Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czerwona lampka CHECK ENGINE - 1.5dCi


lex3200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

common-rail_500000.jpg


Pomiędzy filtrem a wtryskami nie ma nic!!! co by mogło syfić poza pompą. Niekiej jakości paliwo? przepraszam ale każdy z nas na nim jeżdzi i jakos takiej ingerencji w układ wtryskowy nie robi.

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem kolejną propozycję nie do odrzucenia pod tytułem:

"zrobiliśmy wszystko - auto chodzi ale na niskich obrotach faluje - we filtrze paliwa były opiłki - winna pompa wysokiego ciśnienia - albo Pan robisz za 700 PLN demontaż / montaż i ok.1600 PLN regeneracja albo nie będzie gwarancji na wtryski"

Czy to się już łapie pod jakieś paragrafy ?

 

Koledzy - jakie objawy wskazują na uszkodzenie pompy (falowanie obrotów i opiłki to już wystarczające obajwy żeby mówić o wymianie)? Nie jestem specjalistą ale chodzi tu też o ciśnienie na szynie ... ale o tym nikt nie wspominał

 

A tak przy okazji - czy idąc za instrukcją serwisową .... przy kontroli układu wysokiego ciśnienia to pompa nie powinna być sprawdzona jako pierwsza? Czy nie powinienem dostać tej informacji na początku?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek komentarze i wskazówki ...

 

pompa_paliwa_test.pdf

filtr_paliwa_test.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym typie zasilania w pierwszej kolejności kontroluje się wnetrze filtra paliwa ponieważ to daje łatwy i tani obraz usterki. Więc ich pierwsza diagnoza nie była do końca własciwa gdyż, jest tak jak pisałem wcześniej syf leci z pompy. 

Ogólnie nic z tym nie zrobisz, prywatnie mogę Ci doradzić, że jesli chcesz zaoszczędzić to musisz im podziekować i szukać tańszego warsztatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

u mnei podobny problemik wystapił z tą różnicą, że na początku 2014 roku oddłem notka do serwisu ASO, gdzie zdiagnozowali opiłkowanie pompy paliwa i uszkodzenie wtrysków.

Po regeneracji w autoryzowanym serwisie Bosch/Delphi wszystkich elementów, wypłukaniu układu paliwowego i złożeniu wszystkiego razem autko sprawowało się znakomicie do czasu zapalenia się kontrolki „CHECK ENGINE” przy predkości ok. 140-150km/h i 3500 obrot/ minutę. Następnie ponowna wizyta w ASO w ramach gwarancji i sprawdzeniu błędu; diagnoza: niskie ciśnienie paliwa.

 

Do tej pory nie uporałem się z kontrolką ze względu na pilną potrzebę samochodu i brak zastępczego. Teraz ww. kontrolka potrafi się zapalić już przy ok. 2800 obr/min gdy podjeżdżam pod górkę a silnik potrzebuje kopa. Bywa też tak, że jade te 140km/h (płaska droga) i kontrolka ani nie błyśnie. Gdy się zaświeci a ja kontynuuję jazde z wciśnietym pedałem gazu, auto powoli traci moc aż do chwili zgaśniecia kontrolki, poczym wraca do normalnej pracy. Nie ma tu jednak znaczenia czy silnik jest zagrzany czy zimny.

 

Aha, w serwisie powiedzieli, że to jakaś nieszczelnośc w układzie paliwa. Sprawdzając auto na postoju oraz na biegach 1-3 problem nie wystepuje, dopiero przy 4 biegu i ok. 4000 obr/min oraz 5 biegu jak opisano powyżej.

Po ruszeniu przewodami paliwa przy filtrze (trzeba troche się gimnastykowac i kombinować w różne strony), potrafię zaobserwować pęcherzyki powietrza w przezroczystych przewodach paliwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz potwierdzenie nieszczelności,teraz tylko szukać.

Twój Note to chyba DCI? Bo nie masz zaznaczone w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywicie DCI (tego dotyczy temat). Nie mam możliwości we własnym zakresie szukac tej nieszczelności.

Skoro usterka wynikła po naprawie to wydaje mi się, że powinno to w ramach gwarancji na wykonane naprawy zostać nieodpłatnie usunięte.

Nie mam pojecia tylko czy pompa tworzac podcisnienie zasysa powietrze czy może zaś jakis pompa lub któryś wtrysk odmówił posłuszeństwa.

Czy spotkał sie ktoś, żeby pompa po regeneracji w serwisie producenta nie trzymała odpowiedniego cisnienia?

Co prawda kartki z wydrukami poszczególnych parametrów otrzymałem i wydaje się wszystko w normie.

 

@JACKO29: Zainspirowałeś mnie do uzupełnienia profilu.

Edytowane przez marcin3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Mam jote 1.5 dci z 2013 roku. U mnie zapala sie lampka silnika i traci moc. Filtr paliwa nowy i nadal to samo. Na Diagnostyce blad swiec żarowych. Pytanie czy to cos ma ze soba wspolnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...