Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwny odgłos z bagażnika


Gość QQ_I-WAY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem napisać nowy post, bo żaden z już obecnych nie podpasował pod mój drobny problem. Mianowicie chodzi o dziwny odgłos z bagażnika, tudzież z tylnej części auta. Dzwięk przypomina coś w rodzaju (kliknięcia, pstryknięcia) ocierających się o siebie platikowych elementów lub plastiku i metalu. Stuki o których piszę powstają w momencie naprężeń, najczęściej w chwili zjeżdzania z krawężnika przednim kołem lub manewrowania po parkingu ale i podczas jazdy po np. kostce, podczas jazdy po asfalcie jest wszystko ok. Dzwięk jest na tyle irytujący że zgłosiłem to w serwisie ale nic nie znaleźli :( Swoją drogą miesiąc temu przy przebiegu 18700 km wymieniono mi tylne amortyzatory z "3B" na "4A" ale zarówno przed wymianą jak i po niej dalej mi ten dzwięk towarzyszy :( Czy ktoś z was się spotkał z takim "problemem" ??

 

p.s.

Jak się sprawują nowe amortyzatory ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaello_P

Hej,

U mnie w QQ 1.5 dCi 2010 jest dokładnie to samo co opisujesz. Problem jest podczas wjeżdżania na krawężnik, czy pokonywania nierówności. "Pykanie" występuje przy powiedzmy naprężeniach karoserii. Może skorzystać rad z linku zamieszczonego powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tutaj znajdziesz odpowiedz http://forum.nissank...__fromsearch__1 :pc:

 

Niestety to nie ten problem, usunałem wszystko z bagażnika, wiozłem tylko "wiatr" i dalej to samo. Sprawdzałem mocowanie tylnych pasów wszystko się trzyma jak trzeba i nie mam już pomysłaów a te "tyknięcia-kliknięcia-szurnięcia" nie wiem jak to nazwać są irytujące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego owin zaczep od zamka tylniej klapy raz tasma i problem powinien ustąpić. Dokładnie opisane jest to w temacie do którego link podaje enak.

 

Owinięcie taśmą zaczepu niewiele pomaga-przerabiałem ten temat.Problem tkwi w skrzypiących kołkach plastikowych elementów w bagażniku(plastiki spierania się tylnej półki).Wystarczy zdemontować te dwa elementy plastikowe wokół tych szybek "trójkątnych" i wszystkie kołki plastikowe owinąć taśmą izolacyjną tak aby stabilne były.Efekt gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że trzeba zdemontować całe platkiowe tylne osłony, które między innymi są przy tych małych trójkątnych okienkach i na których wspiera się tylna półka ?

 

Tak dokładnie plus możesz zdemontować plastik klapy bagażnika ponieważ z tym jest ta sama sytuacja...Kołki są strasznie luźne co jest efektem trzasków plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety to nie ten problem, usunałem wszystko z bagażnika, wiozłem tylko "wiatr" i dalej to samo. Sprawdzałem mocowanie tylnych pasów wszystko się trzyma jak trzeba i nie mam już pomysłaów a te "tyknięcia-kliknięcia-szurnięcia" nie wiem jak to nazwać są irytujące :/

 

Złóż siedzenia, popros jakiegoś kolege aby sie połozył głowa do bagaznika i przejedź kawalek po wybojach. Powinien zdiagnozować miejsce problemu (jesli to plastik).

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Złóż siedzenia, popros jakiegoś kolege aby sie połozył głowa do bagaznika i przejedź kawalek po wybojach. Powinien zdiagnozować miejsce problemu (jesli to plastik).

 

Wystarczy siąść z tyłu jako pasażer i na wybojach docisnąć ręką plastik wokół małej szybki tylnej- ja tak przypadkiem własnie zdiagnozowałem ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy siąść z tyłu jako pasażer i na wybojach docisnąć ręką plastik wokół małej szybki tylnej- ja tak przypadkiem własnie zdiagnozowałem ten problem...

 

Ech ... usiąść. A gdzie doznania ekstremalne :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ech ... usiąść. A gdzie doznania ekstremalne :)?

Hehe,jak kto woli ważne zeby efekt był zamierzony... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...