Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak mocy, pali się check, niebieski dym


tuner666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

terrano II 1999 2,7TDi

mam takowy problem

kilka dni temu podczas jazdy wywaliło mi check i auto zamuliło, po przejechaniu kilku kilometrów moc wróciła a check przy startowaniu od zera w okolicach 2tyś obrotów zgasł.

po kilku dniach problem się ponowił tyle że bez happyendu. zauważyłem też że po przegazowaniu pojawia się niebieski dym. na postoju autko wkręca się słabiej niż wcześniej na obroty ale nie szarpie i pracuje w całym zakresie. podczas jazdy jednak to okrutny muł. bez rozpędu pod górkę max 60kmh ale jak już złapał z górki to siłą rozpędu 90/100. podczas jazdy dochodzi do 2000obr daje się rozbujać do 2500obr ale to jest max i zajmuje sporo czasu.

proszę więc was o pomoc. informacja o "ogarniętym" mechaniku z okolic olkusza (sosnowiec * kraków też dojadę) też się przyda

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy pamiętać, że jeśli podczas dodawania gazu leci niebieski tym, to bardzo możliwe że walnięta jest głowica i płyn chłodniczy dostaje się do komory spalania...na Twoim miejscu zacząłbym od tego...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bialy dym do uszczelki. Niebieski dym to albo bierze olej albo klopoty z turbina. . raczej to drugie tak jak kolega wyzej pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

po kodach błyskowych (3 komputery diagnostyczne nie dały rady) znaleźli błąd igły na 1 wtryskiwaczu. po wymontowaniu i sprawdzeniu padł czujnik więc pozostaje wymiana.

jutro mam nadzieję iż odzyskam mojego tyranka - jeszcze tylko zapłacić. jak na razie dziękuje wam za pomoc i wszelakie sugestie

Edytowane przez tuner666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz osprzęt ??? bo jeśli zexel to nie sprawdzisz wtryskiwacza sterującego !!!!!

bosch, już wymienili i check zgasł jutro odbieram i testuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen sukces:)

we wtryskiwaczu sterującym padł czujnik więc nienaprawialny, nowy 575zł oryginał ale warto. odzyskał pełną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...