Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw głośnomówiący w P12, po lifcie


djanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem właśnie po montażu zestawu głośnomówiącego firmy NOKIA CK-200 (ISO) - 370 zł na allegro,

Aby nie bawić się dokupiłem za 119 tzw. LENIUCH na allegro - tj. kable.

Instalacja prosta, bierzemy leniucha podłączamy pod CD - tj wpinamy w szereg kabel LENIUCH i podłączamy do centralki CK-200, z zapomniałbym, że jeszcze masa potrzebna (przykręciłem do CD).

Odpaliłem i śmiga fajnie. Wyciszenie radia, głos miło słychać w głośnikach. Wybieranie z poręcznego pilota umieszczonego na kierownicy

Wyświetlacz przyjemny, czytelny i funkcjonalny. Importuje z tel. książkę tel. oraz ostatnie podłączenia.

Na wyświetlaczu widzimy kto dzwoni i do koga dzwonimy.. - aaa zestaw ten działa jednocześnie na 2 telefonach

Całkowity koszt - 490 zł. ale warto zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooo, kolego, a gdzie tradycyjne fotki informacyjne, techniczne , poglądowe, montażowe z tak ciekawego projektu i rozwiązania.

Gdzie niegdzie na forum ustalaliśmy, że zawsze coś innym się przyda. Nie każdy jest taki biegły, więc ściągawka się przyda.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem, kajam się i poprawiam

CK-200 kupno na allegro za 370 zł - typ ISO, po zastsowaniu LENIUCHA nie jest ważne czy to ISO Direct lub coś tam.... (kable NOKII zostawiamy w pudełku bo nie będą nam potrzebne)

 

http://www.nokia.pl/...wy-nokia-ck-200

 

LENIUCH - kupno na allegro : http://allegro.pl/sa...2013779706.html - 119 zł,

a tak to wygląda :

post-27760-0-16428100-1325791573_thumb.jpg

Jeżeli chodzi o montaż:

 

PRIMO - ODŁĄCZYĆ AKUMULATOR !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

1. to od razu mówię że trzeba trochę się pomęczyć ze zdjęciem "pulpitu" - no cóż trzeba dostać się od tyłu do CD (na forum opisane jest jak to zrobić)

2. od lewej strony lekko dłonią podważyłem osłonkę zegarów i powoli ją zdjąłem

3. zdjąć osłonkę pod kierownicą

4. przeprowadziłem kabelek od CK-200

post-27760-0-91666400-1325792099_thumb.jpg

5. podłączyć do CD tj. wpiąć w szereg LENIUCHA, jedna wtyczka temu tylko odpowiada więc nie będzie pomyłki

6. podłączyć Centralkę CK-200 do LENIUCHA oraz kabelek z pkt.4

7. zamontowałem gniazdo wyśietlacza CK-200, założyłem osłonkę zegarów, włożyłem wyświetlacz CK-200 w złącze :

post-27760-0-61190600-1325792632_thumb.jpg

8. złożyłem to co rozebrałem

9. założyłem pilota na kierownicę

post-27760-0-09468600-1325793068_thumb.jpg

10 Podłączyłem akumulator.

URUCHOMIŁEM i DZIAŁA

POWODZONKA

 

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to wszystko jest opisane u producenta, a jego funkcjie zależą tylko od modelu tel. użytego.

Na moim tj Wave II można powiedzieć ze szystko jest zgodnie ze specyfikacją tylko bez SMS, przy NOKII ruszyły nawet SMS-y.

Edytowane przez djanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ale ogólnie 500 zł w plecy sponsored by nissan , b o jak by nissan dal mozliwosc podlaczenia kazdego radia to starczyloby wsadzic radio z bt i laczyc sie poprzez bt bylo by to samo + mp3 lepsza jakosc dzwięku itp niestety nissan nie pomyslał i trzba sie meczyc na takie wlasnie sposoby

 

ogolnie podoba mi se to co zrobiłeś fajny design tego ck-200 ale 500 zł byłoby mi szkoda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent, temat powinien być w zrób to sam.

 

Panowie a co trzeba byłoby mieć żeby działa słuchawka (przycisk do odbierania na konsoli) i rozmowce wyswietlalo na komputerze pokładowym?

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent, temat powinien być w zrób to sam.

 

Panowie a co trzeba byłoby mieć żeby działa słuchawka (przycisk do odbierania na konsoli) i rozmowce wyswietlalo na komputerze pokładowym?

fabrycznie zamontowany zestaw glośnomówiący :) i odpowiedni telefon nokii u mnie akurat uchwyt (montowany miedzy fotelami) do nokii 6310

Ja osobiście wyrzucilem to z auta i w miejsce tego wsadziłem oryginalne uchwyty na kubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nokia 6310 cie ratuje - jest tylko maly problem ,a mianowicie wyswietla tylko ostatnie polaczenie. z ksiazki tel. trzeba kozystac z wyswietlacza telefonu. ja osobiscie kupilem taki telefon bo mnie nowinki techniczne (czyt. aplikacje, pierdoly ) nie bawia...

 

aaaaa zapomnialem , niekiepska robota djanek.

Edytowane przez kwiotas UK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówcie co chcecie ja mam primerke po lifcie z zamontowanym fabrycznym zestawem na nokie i muszę przyznać że działa doskonale mam zasięg nawet tam gdzie telefon nie ma szans

(natena to antena) książka telefoniczna cała i wszystko tak jak w telefonie jakość rozmów ekstra (jedna wada tylko obsługuje nokie 3200) ale system era tan dem daje rade stary tel w aucie nowy w kieszeni i spoko zresztą już ten temat był opisywany

 

ale rozwiązanie też ciekawe pozdrawiam

kmiart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę czasu minęło...

djanek powiedz

JAK Oceniach jakość rozmów ?? wygłuszałeś może auto w międzyczasie??

zmieniłbyś coś przez te lata doświadczeń ?

swoją drogą CK-200 dalej się ceni :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...