulacji lub montażu

 

aby nie być gołosłownym poszukałem troszkę i jest tak

1. 10.08.2010 tankowanie 31.02L po przejechaniu 6073km co daje 0.51L/100km

2. 13.01.2011 tankowanie 40.64L po przejechaniu 17175km co daje 0.24L/100km

czyli Twoje zużycie PB jest stanowczo za duże ;) przestaje być opłacalne biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO: Myślę, że koledze chodziło raczej o to, że auto spala na trasie Pb: 6l a gazu 9l, bo jesli jednak jednoczenie to jakaś masakra. :E Ja zatankowałem po montażu pełny bak i do tej pory (7500km) ubyło "pół kreski" na wskaźniku, wliczając, że odpala się na benzynie, jak gaz się skończy to jadę na benzynie, czasami ruszam od razu po uruchomieniu silnika, jest zima, jaka jest dokładność dystrybutora na stacji etc

 

Co do jakiegoś wzmożonego zużywania paliwa przez BRC w stosunku do innych instalacji to szczerze wątpię, wszystko zależy przy jakiej temperaturze przełączamy się na LPG, czy w czasie nagrzewania jedziemy, czy czekamy, zależy jaki silnik, czy włączamy jakieś odbiorniki etc Jest bardzo dużo zmiennych, więc praktycznie przy normalnej eksploatacji takie coś jest nie do ustalenia.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,08 l/km gazy i 6 l benzyny.

 

kolega napisał coś takiego, stąd moja odpowiedź, a odnośnie podpierania się przez BRC PB to tak jak napisałem, a nie, że tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie BRC jest zamontowane jednak także i u mnie ELPI nie może sciągnąć do dnia dzisiejszego (trwa to już 3 tygodnie) zestawów. Po nacisku żony z bólem zgodziłeś się na tego sequenta 24 Lubryfikację olałem choć panowie mocno mnie straszyli, że głowica i zawory się wypalą i takie tam te inne bajki. Proste biorą instalacje i systemy lubro u jednego dystrybutora to i zależy im na pakowaniu tego klientom.

 

Gaz był dopiero tankowany raz po instalacji Jak jechałem tankować to migała już rezerwa Ja wlałem 28 litrów i już odbiło. Według komputera pokładowego to spalanie gazu jest na poziomie 10,4 w miecie przy ostrym butowaniu. Nie wiem czy jest to prawdą. bo komp bierze sygnał raczej z wtryskiwaczy benzynowych do przeliczania Jak wypali żonka całość gazu i zatankuje do pełna po czym znowu wyjeździ to wtedy da to miarodajny wynik.

 

Kurde czy u was tez tak te wtryskiwacze gazowe napierniczają. Ponoć BRC tak ma że klekoczą one W porównaniu z Hana to pracują one jak zdezelowany traktor. Wewnątrz nic nie słychać ale jak się maskę uniesie to zagłuszają ona pracę SR20DE na Hana (primera kolegi)

 

Obecnie żonka przejechała 200 km i została jeszcze ćwiartka na gazie (teoretycznie 9 litrów) Zakładając że było 35 litrów w paku to daje to wynik spalania 13/100 gazu w mieście Jeśli było tam te 28 moje + 2-3 od gaziarzy no to wychodzi 10/100 tak jak i komp wskazuje. No nic Tak jak pisałem wyżej Zatankuje się kilka razy to się wypowiem o spalaniu

 

PS Zadnych checków i smrodu gazem nie ma i nie było a przełącza się po 1 km przy temp -7*C Na ciepłym po 5 metrach Temperatura ustawiona jest na 35 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jakieś zdjęcie ;) jaki masz zbiornik??? bo może wystarczy podgiąć pływak i wejdzie więcej, a wtryski BRC czy ZAVOLI?? obniż temperaturę do 20st nie powinno być problemów jak będzie BRC

 

no i cóż jesteś już skazany na gazmenów whistle.gifprzy regulacjach i jakiś zmianach biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mam STAKO toroidalny 600x200 pojemniość 42 L tak że teoretycznie pomieści 33,6L( 80%)

Niestety jestem skazany na BRC Niby są te fejsy na allegro razem ze sterownikami za 70 zyla. Obecnie klucza sprzętowego nie wymagają to po gwarancji coś tam się zapewne podłubie.

Co do ustawień to w SOLAR-CAR nie robią problemu aby to skonfigurować tak jak klient sobie życzy. na regulację też nie trzeba się z nimi jakoś specjalnie umawiać.

 

Wtryski są BRC pomarańczowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak BRC wtryski to spoko będzie, a odnośnie zakupu fejsa to o ile się orientuję nie tylko fejs potrzebny ale i MAP a to już wyższa cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP od BRC w serwisie nie kupisz Pytałem już o to Ponoć ktoś zamieścił je w necie trzeba będzie poszukać na gazeo albo elektrodzie :D

Druga sprawa to to że będę musiał przejść jakiś kurs eksternistyczny z obsługi tego. Mam na to 2 lata bo teraz to nic nie mogę zmienić sam jeśli zależy mi na gwarancji

Alma jeździ bez problemu na gazie Rusza z dwójki na zimnym silniku i płynnie przechodzi pomiędzy paliwami. Nic nie faluje i nie pierdzi z wydechu. Na dzień dzisiejszy to co mnie wkurza to te klekotanie wtryskiwaczy. Mam odczucie że nawet silnik ciszej pracuje na gazie, zresztą nie tylko ja bo i żona mówi że teraz nie słyszy silnika, a w końcu to ona eksploatuje je Ja to mam pozwolone jak trzeba umyć i zatankować He he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak sobie czytam i u mnie spalanie Pb to prawie 1,9/100km jazda tylko po mieście odcinki ok 10-15km do pracy i spowrotem odpalanie prawie zawsze na zimnym silniku w zimę to nie za dużo. Gazu pali ok 10,7L/100km. I u mnie wtryski są srebno czarna

Edytowane przez tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to dużo, w takim przypadku bez sensu jest pakować gaz do auta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak sobie czytam i u mnie spalanie Pb to prawie 1,9/100km jazda tylko po mieście odcinki ok 10-15km do pracy i spowrotem odpalanie prawie zawsze na zimnym silniku w zimę to nie za dużo. Gazu pali ok 10,7L/100km. I u mnie wtryski są srebno czarna

 

 

termostat masz sprawny?

silnik szybko się nagrzewa?

 

może najpierw jedziesz kilka km na beznynie zanim przełączy się na gaz i wtedy takie spalanie nie jest dziwne przy krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość pawel1978wawa

Dorzucając do tematu to mi Almera Tino 1.8 z instalacją BRC 24 SQ od początku po założeniu gazu pali 10 l w trasie. Przejechałem na tej instalacji ok. 50 tys. km i nic się nie dzieje. Raz do roku jeżdzę na przegląd instalacji i wymianę filterka. Z czystym sumieniem mogę polecić tą instalację do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może to wyłączanie się gazu spowodowane jest wyłączeniem miedzy wtrysków (instalacja to odbiera jak brak gazu) i jeszcze proponuje aby ustawić przy przekroczeniu 4750 obrotów dodatkowy wtrysk 20% benzyny (schłodzi silnik i dodatkowo nie wystąpi spalanie ubogiej mieszanki) ja mam tak zrobione i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie czego ten post?? ;) jakie wyłączenie między wtrysków?? po co ustawiać jakiś wtrysk paliwa i jak chcesz to zrobić procentowo, jak auto jest dobrze wystrojone to nei ma ubogiej mieszanki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Chialbym zalozyc instalke do swojej almery n16 2001r 1.8.,polecon mi taka instalacje ZENIT PRo lub COMPACT,deruktor -vito,wtryskiwacze -hana.Aha i przebieg mojej almy to 230tys,czy to nie jest przeszkoda??

prosilbym o opinie znawcoe tematu czy moge sie skusic?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zestawie LPG ciężko mi coś powiedzieć, nie słyszałem nic, wyglada na składankę, bałbym się póxniejszych problemów w czasie eksploatacji. Mam P11.144 1,8 i od kilku lat BRC Sequent 24, zakładana w autoryzowanym zakładzie mającym dobre opinie. O instalacji wiem tyle, ze jest, wiem że jadę na gazie jak przypadkiem zerknę na przełacznik PB/LPG lub jak zapala się dioda i "pika" informując o braku LPG, spalanie, dynamika, nie zauważyłem praktycznie różnic, przejście z PB na LPG i odwrotnie niezauważalne, zero zapachu gazu. Zbiornik ok. 55 litrów w miejscu zapasu (taki zbiornik chciałem), styropianem 3 cm podniosłem podłogę wokół, koło pełnowymiarowe w pokrowcu w bagażniku na leżąco.

Jeśli miałbym znów, zakładać LPG wybrałbym tą sama instalację i sprawdzony warsztat, nawet jeśli byłyby zestawy lub warsztaty tańsze. Wolałem dać kilk zł więcej i mieć instalację bezproblemową i bezobsługową (tylko wymiana filtrów co jakiś czas) tak jak reszta auta.

Edytowane przez kris_kjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .dzieki kris .

to chyba skusze sie na tego sequenta24,mam jeszcze oferte na stag4 plus,wtryskiwacze hana i reduktor kme za 2500zl a, brc 2700zl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENIT PRO na hance to dobry zestaw, Stag4 też, możesz podpytać jeszcze o TECH-a byłby najlepszy, BRC hmmm dobra instalacja, ale niestety kosztowna i mało ustawialna poza serwisami, osobiście nie pchał bym się w nią.

Na kazdej dobrze założonej instalacji jeździ się bezproblemowo, nie zależy to od marki, tylko od montażu i strojenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...