Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2.0 TD - przyspieszenie


Gość jaano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe do wszystkich chetnych - jesli mozecie to zmierzcie na jakims stoperze (np. w komorce ;)) ) przyspieszenie do 100tki w swoich Tdieselkach!!

 

ja dzisiaj po drodze do pracy sie zabawilem i .. zdziwilem moja primera przyspieszyla w czasie malucha tj. 21sek, jutro zas sie pobawie na prostej, ale chyba czasy firmowe mowia cos o 14-15sek????

Ogolnie wydaje mi sie ze nie jest az tak zle podczas przyspieszania ale czas mowi sam za siebie ;)))

 

pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano zapraszam na pomiar G-techem, myśle ze przy umiejetnej manipulacji osiągniesz deklarowane 14 sek do setki o ile auto jest 100% sprawne.

 

Sądząc po takim mizernym wyniku godnym lokko liźnietemu Fiata 650p sądze iż masz niesprawny przepływomierz powietrza albo jakiś błąd w sztuce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jeszcze kilka razy przy sposobnosci, ale tez tak mysle, choc to moj pierwszy diesel i nie przyspiesza na pelnym depnieciu lecz trzeba mu lekko odpuscic i stopniowo dodawac "gazu" (...oj jak ja tesknie za moja P10 2,0 ](*,) #-o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz powietrza to "niewielki" koszt w porównaniu z innymi samochodami. Ja płaciłem chyba 273 pln w ASO. Zmierz sobie napięcie jakie daje przepływka na biegu jałowym. Napięcie powinno być w przeciale od 1.7V do 2.4V. Co do tego na którym pinie trzeba mierzyć to zwróć się do adamma. U niego napięcie było 1.7V a u mnie 1.9V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos musialem wtedy za***przyc (moze klima byla wlaczona), bo wczoraj wieczorem (jak byl maly ruch) przpedzilem auto i bylo o 6s lepiej czyli 17sek!

ale przeplywomierz i tak sprawdze tylko dajcie namiary w ktorym miejscu to zmierzyc - pewnie na wtyczce?? ale chyba sa tam 3 przewody o ile dobrze pamietam? a czyscil ktos ten przeplywomierz?? -kiedys w serwisie widzialem rozebrany gaznik i byl tam taki syf ze nie moglem w to uwierzyc!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej pisał na forum można przypływomirz odtłuścić. Wtedy podobno jest lepiej. Trzeba piekielnie uważać na drucik w przepływomierzu, bo jak go uszkodzisz to już tylko nowy zostaje ;)

 

BTW przepływka podobno wystarcza na jakieś 90k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja u siebie zastosuje rozwiozanie na wieki czyli MAP Sensor w połaczniu z SMT6 dzieki temu zamienie sygnal tak zeby wszytko gralo i dodatkowo bardzo precyzyjnie bede mógł wystroić silnik zeby mu dodać jeszcze sporo sporo mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobcio ales ty tajemniczy troche sie znam na motoryzacji ale strzelasz takimi skrotami ze mnie zatkalo, map sensor to nie jakis program do sterowania silnikiem, a jeszcze te SMT6???

nic mi to nie mowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest Turbo jest wiele wiele możliwości...

 

***Przede wszytkim odetkać maksymalnie wydech***

 

**dołożyć Intercooler**

 

*MBC - podnieść doładowanie*

 

Powinna być 11-12 do paki spokojnie...

Jeszcze nie drążylem tematu silników TD Nissana ale warto pomyśleć nad jakimiś bardziej wydajnymi wtryskami paliwa może z jednostki 2,7 ? Nie miałem tego w ręku więc nie doradze w kwesti paliwowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos wtrysków: kilka dni temu wymieniałem u siebie końcówki wtrysków. Przebieg 177 tys km.

Zmusiła mnie do tego chmura dymu jaka zostawiałem za sobą przy gwałtowniejszym ruszaniu, bądź przygazówce na niższym biegu.

 

Po teście wtryskiwaczy okazało się, że 3szt były zużyte w 75%, w sumie do 200tys km dałoby się na nich dociągnąć, natomiast jeden już nieźle podlewał, i to on powodował kopcenie.

 

Po wymianie, jakby silniczek zaczął bardziej miękko pracować, ale - i tu nie wiem czy to tylko nie złudzenia - stracił delikatnie na dynamice.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o !!

Pan który dokonywał wymiany koncówek zapewne by wiedział z jakeigo modelu mozna dorwać jakieś bardziej wydajne.

 

Nie urywam że cholernie ciekawi mnie tuning TD Nissna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki Forum można się czegoś ciekawego doweidzieć...

Warto pomęczyć ADAMMa żeby się tego swoejgo sepca od wtrysków doweidział czy coś większego można dopasować.

 

Tak wydaje mi się ze ze 110-115 koni to nie problem z tego silniczka na seryjnej turbinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...