Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wp12 problem z doborem opon letnich na felgi 8jx17h2 et35


preston81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli możesz się szarpnąć to kup kompletny wahacz. Będziesz miał na zapas.

Wymienisz na nowy a stary w miarę możliwości będziesz regenerował. i nie będziesz miał ciśnienia w czasie i kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kompletny dolny jeśli o to chodzi , górny jest ok a te moje tuleje sa tak wyjechane ze hej :), ale stare wahacze zregeneruje choc nie wiem na czym ma polegac regeneracja skoro wszystkie tuleje mozna kupic samemu ... za wymiane strony będę płacił 80 zł czyli całość 160 + koszt wahaczy 360 pewnie zejdzie jeszcze 100 na zbieznosc ....ale kilka dni temu kupilem opony za 500 na kasie nie spię niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stare moze odrdzewie bo jakis nalot jest pomaluje sobie sprayem na czarno i zaloze nowe tuleje ale to nie teraz tylko jak sie te nowe skonczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byłes u jakiegoś mechanika, że jednak tuleje sa wybite?

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szarpakach tuleje az wychodza z tych aluminiowych pierscieni :D leci z nich juz gorzej mozliwe ze stalo mi sie to na dniach jak wjechalem w dziure ..... nast. razem zatrzymam auto obejrzę i najwyżej zadzwonie na pały niech zrobią notkę ostatni raz płacę ze swojej kieszeni za naprawe zawieszenia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak przed tylko troche sztywniej i pewniej. Komfort sie pogorszył bo juz tak nie chuśta ale prowadzenie za to pewniejsze. Ech te nasze drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zapoznaje sie z procedurami odnośnie odszkodowania od zarządców dróg będę to stosować nic mi nie szkodzi

http://moto.wp.pl/kat,123,title,Wjechales-w-dziure-Nie-daj-sie-splawic-Odzyskaj-pieniadze,wid,14375361,wiadomosc.html?ticaid=1e457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak przed tylko troche sztywniej i pewniej. Komfort sie pogorszył bo juz tak nie chuśta ale prowadzenie za to pewniejsze. Ech te nasze drogi

 

Sztywniej i pewniej tzn. bezpieczniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ładnie ale do czasu, zamawiałem teknoroty- niby nie było na stanie ... o czym mnie nie poinformowali w piątek wyjeżdżam dosyc daleko .... , na jutro na 8 :30 mam umówionego mechanika na wymiane 80 zł za stronę , jadę odebrac wahacze a tam jakies firmy SH wychodzi na to ze jakies chinskie .... zapłaciłem mniej bo się nie zgodzilem na taką cenę jak za zamawiane wczesniej teknoroty ... ogółem zapłaciłem za nie 330 zł ... jestem wsciekły i rozczarowany ... próbowałem znalesc jakies info o tym za duzo nie ma ktos nakulal 22k i niby wszystko ok ale to tylko 1 opinia więc chyba będe rpzecierał szlaki na tym czyms mam nadzieje ze nie kosztem własnego zdrowia,,,,,

pozdro dam znac jak na tym się jeździ jutro jak auto bedzie gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przetestujesz i podzielisz się opiniami :) - zartuje, morze nie bedą az tak złe

a tak na serio juz to nie zostawiaj starych wachaczy u mechanika tylko zabież je, na spokojnie zregenerujesz je kupując dobre tuleje np. Oyodo, sworznie i za jakiś czas bedziesz miał na wymianę swoje wachacze made in Preston81 :)

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze założone , mechanicy mowili wahacz jak wahacz , moje wrazenia - sztywniej pewniej ciszej , jak w nowym aucie , ale co tu mowic moze wypowiem sie za kilka tys km przeglad bede mnial w sierpniu dam znac czy sa jakies oznaki zuzycia - na teraz jestem zadowolony od razu zrobilem zbierznosc .

pozdrawiam

ps stare wahacze wziąłem - machne je hammeraidem czarnym , ale najpierw oblicze koszt tulei i ich montażu/ demontażu bo jak juz to kupię same wkłady tulei, ale przelicze czy to sie opłaca jak te wahacze wypadną dość dobrze to nie warto regenerowac wiec poleżą troszke w piwnicy , btw jaka powinna byc taka uśredniona zywotnosc takiego wahacza na naszych wspaniałych "serowo szwajcarsko"- polskich drogach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żywotności to zależy jak wybierasz dziury :) stanu amortyzatorów, koła na jakich jezdzisz 16 czy 17, rozmiaru opon....

mi starczyły na 90 tys. i wymieniałem w całości po przeliczeniu tuleji i robocizny zdecydowałem się na całe nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kombinowałem z wymiana tulei i swożnia

Wachacz 330

tuleja tylna 100 - imadło dzwignia diax 20 min i zdjete

tuleja środkowa 50 - wypalić gume i zaczyna sie zabawa z tulejka wew. na goraco lub brzeszczot - czas ????

Swożeń 120 - podkładka 5kg młotek - 3 min i po robocie

 

Wybrałem wachacz

 

U siebie też teraz zamontowałem SH na drugiej stronie od jesieni tez mam SH

Kilometry kilometrom nie równe. Mój czasookres to 2lata. poprzedni TRW wytrwał 16 miesiecy.

 

Ponadto jesli miłabym wymieniac tylko poszczególny element wachacza aktualnie niesprawny i 3 razy włazic pod auto w jednym celu, żeby zdjąc cały wachacz.

WYBRAŁEM RAZ CAŁY WACHACZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń jakiej firmy że 120 pln? Chyba za 2 ? na necie chodzą po 50 - 60 sztuka, prawda jest taka że taniej wyjdzie nowwy niż zabawa w naprawę starego.

mi wachacze wytrzymały 4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chtyba nie chodzi o 50pln tylko o trzykrotne włażenie pod auto i wykręcanie wszystkich 8śrubek

A nie dodałem jeszcze zbieżnosci za 2x70pln

Nawet jesli zaoszczędzi sie na tulejkach to zbieżnośc robi swoje i wychodzi niestety najedno. A tylko raz siedzisz pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiezności nie musisz ustawiac na nowo przy wachaczach, jak robisz końcówki drążków to tak ale nie przy wachaczach

 

Mój mechanik zanim ustawi zbieżnosć sprawdza najpierw zawieszenie czy nie ma luzów i dopiero wwtedy ustawia mi zbieżność,

jak masz tak ustawioną zbieżnosć to po wymianie wachaczy zbieżność się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kombinowałem z wymiana tulei i swożnia

Wachacz 330

tuleja tylna 100 - imadło dzwignia diax 20 min i zdjete

tuleja środkowa 50 - wypalić gume i zaczyna sie zabawa z tulejka wew. na goraco lub brzeszczot - czas ????

Swożeń 120 - podkładka 5kg młotek - 3 min i po robocie

 

Wybrałem wachacz

 

U siebie też teraz zamontowałem SH na drugiej stronie od jesieni tez mam SH

Kilometry kilometrom nie równe. Mój czasookres to 2lata. poprzedni TRW wytrwał 16 miesiecy.

 

Ponadto jesli miłabym wymieniac tylko poszczególny element wachacza aktualnie niesprawny i 3 razy włazic pod auto w jednym celu, żeby zdjąc cały wachacz.

WYBRAŁEM RAZ CAŁY WACHACZ

 

Jeśli będziesz sam wymieniał sworzeń młotkiem 5 kg, to i tak za następnym - czyli drugim razem wachacz musisz kupić nowy, gdyż rozkalibrujesz otwór i nawet za pierwszym razem, sworzeń będzie latał po pewnym czasie, czyli będą luzy. Prasa chodzi pionowo a młotkiem tak nie uderzysz. To samo tyczy się tulei.

Ja takie rzeczy robiłem u siebie - to tzn. mnie robili w sieci "Nastapol". Części moje a robocizna ich - 50zł+zbierzność 100zł.

 

"wahacze"

Sworzeń jakiej firmy że 120 pln? Chyba za 2 ? na necie chodzą po 50 - 60 sztuka, prawda jest taka że taniej wyjdzie nowwy niż zabawa w naprawę starego.

mi wachacze wytrzymały 4 lata

 

Trochę mnie śmiech bierze kolego, gdy to czytam. - mi "wachacze" wytrzymały 4 lata.

Wahacze może i tak, ale wahacz nie wystepuje jako sam, lecz wspólnie z innymi elementami - czyli 2 tuleje, oraz swożeń. A to 4lata Ci nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...