Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcec engine i problem


gruberek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam problem z moją almerką Rocznik 2000, silnik benzynka 1.5. Swieci się check engine, brak błędów (2 razy zczytywane w serwisie ) Autko jeździ w miare normalnie ale czuć że jest zamulone powyżej 4000 rpm czuć jakby chcial a nie mógł. Na wolnych obrotach idealnie się kreci, idealnie 3ma obroty. Jadąc czuć opór około 4 tyś obrotów no i autko jest wyraźnie słabsze.

 

Jakieś porady? Czytałem że może to być przepływomierz?

 

Pytania;

 

- gdzie znajduje się gniazdo obd2 w nissanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez witamy. Co do pytania to gniazdo diagnostyczne znajduje sie kolo skrzynki bepiecznikow w kabinie pod kierownica.

CO do przyczyn to moze byc przeplywomierz . Jednak nalezy go zbadac najlepiej poprzez pomiar napiecia . Jest to opisane na forum .

Co do checka to jesli sie zaswiecil to sa dwie mozliwosci. Albo sa bledy albo zarowka od checka robi zwarcie . Pewnie bedzie to pierwsze ale nie mozna wykluczyc tego drugiego.

Bledy to dla gniazda OBD2 mozesz sobie odczytac sam w ten sposob http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69683-interfejs-diagnostyczny-do-p11144/page__view__findpost__p__754078.

Jeszcze jedno . Czesto tak jest ze przeplywomierz siedzi a nie pokaze bledu . Dlatego trzeba go pomierzyc.

 

ZWorka to nic innego jak spinacz biurowy lub kawalek przewodu . Bledy sa powtarzane wiec jesli nie odczytasz za pierwszym razem to ponownie odczytasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...