Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[1,8 PB] Błąd silnika jak go skasować - /tematy połączone/


Gość tomek8301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko o kody błędów w Tino czy są dwu czy czterocyfrowe???

Pytam bo świecił mi check ale z mojej winy(przy wymianie filtra powietrza słabo wpiąłem kostkę przepływki)i zabawiłem się metodą zworkową w odczyt i wyszło mi,że mam takie błędy jak 1212 oraz 1295 ale jak mi udało się wykasować to miga mi 55 tak jak dla kodów dwucyfrowych a czytałem gdzieś,że kod 12 w dwucyfrowych to jest kod startu diagnostyki i teraz nie wiem co jest grane.

 Almera tino 2001 rok produkcji silnik 2.2 Di.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem nowym użytkownikiem Tinki 1.8 benzyna (od 3 miesięcy). Dziś w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka silnika. Co to może być tego przyczyną ???

Edytowane przez sajdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba z czytać błędy na kompie. W tedy będzie wiadomo po kodzie jaka jest usterka i w ten czas można działać i myśleć dalej.

Czy były jakieś niedomagania tuż przed zapaleniem się kontrolki?

Może to Ci pomoże http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79766-blad-silnika-jak-go-skasowac/?hl=check&do=findComment&comment=822200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było żadnych, autko odpaliło normalnie, żadnej utraty mocy. czy elm 327 powinien to wykryc ?

 

Połączyłem kilka tematów z tym samym problemem - czyli świecący się check engine, bez jakichkolwiek zauważalnych usterek.

 

Poczytaj sobie teraz wszystko od początku i może coś znajdziesz dla siebie.

Możesz również zerknąć w dział Almery, gdyż tam również silniki są takie same. /Skorzystaj z wyszukiwarki (na górze po prawo)/.

Tutaj natomiast dział o diagnostyce http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/103-diagnostyka-komputerowa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...