Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd 60000 km


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę koledzy, że nie macie co narzekać. W południowo zachodniej Polsce mam do najbliższego serwisu około 200 km. Pierwszy przegląd 2,0 benzyna po roku kolegów kosztował we Wrocławiu 1050 zł. Ja nie jechałem 200 km. tylko pojechałem do Gerlitz w Niemczech. Starannie zrobiony przegląd i jeszcze taniej jak we Wrocławiu - zapłaciłem 240 euro ( niecałe 900 PLN) i jeszcze litr oleju za 20 euro dostałem jako zapas do bagażnika. Myślę, że dobre wyjście dla tych, którym bliżej.

 

240 ojro to niecałe 900pln? kiedy robiłeś przegląd? ojro po 4,10 - 4,11 chodzil, czyli bliżej 1000zł niż 900.

 

ja się wybieram w poniedziałek do owianego złą sławą Promotora w Gdańsku na 1 przegląd, dam znać jak poszło w odpowiednim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że w Gdańsku jest jeszcze jakieś ASO Nissan poza KMJ Kaszubowscy; ten PROMotor chyba nie wydaje zbyt dużo na reklamę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że w Gdańsku jest jeszcze jakieś ASO Nissan poza KMJ Kaszubowscy; ten PROMotor chyba nie wydaje zbyt dużo na reklamę :-)

 

oni nie prowadzą sprzedaży - to też ma spory wpływ na to czy są znani czy nie,

poza tym Kartuska, a Grunwaldzka też ma znaczenie

 

a poza jeszcze tym, najlepszej opinii nie mają :) ale okazali się sporo tańsi, na tyle, że nie muszę się ruszać do Osielska czy Torunia (Yama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam niedługo przegląd 60tkm w 2.0 dci automat, czy możecie mi z doświadczenia powiedzieć co u Was wymieniali i jakie pieniążki na to poszły? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I ja jestem po drugim przeglądzie wykonanym w Impwar ul. Wilanowska we Wrocławiu

 

Koszt całkowity z faktury to 827 zł brutto. Wymieniono:

 

- uszczelka

- filtr oleju

- płyn chłodniczy

- środki smarne i eksp

- zmywacz klimatyzacji

- płyn hamulcowy

- linia diagnostyczna

- przegląd 2 lata

- odgrzybianie nawiewu klimatyzacji

 

Olej, filtr powietrza, filtr kabinowy mój.

 

Zabawną sytuacją było że prosiłem o podczepienie osłony pod schowkiem. Dzwoniono do mnie podczas naprawy że powinien być jeszcze jeden element osłony i czy go mam. Dziwne bo ja go nigdy nie widziałem, nikt w aucie nic poza ASO nie robił, wiec chyba nie było go od nowości (stąd małe stuki o których pisałem w innym temacie). Miło że serwis domontował ze swoich "zbiorów" brakujący element i wszystko jest okej.

 

Jazda QQ to dalej wielka przyjemność ... choć kusi auto siedmio osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem już po 2 przeglądzie ,spróbowałem tym razem wykonać go w Gdańsku i wybór padł na Promotora.Uzgodniłem wcześniej że dostarczę wszystkie materiały potrzebne do przeglądu.Oprócz przeglądu zgłosiłem usterki podsufitki/stuki przy jeżdzie po miejskich drogach/ oraz dziwne odgłosy dochodzące z zawieszenia przy manewrowaniu kierownicą.Skusiłem się też na promocję przeglądu klimatyzacji.

W sumie przegląd kosztował mnie :

-przegląd techniczny po 40000 km 392,05

-odgrzybianie i przegląd klimatyzacji 89,00

-czynnik do klimatyzacji /0,25 kg/ 20,25

-preparat do czyszczenia klimatyzacji 300 ml 34,82

-podkładka miedziana 2,05

-opaska zaciskowa 2szt./do podsufitki/ 3,62

czyli w sumie 541,79

Samochód odebrałem bez umycia i sprzątnięcia , a najgorsze na drugi dzień zjawiłem się w Promotorze z samochodem na lawecie.Może trochę jest tu mojej winy gdyż zakupiłem nie orginalny filtr paliwa /zamiennik kupiony w dobrej hurtowni w Gdańsku/ z którego spadły przewody paliwowe .Na szczęście szybko zdiagnozowano usterkę i na miejcsu ją usunięto , jeżdzę drugi tydzień bez usterki.Niestety po tygodniu odezwała się podsufitka i znowu "zamieszkał" w moim samochodzie świerszcz.Mam jednak umowę że mogę w każdej chwili podjechać i w razie poluzowania podsufitki zostanie ona ponownie naprawiona.Na chwilę obecną czekam może coś się jeszcze odezwie.Wymieniono także lewe łożysko McPhersona i jest teraz spokój podczas manewrów.Jeśli chodzi o polecenie tego serwisu ,to nie wiem czy w 100% bym go polecał.Muszę zobaczyć jak dalej będzie wyglądała współpraca z klijentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem właśnie po drugim przeglądzie wykonanym w ASO Fiałkowski w Zielonej Górze.

Koszt z faktury to 413zł.

wymieniono:

-filtr oleju

-uszczelka korka spustowego oleju

-płyn hamulcowy

-przegląd 24 miesiące

Olej ,filtr powietrza ,filtr kabiny moje .Tak że myślę ,że ok oczywiście auto na koniec ładnie umyte ,czas ponad dwie godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panów, aby nie dublować tematu tutaj napiszę moje pytania. Zbliża mi się termin przeglądu rocznego, jest to drugi przegląd a przebieg niecałe 30000km. Moje pytania dotyczą flitrów przeznaczony do wymiany. Czy kupowaliście je sami we własnym zakresie czy korzystaliście z filtrów serwisowych. Jeśli kupowaliście sami to co możecie polecić do 2,0 dci z 2011 roku. Czy filtr paliwa jest w z czujnikiem wody czy bez bo takie zapytanie dostałem jak dowiadywałem się o cenę w sklepie. I na koniec jaki jest koszt takiego serwisu w okolicach Trójmiasta, jeśli ktoś się orientuje to byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, aby nie dublować tematu tutaj napiszę moje pytania. Zbliża mi się termin przeglądu rocznego, jest to drugi przegląd a przebieg niecałe 30000km. Moje pytania dotyczą flitrów przeznaczony do wymiany. Czy kupowaliście je sami we własnym zakresie czy korzystaliście z filtrów serwisowych. Jeśli kupowaliście sami to co możecie polecić do 2,0 dci z 2011 roku. Czy filtr paliwa jest w z czujnikiem wody czy bez bo takie zapytanie dostałem jak dowiadywałem się o cenę w sklepie. I na koniec jaki jest koszt takiego serwisu w okolicach Trójmiasta, jeśli ktoś się orientuje to byłbym wdzięczny. 

Odradzam kupowanie zamienników, bo oszczędność wątpliwa. Kupiłem filtr powietrza, firmy podobno dobrej i po trzech miesiacach samochód przestał jechać. Okazało się, że filtr był całkowicie zdeformowany co praktycznie uniemożliwiało jazdę. Na szczęście było to kilka kilometrów od serwisu i jakoś dojechałem.

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, aby nie dublować tematu tutaj napiszę moje pytania. Zbliża mi się termin przeglądu rocznego, jest to drugi przegląd a przebieg niecałe 30000km. Moje pytania dotyczą flitrów przeznaczony do wymiany. Czy kupowaliście je sami we własnym zakresie czy korzystaliście z filtrów serwisowych. Jeśli kupowaliście sami to co możecie polecić do 2,0 dci z 2011 roku. Czy filtr paliwa jest w z czujnikiem wody czy bez bo takie zapytanie dostałem jak dowiadywałem się o cenę w sklepie. I na koniec jaki jest koszt takiego serwisu w okolicach Trójmiasta, jeśli ktoś się orientuje to byłbym wdzięczny. 

Ja kupuję w internecie Filtron AP 185/5 (powietrza) oraz K 1255 (przeciwpyłkowy) . Filtr oleju biorę z serwisu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...