Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] listwy progowe p11.144


Gość rafał walczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafał walczak

witam.

w mojej primerce strasznie odstają listwy progowe (te plastikowe)

jak to jest mocowane, klej czy jakieś zatrzaski?

ma ktoś na to jakiś sposób?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzyma silikon. Ja jezdzilem rok czasu z listwami w p11 od p11.144 zeby nie bylo widac dziury w progu i mialem je przyklejone na jakis silikon juz nie pamietam jaki, mialem tylko na silikon zadnych srub zatrzaskow itp, trzymalo sie do konca. Teraz nie uzywam tych list bo mam zrobione progi :)

 

ja robilem tak:

Smarowalem oslony silikonem

zakladalem i skrecalem na scisk, bez scisku moze byc marny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda to zatrzaski . Z tego co pamietam to kolega mowil ze damy te zatrzaski popekane z Opla. Nie pamietam od czego byly te zatrzaski ale pamietam ze byly one z dwoma glowkami . Umocowalismy te zatrzaski w listwie a pozniej do progu.Jak sciagniesz listwe to i nawet polamiesz jakies zatrzaski to na bank dobierzesz . Przy okazji mozesz wyczyscic i zakonserwowac progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerek70

Są zatrzaski i proponuje ci zrobić to szybko.Ja jeżdziłem dwa lata z odstającą listwą.Dwa zatrzaski się połamały a że listwa jeszcze ttzyma się na kilku innych,z braku czasu nic nie robiłem.Przed zimą w koncu zdjąłem całkowicie listwę żeby zobaczyć co i jak.Tam gdzie zatrzask nie był wpiety w próg , trzeba było wyciąc część progu i wstawić coś nowego bo został przeżarty przez rdzę.Koszt 300zł.Takze radzę wziąść się za to.

Edytowane przez numerek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak lepiej daj zapinki, jak bedziesz chcial kiedys zdjac ta listwe, to mozesz ja zdjac z farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzyma silikon. Ja jezdzilem rok czasu z listwami w p11 od p11.144 zeby nie bylo widac dziury w progu i mialem je przyklejone na jakis silikon juz nie pamietam jaki, mialem tylko na silikon zadnych srub zatrzaskow itp, trzymalo sie do konca. Teraz nie uzywam tych list bo mam zrobione progi :)

 

ja robilem tak:

Smarowalem oslony silikonem

zakladalem i skrecalem na scisk, bez scisku moze byc marny efekt.

Normalnie muszę dopytać ;) Czy te listwy pasują do P/WP11 bez stasznego rzezbienia ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiem bo ja mam sedana :) , ale powiem ze nie warto niszczyc progow. Te oslony gromadza tyle brudu sol, bloto itp. Przez rok jak z nimi jezdzilem to progi zgnily jeszcze bardziej, teraz mam zrobione progi wiec listwy mi sa niepotrzebne, ale trzymam je jeszcze w razie czego , ewentualnie mozna wiercic dziury na zatrzaski i sruby, ale nie warto!

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A zaglądałeś tu: ?

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/32224-p11144w11144-wykrzywiajce-sie-listwy-progowe/page__p__380845__hl__progowe__fromsearch__1#entry380845

 

Ja zrobiłem tak.

Do tego taśma dwustronna przezroczysta 3M a mimo to dalej są lekko krzywe.

Może trzeba by trochę podgrzać?

Pozdrawiam i powodzenia w "prostowaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...