Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ESP


Dysten
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RANGER Jest ASR!! To właśnie ten układ.

http://www.cmimpwar....html?model=NOTE

 

Czyli wychodzi na to, że jest ASR - czyli elektronika za pomocą czujników ABS sprawdza prędkość kół napędzanych i porównuje ją z prędkością kół tylnych. Jeżeli jest większa, układ powinien redukować moc na kołach napędzanych. Tyle teoria. ESP w podstawowej formie nie dopuszcza do uślizgu. Wygląda na to, że w NOTE jest i ESP i ASR.

 

Pytanie czy od zawsze czy tylko w roku modelowym 2011 i 2012.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jest ASR - czyli elektronika za pomocą czujników ABS sprawdza prędkość kół napędzanych i porównuje ją z prędkością kół tylnych. Jeżeli jest większa, układ powinien redukować moc na kołach napędzanych. Tyle teoria. ESP w podstawowej formie nie dopuszcza do uślizgu. Wygląda na to, że w NOTE jest i ESP i ASR.

 

Pytanie czy od zawsze czy tylko w roku modelowym 2011 i 2012.

W modelu z 2009 roku, tekna dCi,ESP miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sanchez

Witam, przepraszam że się podepnę, ale mam takie pytanie. Czy moje auto może mieć ESP? Sprzedający twierdził że ma. Auto 2letnie kupione z drugiej ręki. Jest to niby wersja tekna, bo ma navi, tempomat, czujniki deszczu, świateł i parkowania, nie ma natomiast stolików w oparciach, nie ma też przycisku ESP off ani nie pali się kontrolka ESP przy odpalaniu (chyba, bo nie wiem jak ona ma wyglądać). Czy mimo to mogę mieć ESP? Czy to tekna czy raczej akcenta+conect?

Edytowane przez sanchez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź empirycznie: jedź na jakikolwiek plac, postaw go bokiem za pomocą rękawa i zobacz czy cos się zapali na desce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jest tak, że kontrolki zapalają się na chwilę a później gasną. Przeważnie zapalanie się kontrolek na stałe oznacza jakąś awarię. Na temat ESP ( Układ Stabilizacji Toru Jazdy) jest napisane w książce obsługi na stronie 5-31. Podaje dlatego, że troszkę przydługo wszystko opisywać. Gdyby ktoś potrzebował poczytać a nie posiada książki, zeskanuję ten temat i wrzucę na forum. Dotyczy to oczywiście aut wyposażonych w ten układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Witam, przepraszam że się podepnę, ale mam takie pytanie. Czy moje auto może mieć ESP? Sprzedający twierdził że ma. Auto 2letnie kupione z drugiej ręki. Jest to niby wersja tekna, bo ma navi, tempomat, czujniki deszczu, świateł i parkowania, nie ma natomiast stolików w oparciach, nie ma też przycisku ESP off ani nie pali się kontrolka ESP przy odpalaniu (chyba, bo nie wiem jak ona ma wyglądać). Czy mimo to mogę mieć ESP? Czy to tekna czy raczej akcenta+conect?

 

Jeśli masz ESP to kontrolka pojawia się na krótko po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu a potem gaśnie. Jest to normalny napis ESP podświetlony na żółto. Jeśli nie masz wyłącznika ESP i nie pojawia się ta kontrolka, znaczyłoby to, że nie masz ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrolek zadam wam pytanko...W starszym typie przed liftem w lewym zegarze jest kontrolka,książka mówi o niej "kontrolka gałki zapłonu"Wygląda ona jak stacyjka w miniaturze.Wg książki powinna się na chwilę zaświecić,u mnie jest martwa od urodzenia :D a u Was jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrolek zadam wam pytanko...W starszym typie przed liftem w lewym zegarze jest kontrolka,książka mówi o niej "kontrolka gałki zapłonu"Wygląda ona jak stacyjka w miniaturze.Wg książki powinna się na chwilę zaświecić,u mnie jest martwa od urodzenia :D a u Was jak jest?

Jacek, brałeś już udział w dyskusji na temat systemu bezkluczykowego.To kontrolka tego ustrojstwa + druga -klucz i napis key Pierwsza oznaczac nie wyciśniecie przycisku obok pokrętła(tak mam w micrze(chyba :rofl: ) jak go nie masz,to i Ci się nie zapala :wave: :wave:

http://forum.nissank...okada-stacyjki/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniek :D nigdy nie zwracałem uwagi na to cholerstwo,ale dzisiaj pod światło zauważyłem tą kontrolkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Mistrzowie kierownicy :-)

Jestem nowy i wczytuję się w Forum namietnie od jakiegos czasu. Bardzo pomocne miejsce dużo można się od Was dowiedzieć.

Pomykam Notesem od jakiegoś miesiąca i jestem zachwycony :-) Poprzednio Matizem tez całkiem fajnie się jeździło ( z tego co tu wyczytałem nie ja jeden ha ha).

Ale ja tu gadu gadu a przecież o ESP chciałem.

Taka sytuacja: przekręcam kluczyk, kontrolki się pojawiają, systemy sie ładują, kontrolki gasną (wszystkie które powinny) i odpalam (reszta gaśnie jak trzeba)- wszysko jest ok. Jadę parę minut i zapalają się dwie: ESP off oraz kontrolka poślizgu i tak za każdym razem. Ponowny rozruch zawsze je kasuje. Co ciekawe nawet gdy od początku wyłączę ESP wyłącznikiem, wspomniana kontrolka poślizgu też po kilku min. się pojawia. Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi, niby system dzała a w trakcie jazdy się wyłącza. Czy ktoś miewa(ł) takie przygody? Bardzo proszę o komentarze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początku sczytać błędy bo na pewno jakieś będą w komputerze.

Jak zauważyłem w Notku "uzbraja" się ABS-ESP po ruszeniu i słychać charakterystyczny cichy trzask :)

Nawet ostatnio w ASO mechanik czekał aż to usłyszy.....czyli że komputer ma sygnał ze wszystkich czujników i jest OK.

 

Jak jakiś czujnik walnie to nie "uzbroi" się ABS-ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Trzeba będzie się komputeryzować :-) Mam tylko nadzieję że błąd nie bedzie zbyt poważny (czyt. kosztowny ha ha). Może któryś z czujników stracił swą czujność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć, od jakiegoś czasu w swojej rodzinie mam Note. Niestety nie mam w nim przycisku ESP off i nie jestem pewny czy jest na wyposażeniu. Jednak po otworzeniu zaślepki widać przewody i kostki z których jedna pewnie jest do tego przycisku. Czy w samochodach bez ESP taka instalacja elektryczna też występuje?  

20210716_084012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak instalacja jest taka sama, jedynie może nie być wejść na bezpieczniki.

Jak nie masz przycisku to nie kombinuj bo nie masz układu ESP, tutaj nie opłaca się wydłubywać przycisku on/off ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak mi wytłumaczycie logicznie że: W moim Note oprócz elektrycznie składanych lusterek, oprócz spryskiwaczy reflektorów, jest magiczny przełącznik ESP/OFF w dodatku na panelu zegara widnieje symbol ESP a jeszcze weselej i tu Was zaskoczę, pod tunelem środkowym "leży luźno wiązka do czujnika ESP, brakuje do szczęścia płytki o nr 47932 z czujnikiem, Yaw rate G-Sensor , płytka powinna wyglądać tak:

CZUJNIK-ESP-NISSAN-NOTE-1-6-16V-WYSYLKA.jpg

Przechwytywanie.PNG

s-l1600.jpg

https://photos.google.com/photo/AF1QipOEvyF7Kp3wE4GBhBy__NfWEGOrZHAnjXFJs_Pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz że wszystko jest czyli  przełącznik i symbol na zegarach to nic innego jak zakupić moduł ESP i sprawdzić. Moduł nie kosztuje drogo 25-50 zł na Allegro. Można jeszcze skonfrontować z innym użytkownikiem notka który taki moduł posiada i zobaczyć jak jest to zamontowane i rozwiązane. Lub udać się do elektryka niech obejrzy czego brakuje. Ja nie pomogę bo w moim nie ma ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kłopotem jest podstawka, brakuje jej nawet w autoryzowanych serwisach nissana, dla ciekawostki dodam że ta sama podstawka jest/była montowana również w Micra K12. Janio, moduł już mam, wiązkę też odkryłem, gdyby nie ta przeklęta blaszka temat ESP miałbym wówczas zamknięty. P.s. Żeby to pracowało trzeba przełożyć pompę ABS/ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szymon81 napisał:

U mnie kłopotem jest podstawka, brakuje jej nawet w autoryzowanych serwisach nissana, dla ciekawostki dodam że ta sama podstawka jest/była montowana również w Micra K12. Janio, moduł już mam, wiązkę też odkryłem, gdyby nie ta przeklęta blaszka temat ESP miałbym wówczas zamknięty. P.s. Żeby to pracowało trzeba przełożyć pompę ABS/ESP.

To chyba należy odpuścić???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, są dwie drogi, jedna z nich nazywa się mozolne szukanie a druga dorabianie brakującego elementu... I woila hurra kupiłem czujnik z podstawką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pompa ABS do wymiany żeby działało......czy się opłaca ? Za to, że sam zrobisz- BRAWO TY. Ale nie poczujesz tego ESP, aż tak żeby się utrwaliło w pamięci :). A i za to przyszły kupiec Notka też Ci nie zwróci.

Mimo to satysfakcja będzie ;)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@reS no owszem, zgadzam się z tym że to niezwracalna inwestycja, ale po wczytaniu się co Note potrafi na drodze odwalić ( sprawdziłem osobiście ) stwierdziłem że system ESP jest tutaj jak najbardziej na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...