Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika


Gość korona1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem szczęśliwym nabywcą QQ 2.0 dci - 2008 r Szczęście trwało do czasu wymiany oleju, po której silnik się zatarł. Okazało się że wcześniej nikt oleju nie wymieniał (przebieg 98 tyś) Jestem zmuszony wymienić silnik. Prosze w związku z tym o pomoc w rozszyfrowaniu różnicy między silnikiem M9R 832 a M9R 802?post-48176-0-78908900-1319883536_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ...samochód z Francji. Był sprawdzany przez serwis ale nic nie stwierdzono. Poza tym zrobiłem nim ok 3 tys i nic nie wskazywało na taki defekt. Czy jest sposób na to aby stwierdzić że ktoś nie dokonał wymiany olej...wymienia się olej i już Niestety w tej sytuacji okazało się to zgubne dla auta. A wracając do sprawy czy ktoś odpowie na czym polega różnica w symbolach silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej będzie jeżeli zrobisz tak jak pisze mój poprzednik ... ASO rozwieje Twoje wątpliwości i doradzi. Ale co chciałem powiedzieć to na tej fotce silnik świeci się jak nowy, co chyba jest niemożliwe przy normalnym kilkuletnim użytkowaniu auta. Nie zastanawiało Cię to przy zakupie ?

 

A jak to się stało że podczas sprawdzania auta w serwisie nie wykryto faktu że auto nigdy nie było na przeglądzie gwarancyjnym, na którym przecież zawsze zmieniają olej ? Chyba że nie sprawdzałeś auta w autoryzowanym serwisie ... to wtedy sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam jednego takiego i w życiu bym nie zgadł gdyby mi nie powiedział.

Swoje maszyny budowlane sam naprawia, ma warsztat i wszystko co potrzebne a w osobowym po prostu nie wymienił oleju przez 90 tysięcy :o

Więc jak widać, się zdarza. ;)

 

Oprócz dziwowania spróbujmy tez pomóc koledze:

 

1. podaj gdzie sprawdziłeś dokładny symbol silnika to spróbujemy dojść gdzie/kiedy w QQ występują poszczególne typy a np. kolega Strider sprawdzi w X-trailu :)

 

2. z drugiej strony wujek Google podpowiada, że różnica jest faktycznie w mocy: M9R 832 - 150KM montowany np. Koleosie, M9R 802 - 130 KM montowany np. w Lagunie III

przy okazji okazało się że wersji/typów/symboli tego silnika jest cała masa. Widoczne np. tu:

 

http://sklep.arwit.pl/TDKatalog4.aspx?a=00093&b=06431&g=&n=&p=

 

Powodzenia życzę, bo wizja wymiany silnika we współczesnym naszpikowanym elektroniką samochodzie mnie przeraża. Zawsze coś z czymś się "nie dogada".

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam jednego takiego i w życiu bym nie zgadł gdyby mi nie powiedział.

Swoje maszyny budowlane sam naprawia, ma warsztat i wszystko co potrzebne a w osobowym po prostu nie wymienił oleju przez 90 tysięcy :o

Więc jak widać, się zdarza. ;)

 

Oprócz dziwowania spróbujmy tez pomóc koledze:

 

1. podaj gdzie sprawdziłeś dokładny symbol silnika to spróbujemy dojść gdzie/kiedy w QQ występują poszczególne typy a np. kolega Strider sprawdzi w X-trailu :)

 

2. z drugiej strony wujek Google podpowiada, że różnica jest faktycznie w mocy: M9R 832 - 150KM montowany np. Koleosie, M9R 802 - 130 KM montowany np. w Lagunie III

przy okazji okazało się że wersji/typów/symboli tego silnika jest cała masa. Widoczne np. tu:

 

http://sklep.arwit.p...=06431&g=&n=&p=

 

Powodzenia życzę, bo wizja wymiany silnika we współczesnym naszpikowanym elektroniką samochodzie mnie przeraża. Zawsze coś z czymś się "nie dogada".

Dziękuję Panowie - ten link odpowiedział na moje wątpliwości. Teraz zobaczymy co z tego uda się złożyć. Po dopaleniu dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

przede mna rowniez ten sam problem. Moj Xtrail szlag trafil (dluzsza opowiesc..), mialem silnik 832, a zdobylem w dobrej cenie 802..

 

Czy mozna je zamienic bez problemu, czy zwracac na cos uwage? 

 

Niestety, podany link nie dziala... (arwit). Dziekuje za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że nie są   zamienne .

A wiesz/znasz jakies detale? M9R w sumie tak rozny byc nie moze, a wariantow sa bez mala dziesiatki...

 

Mze choc przynajmniej cos pasuje? masakryczne sa te poszukiwania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię z poszukiwań kolegi z tego forum  , akurat K9K , też była masakra i od cholery wersji, już niby to samo a problemy z krzywkami na wałku. Musisz użyć szukajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja nie jest odosobnieniem że ludzie mają w d*pie podnoszenie maski a już wymianę oleju dla nich to jak podróż w kosmos.

Miałem kontrakt w Anglii i pracowałem przy serwisie mechanicznym bo musiałem współpracować i tam wiele silników miało nie wymienianych olei na czas !

Tak jak kupili przez 3 lata kompletnie nic kompletnie nic nie zrobili tylko lali benzynę a jak zaczynała się świecić kontrolka to co myślicie że serwis wymieniał olej nie dolewał!

Jest wiele narodów co mają na takie rzeczy powiem dosadnie Wyj............ne

A wiecie dlaczego się zatarł bo nowy olej wypłukał nagary starego oleju i zatkał smok w misce olejowej i góra pracowała na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię z poszukiwań kolegi z tego forum  , akurat K9K , też była masakra i od cholery wersji, już niby to samo a problemy z krzywkami na wałku. Musisz użyć szukajki

No wlasnie, uzylem szukajki, od tygodni siedze na google, i kompletnie nic nie moge znalezc, oprocz tego postu, ale jego autor niestety sie juz nie odezwal:(

 

Mam ten 802 caly, kompletny, wiec tak go chcialem wymienic w calosci, ale jesli uwazacie, ze to nie ma sensu, to bede jednak musial kupic blok 832ki i po kolei sie bawic:/ a juz powoli mi pieniazkow nie starcza...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak nie wiadomo ile siedział olej i jaki to stosuje się płukankę przed wymianą oleju i długo płucze i wylatuje korkiem budyń widziałem nie raz na serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie sie z olejem nic zrobic nie dalo, bylo juz po sprawie...:( 

 

moze ktos ma jeszcze kontakt do kolegi "korona1" by spytac sie go o roznice? Lub moze jakies dojscie do manuala serwisowego, gdzie jakies roznice bylyby opisane? Bardzo naprawde bylbym wdzieczny.. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, wlasnie przeszedlem ten i drugi watek nt. wymiany silnikow w ramach "cichej akcji serwisowej". W naszych M9R jest tak, ze zewnetrznie one pasowalyby, ale najbardziej mnie zdenerwowalo, ze na numer nie mozna patrzec, bo i tak moze nie pasowac! masakra po prostu.. 

 

Chyba dam do mechanika, niech wstawi, i bedziemy dalej myslec:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...