Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note bez znaczku?


dbdariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda że w nissanie można było sobie nie życzyć znaczka na tylnej klapie?

Tak mi gość który ma do sprzedania note powiedział. On nie jest właścicielem, ale niby ma informacje że tak można kupując w salonie samochód.

 

Czy ma ktoś informacje na ten temat?

41529198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że w nissanie można było sobie nie życzyć znaczka na tylnej klapie?

Tak mi gość który ma do sprzedania note powiedział. On nie jest właścicielem, ale niby ma informacje że tak można kupując w salonie samochód.

 

Czy ma ktoś informacje na ten temat?

Tak jest w Skodzie (przynajmniej jeżeli chodzi o oznaczenie rodzaju silnika). Z tym, że musisz to zaznaczyć podczas zakupu jako bezpłatna opcja.

W Nissanie nikt mnie nie pytał czy chcę taki znaczek. Nie było również takiej pozycji na liście opcji (przynajmniej w 2009 r). Po prostu znaczek już był. Ale kto tam nadąży za tym Nissanem ...

Może na zachodzie tak było, albo na początku sprzedaży...

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre marki - np audi, na życzenie klienta nie montują oznaczeń dotyczących rodzaju silnika. Widziałem ponad 300 konne S4 pozbawione jakichkolwiek oznaczeń - co ciekawe ogołocone też z tuningu optycznego(progi, spojlery itp).Zupełnie pospolity audik - taki wilk w owczej skórze. Nabywcy zależało chyba na oglądaniu zaskoczonych min ubranych w dresy właścicieli beemek :rolleyes: . O takiej polityce w przypadku nissana słyszę po raz pierwszy a w przypadku note nie bardzo rozumiem jaki byłby jej cel. Ja do tłumaczenia właściciela tego notka pochodziłbym ze sporą nieufnością.Przed ewentualnym zakupem warto przyjrzeć się klapie bagażnika i grubości lakieru na karoserii

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w cennikach kilku marek opcję braku znaczka. Skoro tam to było możliwe, pewnie w Nissanie też. Warunek pewnie jest tylko taki, że autko musi być konfigurowane na indywidualne zamówienie klienta.

Bardziej mnie jednak przekonuje uwaga Dara co do naprawy blacharskiej tylnej klapy. Sam znaczek Nissana kupić łatwo - szczególnie od złodziei na allegro. Znaczek Note już nie tak łatwo a w ASO trzeba pewnie zapłacić...

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja do tłumaczenia właściciela tego notka pochodziłbym ze sporą nieufnością.Przed ewentualnym zakupem warto przyjrzeć się klapie bagażnika i grubości lakieru na karoserii (...)

Nie róbmy tak odrazu ze sprzedawcy kogoś nieuczciwego. Skoro jesteś zainteresowany zakupem, to i tak będziesz go sprawdzał pod kątem bezwypadkowości. Jeśli nic przy tej klapie nie było robione to nie ma się czym przejmować. Przecież ten znaczek to tylko taka bardziej sztywna naklejka. Może jakiś nastoletni kolekcjoner się zainteresował?

Niemniej na 99% powinien znaczek być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro fabrycznie wyregulowanej wycieraczki tylnej szyby parkuje (przynajmniej u mnie) poziomo, mniej więcej równolegle do jej dolnej krawędzi, kilka cm nad tą czarną osłoną atermiczną.Ta na zdjęciu sterczy ukośnie -ramię mogło być demontowane i potem na wielowypuście ustawione przez niedbałego mechanika za wysoko o jeden ząbek. Zerknijcie u siebie jak to wygląda

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro fabrycznie wyregulowanej wycieraczki tylnej szyby parkuje (przynajmniej u mnie) idealnie poziomo, równolegle do jej dolnej krawędzi, kilka cm nad tą czarną osłoną atermiczną.Ta na zdjęciu sterczy ukośnie -ramię mogło być demontowane i potem na wielowypuście ustawione przez niedbałego mechanika za wysoko o jeden ząbek. Zerknijcie u siebie jak to wygląda

U mnie mniej więcej tak, jak u Rangera w avatarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej tak jak opisałem - prawie dotyka (lub w przypadku rangera dotyka - zakładam,że nic przy niej nie kombinował)osłony atermicznej - więc jeśli gostek tuż przed pstryknięciem fotki nie zgasił silnika w czasie cyklu pracy wycieraczki, co zastopowałoby ją w momencie przerwy w dopływie prądu na dowolnym kawałku szyby (a pogoda na ulewę nie wygląda)to jest z nią coś nie w porządku :whistle: Jeśli ramię demontowano, to po co? Czyżby autku zafundowano nową klapę? <_< warto zerknąć na te foliowe krążki zaślepiające otwory na śruby mocujące górny stop. Jeśli były odrywane (raz odklejone trzymają się znacznie słabiej)- być może demontowano też lampę. A+B= przekładka

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej więcej tak jak opisałem - prawie dotyka (lub w przypadku rangera dotyka - zakładam,że nic przy niej nie kombinował)

 

Nie, nie kombinowałem - tak jest od nowości :). Czyli patrząc na zdjęcie Note bez naklejki ;), zaryzykowałbym stwierdzenie, że tylna wycieraczka nie jest tam przesunięta "o ząbek" a raczej o kilka ;).

 

To co jest u mnie i u Arka jest zbieżne z tym jak to w chwili obecnej ustawiają. W załączniku zdjęcie testówki Nissana.

 

Dar, analiza zdjęcia pierwsza klasa :). Od siebie dodam, że na czarnej listwie zderzaka widać delikatny wgniot - tak jak by od haka. Może to wskazywać może nie na przekładkę, ale np. na kosmetyczne lakierowanie po jakiejś szkodzie parkingowej. Przemawia za tym ogólnie odpicowany lakier. Albo podrobiony na sprzedaż albo ktoś kto go sprzedaje na prawdę dbał o auto i nie mógł znieść paru rys na klapie. Dziwne tylko, że ktoś taki wymyśla bajkę o znaczku a nie mówi jak było. Kosmetyczne lakierowanie to nic złego.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest niemal identycznie - a z tym wielowypustem też racja - to raczej dwa albo trzy a nie jeden, bo różnica jest znaczna

 

fakt - 10 cm na lewo od lampy przeciwmgłowej jest coś co wygląda na delikatną wgniotkę

je zerknąłbym jeszcze chętnie z bliska na tą naklejkę. Czasem właściciele aut maskują nimi drobne usterki

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś ciekawą fotkę Dar, bo to wersja japońska :). Różni się anteną, większym wytłoczeniem na tylnej klapie na rejestrację, lusterkami i innym zderzakiem przednim. Jak jest w środku nie wiem. Tak wygląda ta wersja z przodu:

 

Co do naklejki - celna uwaga. Jest w dość nietypowym miejscu. Zwyczaj raczej jest taki, że tego rodzaju emblematy przykleja się raczej po lewej stronie.

post-32737-0-31045100-1306189635_thumb.jpg

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie był dobry przykład więc ją wywaliłem - chodziło mi o pokazanie ustawienia wycieraczki - a tu to miejsce które zauważyłeś? Widać to dość wyraźnie, spore wgłębienie i nie do zamaskowania - to czarne to cienka folia, nie da się zaszpachlować - trzeba by wymienić cały zderzak, żeby je ukryć

post-20266-0-97937700-1306189709_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym mówiłem. Mam coś podobnego po haku właśnie - tyle tylko, że mniej to u mnie widać. Trzeba się przyjrzeć zderzakowi i tyle. Pod czarnym buforem po kilku latach eksploatacji powinno być kilka śladów po kamieniach itp. Nie da się tego uniknąć. Jeżeli ich nie ma, zderzak był lakierowany - a ten błyszczy się bardzo. Aż kostka polbrukowa się w nim mieni i odbija ;).

 

Czarny pas na zderzaku da się podobno wymienić - ale bardzo to podraża całą zabawę. Tu uszkodzenie jest takie, że spokojnie można z tym jeździć - jest to jednak znak, że coś tam się mogło wydarzyć.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to coś czym jest podklejona półka w bagażniku - to nie wydaje mi się to podejrzane. Może komuś po prostu półka stukała na nierównościach i sobie lekko podkleił czymś "elastycznym".

 

Jeżeli chodzi o autko, to mam wrażenie, że tył a w szczególności lewy panel nad tylnym kołem jest w minimalnie innym odcieniu niż reszta - lub jest po prosty "świeższy". Coś mi tuj jednak pachnie naprawą blacharsko-lakierniczą.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tutaj o tą uszczęlkę tam przy łączeniu. Szczelina wydaje mi się jakaś taka zbyt duża... tam obok zamka na środku :) albo mam takie tylko wrażenie. Jak to u was wygląda w notkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o autko, to mam wrażenie, że tył a w szczególności lewy panel nad tylnym kołem jest w minimalnie innym odcieniu niż reszta - lub jest po prosty "świerzszy". Coś mi tuj jednak pachnie naprawą blacharsko-lakierniczą.

 

masz rację, zwłaszcza jak mozna zauważyć (fot.5), że tylko lewe tylne koło jest wyczyszczone i nasmarowane czernidłem. Dlaczego? pewnie było uwalone pyłem z szpachli i je doczyścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tutaj o tą uszczęlkę tam przy łączeniu. Szczelina wydaje mi się jakaś taka zbyt duża... tam obok zamka na środku :) albo mam takie tylko wrażenie. Jak to u was wygląda w notkach?

 

Tak, szczelina jest zbyt duża. Uszczelka była zdejmowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczelina jest zbyt duża. Uszczelka była zdejmowana.

Auto wystawiono na aukcji Allegro (jest więcej materiału [zdjęć :) ] do analizy):

 

http://allegro.pl/nissan-note-1-5-diesel-stan-b-dobry-z-niemiec-i1626624905.html

 

Darek, a nie lepiej poszukać może trochę słabiej wyposażonego, może niewiele droższego ale pewnego auta krajowego z pierwszej ręki?

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre marki - np audi, na życzenie klienta nie montują oznaczeń dotyczących rodzaju silnika. Widziałem ponad 300 konne S4 pozbawione jakichkolwiek oznaczeń - co ciekawe ogołocone też z tuningu optycznego(progi, spojlery itp).Zupełnie pospolity audik - taki wilk w owczej skórze. Nabywcy zależało chyba na oglądaniu zaskoczonych min ubranych w dresy właścicieli beemek :rolleyes: . O takiej polityce w przypadku nissana słyszę po raz pierwszy a w przypadku note nie bardzo rozumiem jaki byłby jej cel. Ja do tłumaczenia właściciela tego notka pochodziłbym ze sporą nieufnością.Przed ewentualnym zakupem warto przyjrzeć się klapie bagażnika i grubości lakieru na karoserii

Jeśli słyszysz po raz pierwszy to Ci powiem że Tiidy są w 3 wersjach silnikowych,ale żadna nie ma tego oznaczonego na klapie.Nissan, TIIDA i tyle. Przejedź palcem po dolnej krawędzi klapy-jeśli poczujesz jakiekolwiek nierówności,grudki,to klapa była malowana.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle w ogłoszeniu jest dużo nieścisłości:

1. w opisie jest klima a na zdjęciach wersja z automatyczną klimatyzacją (sic!)

2. w opisie kontrola trakcji a w samochodzie brak przełącznika kontroli trakcji (po lewej koło regulacji wysokości świateł)

3. w opisie tempomat wg moich informacji w tych rocznikach nie był dostępny nawet jako opcja, zresztą nie ma przycisków na kierownicy do jego obsługi

4. w opisie radio+CD a zainstalowane radio ze zmieniarką 6CD

 

Ogólnie to sprzedający chyba nie bardzo wie co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ktoś wcześniej trafnie zauważył,że uszczelka klapy bagażnika się nie styka - jest w niej szczelina co najmniej pół cm. U mnie koniec gumy się styka. Ergo? uszczelka była wyjmowana i ponownie montowana,w trakcie montażu mocno ją upychano (jest miękka i elastyczna więc daje się wyciągać albo skracać) i dlatego nie starczyło jej do styku.Monterowi nie chciało się pewnie ponownie jej wyjmować i poprawiać

-znowu po kimś się powtórzę ale mam wrażenie, że koła lewej strony są nabłyszczone czernidłem a prawej nie - zabrakło mu kosmetyku?

-pięknie błyszcząca karoseria na której w ogóle nie widać rys może być po zabiegu polerowania -robi się to praktycznie zawsze po lakierowaniu elementu lub elementów, żeby ukryć różnicę - blachy po 5 latach są porysowane od mycia i o wiele bardziej matowe niż te "nowe"

-segment nad lewym tylnym kołem ma jakby odrobinę inny jakby jaśniejszy odcień

-lewa strona błyszczy jak lustro

 

tylna klapa i lewa strona do dokładnych oględzin :shiftyninja:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. Dzięki wszystkim za opinie i komentarze.

Postanowiłem jednak po niego nie jechać.

Chodzi o to że mam do niego jakieś 400 KM :)

 

 

szukam dalej.

 

Teraz do głowy wpadł mi Dacia Sandero. Okazuje się że tam jest silnik Renault 1.5 dCi 85KM ten sam najprawdopodobniej co w Nocie który mnie interesuje. Może ktoś coś wie więcej na temat tego samochodu? Wiem że to dacia :) i źle się kojaży, ale dla mnie liczy się praktyczność i niezawodność a nie marka. Z tego co czytam aktualnie o testach to póki co mnie przekonuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kiedyś samochodu z moim kolegą z pracy. Oglądaliśmy Sandero w salonie Renault. W sumie nie wyglądało to nawet źle. Uważaliśmy, że jak za takie pieniądze, to auto jest ok. Potem pokazałem mu Note. Wsiadł, przymierzył się i tak już zostało - nie chciał więcej słyszeć o Daci ;).

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musisz przymierzyć się do jednego i drugiego auta i zobaczyć co Ci serce podpowie. Ja uważam obecnie tak, że jeżeli już Dacia, to tylko Duster :).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...