Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażniki i relingi do Note


Gość Raphal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko. Jak sądzicie jaka jest maksymalna ładowność naszego dachu. Nie chodzi mi o tą co przewiduje nissan czyli 50kg, ale o maksymalną graniczną, chodzi o to że producent w pewnym sensie zaniża tą ładowność bo przecież jak załadujemy 51kg dach się nie rozleci? a może jednak :) Pytanie mi się nasunęło, bo na początku był box, teraz doszedł uchwyt na rower a w sumie w przyszłości przydałby się drugi :P Już teraz sobie analizuję wagę i wychodzi sporo, bo liczyć:

Belki Thule wingbar - 2*2kg razem 4kg

Box Thule Pacific 600 - 13kg bez bagażu

Uchwyt na rower thule ProRide 591 - 3 kg

Rower około 12-15kg (tak mi się wydaje bo nie ważyłem)

 

Czyli razem wychodzi około 32-35kg (bez bagażu w boxie)

Teraz dochodzi drugi uchwyt - 3kg i rower znowu 12-15kg

i mamy: 50-53kg

 

Można zredukować masę rowerów ściągając kierownice i siodełka, pedały i inne bajery.

Teraz właśnie nasuwa się pytanie, bo niech wyjdzie te 45kg to do boxa wejdzie tylko 5kg, a mi średnio wychodzi około 10kg.

Więc czy te 55 kg będzie już graniczne czy producent przewidział przeładowanie np do 60kg.

Czekam na gorącą dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę,że przy zachowaniu zdrowego rozsądku, nie przesadzaniu z prędkością i gwałtownymi manewrami, dach można bezpiecznie (przynajmniej w note) obciążyć do ok, 70 kg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w wątku było pisane, że relingi w Note wytrzymują ciężar 60kg. W sumie wydaje mi się, że te 60kg powinno być ok. Jazda na pewno powinna być wolniejsza, ale gwałtownych manewrów już niestety nie da się przewidzieć. W sumie ciekawe jest to spalanie w Note, teraz jadąc nad morze 3 osoby i ładunek czyli box i rower pokazało mi spalanie 5,8l, a jak jeżdżę bez boxu około 120-130 to spala już powyżej 6l. Widać takie ładunki przyczyniają się do ekonomicznej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko relingi przyczyniają się do wzrostu spalania,pusty bagażnik na dachu również.

Box jest wyprofilowany właśnie w celu zmniejszenia oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi nie wiem w ile osob sie poruszasz i ile rowerów docelowo zabierasz ale na rowery rozwaz platforme na hak. Wtedy skrzynia na dachu sama zostaje bez obaw że przegniesz z ładunkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba mieć hak :) Dodatkowo polskie prawo jest zagmatwane i przy takim bagażniku trzeba wybierać: albo przekładanie tablicy albo samoróbka. Ogólnie każdy bagażnik ma swoje plusy i minusy ale mi chodziło o faktyczną ładowność dachu w Note :) Poza tym u mnie jak na razie sporadycznie będą jeździły 2 rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorabiasz sobie 3 tablicę u rzemieślnika z allegro i mimo,że nie ma znaków legalizacji, co bardziej myślące logicznie miśki się nie czepiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Szanowni czy któryś jeździ z tym boxem?:

http://www.e-bagazniki.pl/inter-pack/carver-55-antracyt,1325.html

 

Inter Pack Carver 5,5

 

p.s.

i powiedzcie prosze to co firmowo nissan ma w salonach na notach jest marki nissan ale wyczytalem w tym wątku że dlanich robi mont blanc lub thule:) Pierwszy czy drugi? A jesli tak to który i czego jest to odpowiednik?

 

i na tych belkach cruz zamierzam to wozić:

http://allegro.pl/bagaznik-aluminiowy-do-nissan-note-2006-i3094218199.html

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

greg dzieki!



I jeszcze tytulem uzupełnienia fotka oryginalnego bagażnika do nota żeby rozwiać wątpliwości czy oryginał robi thule czy mont blanc

 

ba192eefe48347e4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość dar2002

po sprzedaży auta został mi bagażnik dachowy (nie użyłem go ani raz) do note z uchwytem rowerowym. sprzedam okazyjnie za 200+wysylka (tel.505367600 lub mail dar2002@wp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiej folii uzyliscie do podklejenia stop bagaznika i tych chwytakow ktore lapia karoserie nad drzwiami? Chodzi o bagaznik mont blanc i stopy bu1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mógłby ktos wrzucic fotkę jak mu leżą stopy mont blanca na dachu? Zmontowalem sobie sam bagaznik. Stopy kupione gdzie indziej, kit to samo a belki ostaly się po poprzednim aucie. (zamiast 118 mam 120)

 

Czy gumy stóp mają zachodzić na rynienkę i kawalek dachu czy mają się stykać tyllko z tą czescią dachu pomiędzy drzwiami a rynienką? Pytanie pojawilo się gdyż te chwytaki zachodzące we wneke nad drzwiami idealnie u mnie nie przylegają....a przesuniecie stóp nad ów rynienkę i kawałek dachu myślę że wtedy spowoduje że chwytaki przywrą całą swą powierzchnią

 

tak mam: http://tiny.pl/hs4xz

ale chyba powinno być tak: http://tiny.pl/hs4x3

 

 

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zobaczyć zdjęcia tutaj (obadam później), natomiast stopy częściowo wchodziły (ale naprawdę niewiele) na rynienkę, bo inaczej nie dało się dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No wlasnie nie mam instrukcji i na czuja montowałem. Dzięki! Wieczorem poprawie mocowanie w takim razie



Specjalne podziękowania dla forumowicza sadowa6 za prv korespondencje a raczej zawracanie gitary przeze mnie i fotkę Jego notka z bagaznikiem mont blanc na dachu.

 

No teraz i u mnie stopy i belki lezą jak ulał z czeskim boxem hakr magic.

 

 

 

dopisek: 20.02.2014

No dobra szanowni. A ktoś targał rowery notkiem ale na platformie na haku? Jak sie note zachowuje w takim ukladzie i z tak rozlozonym ciezarem? Oczywiście bagaznik tez bedzie zapakowany i box na dachu

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ciekawą alternatywą dla "normalnego"bagażnika jest system HandiRack. Nie jest to rozwiązanie idealne i wątpię aby można było do tego zamocować np box dachowy. Ale przewóz długiej drabiny, paczki z meblami z Ikei ,walizek (są specjalne miękkie pokrowce do tego systemu) albo np łodzi - nie stanowi problemu. Montaż jest banalny - zamocowanie pasami do dachu i pompka w ruch...

http://www.amazon.com/gp/product/B001F5AHKC?ie=UTF8&tag=soawsm-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B001F5AHKC

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już iwdzę te drobinki piasku wbite pomiędzy ten ponton a lakier samochodu i rysujące i matujące cienki lakier na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jest raczej prowizoryczne, ma służyć do  doraźnych zastosowań. Ma jednak też parę zalet - cena poniżej 300 PLN, łatwość  montażu i demontażu, zajmuje mało miejsca i nie podnosi zużycia paliwa, bo trudno wozić coś takiego na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele więcej kosztują markowe belki do relingów, mające milionsto zastosowań więcej. Dla Pana Janusza ze starego ałdi jak znalazł...chociaż nie, on po prostu manele wrzuci na dach i powiąże klasycznie sznurem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...