Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Moduł komfortu


Gość slawek7708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i kupilem, z takimi samymi oznaczeniami jak mój, Podmieniłem i teraz swiatełka pala sie cały czas i wentylator chodzi. a o odpaleniu auta nie ma mowy. Jakies pomysły? Czy jest na forum ktos kto sie uporał z tym problemem czy wszyscy kombinują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten moduł komfortu nie musi zostać zaprogramowany pod resztę samochodu.

Obiło mi się o uszy, że moduł komfortu zależy od kodu IMMO jaki jest wbity do komputera auta.

Jeśli kupiłeś moduł z innym kodem IMMO (a kupiłeś), należy udać się do ASO i go zaprogramować.


Inaczej jak piszesz - nie odpalisz auta.


Podobnie jest z odtwarzaczem CD i DVD (jeśli jest zamontowany).

Bywały już tutaj na forum przypadki, że uszkodzone mechanicznie napędy CD chłopaki naprawiali w ten sposób, że kupowali napęd dawcę, przekładali mechanikę, a elektronika pozostawała taka jak była. Inaczej pojawiał się napis SECURE na LCD i nie szło używać panelu na konsoli środkowej.

 

Może tutaj też warto pokusić się o taki SWAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem, z takimi samymi oznaczeniami jak mój, Podmieniłem i teraz swiatełka pala sie cały czas i wentylator chodzi. a o odpaleniu auta nie ma mowy. Jakies pomysły? Czy jest na forum ktos kto sie uporał z tym problemem czy wszyscy kombinują ?

 

Tak jak napisał Paweł. - moduł to nie wszystko.

On musi współgrać z immo /trzy podzespoły/-stacyjka-antenka moduł, radio,komp

I jak sam już wiesz, moduł to nie tylko immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Micrze podmieniają termorezystor od sterowania nawiewami. W CD/DVD w P12 przekładają mechanikę a elektronika zostaje taka jak była.

 

Obstawiam, że i tutaj taki zabieg pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ma moze ktos fotki rozebranego modułu komfortu?? Chodzi mi o tranzystor który to bedzie, ze chyba jest tylko tam taki jeden. Mi padł i cały czas swieci sie wszystko we wnetrzu. Interesowały by mnie tez fotka z tym przewodem który nalezy przeciac zeby wszystko zgasło linki juz nie działaja dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa trzy identyczne ale juz znalazłem w ASO chca za tą przyjemnosc 1850 zł :) taniocha. Link dla potomnych http://www.npoc.co.uk/forum/nissan-primera-p12-interior-light-dont-work_topic44400.html  Ma ktos namiary na ten tranzystor na allegro jest zamiennik jednak wolał bym orginalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

sa trzy identyczne ale juz znalazłem w ASO chca za tą przyjemnosc 1850 zł :) taniocha. Link dla potomnych http://www.npoc.co.uk/forum/nissan-primera-p12-interior-light-dont-work_topic44400.html  Ma ktos namiary na ten tranzystor na allegro jest zamiennik jednak wolał bym orginalny 

Witaj,

 

Na "chińskim allegro" (http://www.aliexpress.com/popular/%2528transistor-r4383%2529.html) znajdziesz takie tranzystory za nieco ponad 1 USD/1szt. Fakt, że na przesyłkę poczekasz cca. 30dni, ale za tę cenę to chyba warto, skoro chcesz mieć oryginał :)

Edytowane przez Pixel81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można programować jakieś zmiany w module komfortu? Np komfortowe kierunkowskazy, autoryglowanie drzwi, czy moze leaving home, czy auto światła? Cos jak w VAG czy Oplu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odnosnie oświetlenia w kabinie, nie zapala się przy odtworzeniu drzwi i mam dodadkowo problem z oświetleniem w drzwiach jak również podświetleniem stacyjki, w moim przypadku jest padnięty tranzystor o oznaczeniu Irlr2905, oczywiście znajduje się w module komfortu. Jeśli pomogłem to super, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...