Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż nokia z. gl. Nokia CK-200 Primera P12


Gość rokki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni Forumowicze,

 

Zakupiłem zestaw głośnomówiący Nokia ck200 do mojej primerki /p12 z końca 2002r/, wg informacji w sklepie montaż takiego urządzenia przy odrobnie wiedzy technicznej jest możliwy samodzielnie, wziąłem się zatem za przestudiowanie schematu podłączenia i zabrałem za montaż.

 

Teoretycznie w skrócie sprawa montażu wygląda prosto: od radia odłączyć należy dwie wtyczki ISO i połączyć je do zamieszczonego w zestawie kabla ISO CA-160 który na wyjściu ma dwie wtyczki ISO którymi łączy się z radiem oraz kable przyłączeniowe do skrzynki (RX-73) zestawu głośnomówiącego.

W realizacji planu montażu urządzenia przeszkodziły mi jednak problemy natury technicznej a mianowicie brak dostępu do radia.

Ściągnąłem dolną pokrywę osłaniającą (pod schowkiem), jednak nie miałem dojścia do radia, chociaż je widziałem. Nie chciałem "na siłę" ściągać reszty osłony konsoli,żeby czegoś nie uszkodzić, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w tej sprawie.

 

Czy wiecie może w jaki sposób można uzyskać dostęp do radia?

 

Ewentualnie , jeżeli istnieje jakaś inna droga aby zamontować wspomniany zestaw prośba o wskazówki.

 

Z góry dziękuje za pomoc. Czekam na komentarz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, niestet zeby wyciagnac radio masz do rozebrania tunel miedzy folelami wszystkie sruby i przedni pane wlacznie ze zdjeciem konsoli. Sam to robilem, bo moj odtwarzacz wymagal reanimacji. Nie jest to takie straczne jak piszesz max. 20 min rozkrecania i drugie tyle skrecania. Gdzies na forum byla dokladna instrukcja jak to zrobic, teraz nie moge tego zlapac ale na bank ten watek powtarza sie kilkakrotnie.

Musisz kolejno:

-odkrecic tunel miedzy fotelami, tak zeb dalo sie cofnac do tylu, wlcznie z wkretami z tylu obok popielniczki

-odkrecic przedni panel razem z konsla, jak odrecisz wszystkie sruby to lekkie szarpniecie konsoli i zamki sie wypinaja

Dopier na samym koncu bedziesz mogl sie dobrac do radia.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mikaello. W weekend zrobie podejście pod demotaż osłonek.

Zgadza się temat dobierania się do radia był już na forum - http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/73165-p12-co-to-za-audio pisał o tym użytkownik milsa666. nie byly aktywne jednak zdjecia wczoraj. dzisiaj widze ze juz jest .

Pozdrowienia. dam zanć jak sprawa się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...