Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Moduł komfortu


Gość slawek7708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek7708

Witam

Mam taki problem oswietlenie kabiny pali sie cały czas jak zamkne dzrzwi podczas jazdy wcale nie chce zgasnac jak zgasze auto tez sie pali jak wysiade zamkne dzwi centralnym tez sie swieci gdzies wyczytalem ze moze to byc modul komfortu tylko nigdzie nie moge znalesc gdzie on jest zamontowany ??? chyba ze ktos mysli ze to inna przyczyna prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaciął się włącznik na przednim oświetleniu kabiny albo padł któryś przełącznik w drzwiach. Po sprawdzeniu napisz spróbujemy razem poszukać tego drobnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7708

Albo zaciął się włącznik na przednim oświetleniu kabiny albo padł któryś przełącznik w drzwiach. Po sprawdzeniu napisz spróbujemy razem poszukać tego drobnego problemu

dzieki za podpowiedz ale jak to sprawdzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wszystkie włączniki drzwi i zewrzyj przewody , przekręć kluczyk w stacyjce. Jak lampka zgaśnie to jeden z włączników padł jak nie zgaśnie to włączniki są dobre. Trzeba dobrać się do lampki oświetlenia wyciągnij ją i dobierz się od spodu do środkowego włącznika , jest tam wałeczek łączący styki to samo zrób z tylną lampką oświetlenia

 

Może pękl

plastykowy popychacz wałeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7708

Odkręć wszystkie włączniki drzwi i zewrzyj przewody , przekręć kluczyk w stacyjce. Jak lampka zgaśnie to jeden z włączników padł jak nie zgaśnie to włączniki są dobre. Trzeba dobrać się do lampki oświetlenia wyciągnij ją i dobierz się od spodu do środkowego włącznika , jest tam wałeczek łączący styki to samo zrób z tylną lampką oświetlenia

 

Może pękl

plastykowy popychacz wałeczka

sprawdziłem i na moje oko wszystko jest ok czyli zawiodło cos innego tylko co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony moduł - komp w którym zebrana jest cała elektronika samochodu (elektryczne szyby, oswietlenie, czujki otartych drzwi itp).

U mnie tak było.

 

Jeżeli wyjmiesz bezpiecznik to u mnie rzucał się o otwartą klapę bagażnika.

 

Doraźna naprawa to przecięcie kabelka dochodzącego do modułu a potem naprawienie go.

 

Pozdrawiam

ciechon

 

PS. miałem kiedyś taki problem, powstał po zwarciu w żarówce oświetlenia wewnątrz. Pisałem kiedyś o tym, było na forum już dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7708

Uszkodzony moduł - komp w którym zebrana jest cała elektronika samochodu (elektryczne szyby, oswietlenie, czujki otartych drzwi itp).

U mnie tak było.

 

Jeżeli wyjmiesz bezpiecznik to u mnie rzucał się o otwartą klapę bagażnika.

 

Doraźna naprawa to przecięcie kabelka dochodzącego do modułu a potem naprawienie go.

 

Pozdrawiam

ciechon

 

PS. miałem kiedyś taki problem, powstał po zwarciu w żarówce oświetlenia wewnątrz. Pisałem kiedyś o tym, było na forum już dawno.

tak tez myslałem a gdzie sie ten moduł znajduje i czy mozna go naprawic czy trzeba wymieniac na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się pod nogami kierowcy pod kierownicą.

Dochodzą do niego trzy wiązki kabli.

Raczej da się to naprawić - pewnie spalony jakis tranzystor.

Z wymianą może być problem, gdyż uzależniony jest od wyposażenia samochodu.

Wygląda tak http://blue.artgroup.pl/~ciechon/P12/smart.jpg

Ja go nieprawiałem, ale było to trochę temu i nikt nie chciał się tego podjąć.

Naprawiłem go tak http://blue.artgroup.pl/~ciechon/P12/sciemaniacz.jpg

Na rysunku widać też, który kabelek przeciąć by "zgasić" swiatelka.

 

Pozzdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odswieze troszke temat z tym modulem, moze ktos wie ktory to kabelek z kompa wchodzi w ten modul od wlaczenia wiatrakow chlodnicy, z tego co doczytalem z ecu wychodzi sygnal- nie wiem ktorym kabelkiem , idzie do komfortu i z tamtad jasno zielony z czerwonym paskiem do przekaznika pod maske zalaczajacego wentylatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kolego serwisówkę ESM to jest tam opisane w których wejściach sprawdzić napięcie we wtyczce strona 486 i 487. póki co szukam dalej tego koloru kabla na rozpiskach ale ciężko to idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediafire.com/?hjfav1wd3arik

 

Najlepiej tą ostatnią

 

Tylko nie wiem czy o to mi chodziło bo teraz jak patrzę wchodzisz w Engine-> EC-> widok, idź do strony : 486 i tam jest opisane jak sprawdzić czy chodzą bez złącza chyba a wczoraj gdzieś widziałem gdzie we wtyczkę trzeba wpiać miernik i zbadać opór ale nie mogę znaleźć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Podepne sie pod temat. Jako ze od dłuzszego czasu chodzi za mną wymiana modulu komfortu (próba wymiany tranzystora zakonczona porażka) przeszukuje internet w celu znalezienia modułu pasujacego do mojego auta. 2.0 benzyna polift. Przegladajac aukcje na allegro zauważyłem ze wszystkie oznaczenia na naklejkach sa identyczne:

28550 av6

5wk4 8122

         (8124)

         (6499)

 

i tu moje pytanie.. czy ktos ma pomysł jak rozróżnic wersje ? a moze wszystkie sa identyczne?

 

p.s. moze w ramach pomocy moglibyscie napisac swoje oznaczenia razem z rodzajem silnika, wersja wyposażenia i rocznikiem (dla porównania)

Edytowane przez toxicity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakiej wersji silnika i wyposażenia?

 

Kupowałem sporo części bo swoją chciałem mocno przerabiać. Nie było kiedy się bawić i wyprzedaję.. Ten moduł pochodzi z 2.2 dci 139 km. Współpracował z wyświetlaczem AV 621. Nic więcej nie wiem na temat tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moduł znajduje się pod nogami kierowcy pod kierownicą.

Dochodzą do niego trzy wiązki kabli.

Raczej da się to naprawić - pewnie spalony jakis tranzystor.

Z wymianą może być problem, gdyż uzależniony jest od wyposażenia samochodu.

Wygląda tak http://blue.artgroup.pl/~ciechon/P12/smart.jpg

Ja go nieprawiałem, ale było to trochę temu i nikt nie chciał się tego podjąć.

Naprawiłem go tak http://blue.artgroup.pl/~ciechon/P12/sciemaniacz.jpg

Na rysunku widać też, który kabelek przeciąć by "zgasić" swiatelka.

 

Pozzdrawiam

ciechon

Witam. Mam ten sam problem co kolega po wymianie spalonego bezpiecznika oswietlenie wnetrza nie gasnie czy moglbys jeszcze raz wrzucic te fotki bo linki juz nie dzialaja samochod to primera P12 2004 rok 2.2dci dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...