Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażniki i relingi do Note


Gość Raphal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawie notek się prezentuje z relingami. Sam mam ochotę na taki gadżet. Ostatnio przyglądałem się Suzuki Sx4 z relingami mocowanymi jak w notku do blachy dachu. Były w kolorach srebrnym i czarnym. Problem jest tylko jeden cena. Na allegro jest jeden sprzedawca ale cena 699 PLN nie jest mała. Może z czasem pojawią się inni producenci to i cena spadnie. :( Dlatego napisz robbz gdzie zakupiłeś te relingi i za ile. No i coś niecoś na temat montażu.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najpierw koszty:

-relingi 723,- z przesyłką ( firma z Wrocławia lub takie same znalazłem i trochę tańsze w Czechach ok.500zł. ale nic więcej nie wiem)

- bagażnik 150,- (Lidl)

- box 500 (480l ale lepiej się prezentował też InterPacka nowa wersja ale ... za 1700,- i 450l)

Co do montażu firma montuje za 150,- ja zamontowałem z kolegą w jakieś 2 godz. Koszt dodatkowy to musiałem pożyczyć nitownicę do nito-nakrętek - na flaszkę ( 30,-), za 10-, środek do uszczelniania nito-nakrętki, i wiertło fi7(zgodnie z instrukcją) choć powinno być fi8, klucz torks chyba 5-ka. W zestawie poza tym jest wszystko co trzeba i firma przez telefon udziela bez problemu wszelkich wskazówek co do montażu.

Do garażu wjeżdżam z dwu centymetrowym zapasem.

 

Do zamontowania relingów oczywiście wierciłem dziury w dachu 8 sztuk. Później nitujemy uszczelniając nito-nakrętki i przykręcamy śrubami (po dwie na uchwyt) uchwyty do dachu ze śrubą gwintem do góry, na którą zakładamy relingi i torksem przez otwór w relingach wkręcamy śrubę. Zakładamy zaślepki w otwory i gotowe! Miałem mały problem z dokręceniem śruby torksem - nie dochodziła do końca. Ale doszedłem co jest - musiałem podpiłować w uchwytach jakieś 2mm dziurki i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotki - jak to wygląda na żywo a nie w reklamach - montowałeś do blachy dachu? - jak to trzyma?

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robbz. Teraz mamy obraz całości. Wiemy co jest grane. Zbieramy kasę i po relingi. :) Trzyma dobrze. Obserwowałem kiedyś jak montowali kraty do BMW, na takie nitowkręty do karoserii.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się dobrze - 130 - 140 jechałem i nie zgubiłem boxa.

 

Zrobię jeszcze zdjęcia z samymi relingami.

 

wrzuć fotki - jak to wygląda na żywo a nie w reklamach - montowałeś do blachy dachu? - jak to trzyma?

fotki wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garażu wjeżdżam z dwu centymetrowym zapasem.

 

Podaj proszę wysokość, bo was79 napisał, że box + bagażnik to 2,1 m, a to zbyt wysoko na moje drzwi do garażu, a skoro ty masz 2 cm luzu tzn. jaka wysokość, bo przypuszczam, że na relingach jest niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10cm nad antenkę. Ale jak trzeba to dziś wieczorem zmierzę dokładnie.

Co do demontażu podsufitki - nie demontowałem bo jak napisałem wcześniej są użyte nito-nakrętki które się nituje od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notes_2011 ~ 2,1 m, oczywiscie małe odchylenie (1-4 cm) może być, po prostu wziąłem waserwage wypoziomowałem i do ziemi pomierzyłem.

Wolałem jednak zrobić zapas w górę, tym bardziej, że na przykład przy wjeździe do CH Trzy Stawy jest ograniczenie do 2,0 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notes_2011 ~ 2,1 m, oczywiscie małe odchylenie (1-4 cm) może być, po prostu wziąłem waserwage wypoziomowałem i do ziemi pomierzyłem.

Wolałem jednak zrobić zapas w górę, tym bardziej, że na przykład przy wjeździe do CH Trzy Stawy jest ograniczenie do 2,0 m.

 

Mnie generalnie chodzi o to czy jadę do garażu, bo zazwyczaj przed wyjazdem pakuję auto na wieczór i do garażu z nim, a wtedy czy z samego rana, czy w środku nocy tylko wchodzimy się do auta i w drogę. A przy wysokości 2,1 m z boxem to raczej nie wjadę.

 

A propos CH 3Stawy itp. to Note-s podoba mi się, że jest wyższy, bo jak dla mnie lepszy komfort przy wsiadaniu i jeździe (lubię siedzieć wyżej), ale przez te kilka dodatkowych cm właśnie w takich sytuacjach jak parkingi podziemne pod CH, czy wjazd do garażu zwyczajnie się nie mieści, ale cóż jak to w życiu "coś za coś" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba OK,

a jak założyłes relingi? może napiszesz krótką instrukcję montażu (+ foto)?

A oto instrukcja obrazkowa

 

Mnie generalnie chodzi o to czy jadę do garażu, bo zazwyczaj przed wyjazdem pakuję auto na wieczór i do garażu z nim, a wtedy czy z samego rana, czy w środku nocy tylko wchodzimy się do auta i w drogę. A przy wysokości 2,1 m z boxem to raczej nie wjadę.

 

A propos CH 3Stawy itp. to Note-s podoba mi się, że jest wyższy, bo jak dla mnie lepszy komfort przy wsiadaniu i jeździe (lubię siedzieć wyżej), ale przez te kilka dodatkowych cm właśnie w takich sytuacjach jak parkingi podziemne pod CH, czy wjazd do garażu zwyczajnie się nie mieści, ale cóż jak to w życiu "coś za coś" :).

Mierzyłem wjazd dogarażu :1,93m

Tzn. cały skład mierzy 1,91m

post-56970-0-99503600-1343318315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

kupiłem oryginalny bagażnik nissana z drugiej ręki do swojego nota i mam pytanie w których miejscach go zamontować na dachu bo nie posiadam do niego instrukcji montażu

proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od łączenia drzwi 21 cm w lewo i 49 cm w prawo (jeszcze sparwdzę dokładnie w domu)

dzięki kolego za szybką odpowiedź, rozumiem że podane wymiary to zero jest w miejscu łączenia drzwi, a 21 i 49 to oś stopy bagażnika, początek czy koniec,

Edytowane przez sadowa6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko liczone od łączenia drzwi, tutaj masz fotkę instrukcji. Napisałem niedokładnie, oczywiscie 21 cm do przodu i 49 do tyłu od łączenia

post-12488-0-85281100-1343937885_thumb.jpg

Edytowane przez was79
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wizyta w serwisie zaowocowała kilkoma spostrzeżeniami,minnymi bagażnik zamontowany na nowym Note był made in...NISSAN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja znalazłem oryginał na allegro stan jak nowy z belkami aluminiowymi dałem z przesyłka 220 PLN a w serwisie za taki sam krzyknęli 705 PLN

on właśnie jest made in nissan

Edytowane przez sadowa6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...