Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fabryczna nawigacja


nnemrod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę do nawigacji . Jej wady i trochę zalet już omówiliśmy . Minęło troszkę czasu . Może coś się zmieniło na lepsze ? Ja dysponuję mapą w wersji :sd 2-NISSAN-CONECT 2010 EUR v 8. Czy ma ktoś nowszą wersję np 2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do nawigacji . Jej wady i trochę zalet już omówiliśmy . Minęło troszkę czasu . Może coś się zmieniło na lepsze ? Ja dysponuję mapą w wersji :sd 2-NISSAN-CONECT 2010 EUR v 8. Czy ma ktoś nowszą wersję np 2011?

 

masz chyba najnowsza, napewno nie ma 2011- sprawdzalem.

wiem ze poczatkowe nie mialy POI a teraz sa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uf ! Było ciężko ! Przedzierałem się ostatnio ponad 750 km z północno-zachodniej części Polski prosto w Bieszczady do Cisnej. Droga przez mękę. Korki, objazdy , spowalniające ronda ( Sochaczew, Żyrardów itp ) na dodatek nawigacja z uporem "lepszej sprawy " zaciekle próbowała prowadzić mnnie przez centra miast. Nauczony doświadczeniem gapiłem się na drogowskazy zamiast na nawigację. Pomagała jak zabłądziłem. A więc wniosek podstawowy : zaprowadzi ale to my musimy decydować o objazdach miast. Szerokiej drogi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga przez mękę. Korki, objazdy , spowalniające ronda ( Sochaczew, Żyrardów itp ) na dodatek nawigacja z uporem "lepszej sprawy " zaciekle próbowała prowadzić mnnie przez centra miast.

 

nie wiem na jakiej bazie jest nasza nawigacja ale faktycznie jak sie uprze to nie ma mocnych, dlatego za kazdym razem jak ustawiam adres ustawiam tez rodzaj trasy jaka chce jechac i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrócę do nawigacji.Minęło sporo czasu kiedy poruszyłem ten temat pokazując wady i zalety tej nawigacji 2-NISSAN-CONECT 2010 EUR v 8.

Przybyło od tego czasu wielu właścicieli Juke oraz forumowiczów. Co nowego w tym Temacie ? Jest nowsza bez wykrytych przez nas wad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kiepska namiastka nawigacji. No i nissanowska cena za updaty powala z nóg. Najchętniej zamiast nowszej wersji zapakowałbym kartę Automapy ale niestety instrukcja zabrania takich eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Osobiście przetestowałem fabryczną nawigację nissana, którą mam w swoim samochodzie. Może w innych regionach naszego kraju odbiera ona znacznie lepiej z powodu dokładniejszej mapy-jednak u mnie jest tragedia.Najlepsze w niej jest to, że jak stanę samochodem to nawigacja dalej mnie prowadzi jakbym był w ruchu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował ori navi na zagranicznych dróżkach? Też taka kicha czy lepiej smiga? Zastanawiam sie czy nie zabrać w trasę poczciwą nawigacje na przyssawkę i polegac bardziej na Automapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc dzisiaj samochodem słuchałem w radio audycji na temat różnych przygód kierowców z nawigacją. Muszę powiedzieć , że ta nasza wcale nie jest taka kiepska jak piszecie. Ma swoje plusy takie jak : Błyskawicznie nawiązuje się do satelity i to nawet w dużych miastach , gdzie sporo zakłoceń ( moja druga przenośna potrzebuje na to to sporo czasu )

, kiedy zrezygnujemy z jej wskazań albo się zagapimy w ułamku sekundy wytycza drugą nową trasę i jest wręcz przesadnie dokładna wykazując wiele dróżek polnych oraz realistycznie odwzorowuje rzeczywisty układ dróg i zakrętów ! Również liczyć można na nię kiedy np zgłodniejemy doprowadzając nas prędziutko do najbliższej knajpki co doświadczyłem kiedyś w Poznaniu jak jadąca z mną młodzież zażyczyła sobie tylko Mack Donalda. A więc znowu tak nie narzekajmy. A za granicą jest jeszcze bardziej dokładna .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie też nie narzekam - też uważam że łączy się szybko- wręcz błyskawiczne , mapy są stosunkowo dokładne natomiast jedna rzecz która mnie irytuje to pokazywanie nazw ulic wg formatu ULICA STANISŁAWA W...... czy OSIEDLE JANA MAR....Powiem szczerze jadąc w moim mieście to akurat nie przeszkadza bo znam ulice ale wyobrażam sobie że w obcym mieście nie jest to zbyt fajne, szczególnie jeżeli jeździ się tylko z mapą bez nawigacji tj bez określania punktu docelowego. Nie wiem czy to problem który można szybko rozwiązać ale wydaje mi się że skrót ul. czy os.czy nawet razygnacji z imion dałby znacząco więcej znaków nazwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni użytkownicy fabrycznej nawigacji. :gun:

Mam pytania w związku z tym , że ukazała sie nowa wersja mapy V2011:

1. Czy można wprowadzić wiecej niż jeden punkt pośredni wyznaczając samemu przebieg trasy ? ( To dla mnie najważniejsze )

2. Czy nadal nie rozgranicza dróg polnych od szos gdzieś tam "na prowincji " ?

3. Czy nadal nie ma nawigacji w języku polskim ?

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zanim zaczniesz robić interesy odpowiedz na moje pytanie zawarte trochę wyżej !

 

U mnie z nawigowaniem przez dobre drogi jest średnio oraz po ANG wszystko ale z tego co jest napisane to mapy są z 2010 r. W ogóle jaki jest koszt aktualizacji?

Edytowane przez afrowawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Czeslaw4

Nawigacja Nissan Connect jest do kitu. Jestem posiadaczem Nissan Note z nawigacją Nissan Connect o grudnia 2011. Mapa jest z 2011. w bieżącym tygodniu wybrałem się w trasę i jechałem przez Warszawę. W trasie prowadził w miarę właściwie, jedynie tam gdzie budowane były mosty i zbudowane objazdy to pokazywała, że jadę po polu :). Najgorsze było kiedy dojechałem do Warszwy i natrafiłem na zamkniętą rozkopaną ulicę. Oczywiście musiałem zjechać na objazd i sądziłem, że zaraz przeliczy i wyznaczy nową trasę. Niestety, dłuży czas kazała zwracać apotem wyznaczyła trasę i po kilku skrzyżowaniach znalazłem się w miescu początku objazdu. Wtedy zjechałem na chodnik, założyłem swoją sprawdzoną AutoMapę w wersji w sumie nowej, bo ze stycznia 2012. Wyznaczyłem miejscowość docelową i AM bezbłędnie przeprowadziła mnie przez Warszawę omijając wszelkie korki i budowy dróg.

Od tej chwili wracam do AM i będę nadal wykupywał licencję która na Europę kosztuje 149 zł i jest sześć aktualizacji w roku.

Natomiast aktualizacja w Nisssan Connekt kosztuje około 500 zł rocznie i jest nieaktualna. Porównując aktualnośc map AM i Nissan Connect to NC ma aktualne mapy 2 lata wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia i też mam zapasową do powieszenia na szybie AM. Ech żeby tak można było włożyć kartę z AM do instalacji Nissana lub ją przystosować ! Pomarzyć można... ps. To już minął rok kiedy założyłem ten wątek i prawie nic się nie zmieniło. Szkoda.

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich uzytkownikow oryginalnej sat-nav w jukach ...

 

czy wasze nawigacje pokazuja polazenie/rozmieszczenie kamer ...?! (ostrzegaja przed kamerami gdy sie do nich zblizacie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich uzytkownikow oryginalnej sat-nav w jukach ...

 

czy wasze nawigacje pokazuja polazenie/rozmieszczenie kamer ...?! (ostrzegaja przed kamerami gdy sie do nich zblizacie ? )

 

Tak - ostrzega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...