Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nyska się popsuła, brak mocy i dziwnie chodzi silnik


Gość lotnik78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lotnik78

Zaprowadziłem do mechanika, podpieli komp. i wyskoczył bład

P0201 Injector circ-cyl1 czyli wtrysk an cylindze pierwszym

oraz bład

P1262 Main Fuel inj

 

Wykrecili wtrysk, wsadzili drugi i nie ma poprawy.

 

Nadal jest mułowaty t dziwnie chodzi silnik, ma dziwny dzwięk i bardzi nim trzęsie. Nie dymi bardziej niż normalnie.

Co to może być? może pompa albo przepływomierz?

 

Jakieś sugestie?

 

X-TRAIL 2004 2,2 DCI 136 km

Edytowane przez lotnik78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cos z wiązką przewodów do wtryskiwacza? Przetarte, zwarte do masy?

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lotnik78

Masz rację, Przewody były przetarte , ale znalazłem, zaizolowałem i nie działa więc zaprowaziłem do mechanika, podobno dobrego, jednak gosć juz kilka dni robi i dalej to samo , nawet po wymianie tego wtryskiwacza

 

Dosć mam tego auta. Prawdopodonie padły 4 wtryski ale czy to możliwe że aż 4 w tym samym czasie czy mechanik robi mnie w jajo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk kosiarki? A z której strony jest głośniej, czy od rozrządu czy od strony skrzyni? U mnie w poniedziałek też trzęsło i hałasował, lecz ja podsumowałem hałas - do wiaderka śrubek w silniku, lecz moc była. Czy podczas hamowania, to za którymś razem hamulec robi Ci się bardziej twardy, niż po naciśnięciu na niego za pierwszym razem?

Nie życzę Ci tego i oby tak nie było, ale przeczytaj - nie bierz pod uwagę sprawy oleju tylko usterkę, mój post #25 tutaj http://forum.nissank...el/page__st__20

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lotnik78

Jakie masz teraz defekty w sterowniku silnika?

 

P0201 Injector circ-cyl1 czyli wtrysk an cylindze pierwszym

oraz bład

P1262 Main Fuel inj

 

 

Zbadali mi wtryski w Drei-Pol i stwierdzili że wszystkie są złe.

Jakoś w to nie wierzę, ze jednocześnie padły wszystkie wtryskiwacze i kazałem odesłać bez naprawy. bo regeneracja tam kosztuje 700zł za sztukę.

 

Dzisiaj odebrałem przesyłkę i jest tak jakiś wydruk , moze ktoś wie co to znaczy.

Wtrysk 1

- czas trwania testu 2 min

- prędkosć obrotowa 1200 ob/min

- dawka wtrysku z testu 36 ml

- dawka przelewu z testu 27 ml

 

 

Wtrysk 2

- czas trwania testu 2 min

- prędkosć obrotowa 1200 ob/min

- dawka wtrysku z testu 36 ml

- dawka przelewu z testu 25 ml

 

 

Wtrysk 3

- czas trwania testu 2 min

- prędkosć obrotowa 1200 ob/min

- dawka wtrysku z testu 36 ml

- dawka przelewu z testu 38 ml

 

 

Wtrysk 4

- czas trwania testu 2 min

- prędkosć obrotowa 1200 ob/min

- dawka wtrysku z testu 36 ml

- dawka przelewu z testu 40 ml

 

 

Ktoś jest w stanie to zinterpretować?

 

Symbol wtryskiwacza AW402 AW4 - takie mam

Czy mogę zastosować AW400??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski troche przeciekają. Najwiecej 4. Ja myslę, że masz albo uszkodzoną wiązkę do wtrysku nr 1 i 2, albo uszkodzone elektrycznie wtryski 1 i 2, albo usterke komputera spowodowaną wczesniejszym zwarciem wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lotnik78

Jaką dawkę przelewu powinny mieć wtryski?

 

Czy jak kupię komputer to odpali? Chyba nie bo trzeba będzie go zgrać z silnikiem

Edytowane przez lotnik78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o X-Traila CR dokładnie nie wiem. Zazwyczaj przyjmuje się na 4 minuty testu max 30 ml. Jesli ktos wie niech poda jakie wartosci powinny byc przy Nissanie. Zanim kupisz komputer trzeba sprawdzić z jak największym prawdopodobieństwem co jest uszkodzone. Po co wydawać pieniądze niepotrzebnie. Przy kupnie używanego kompa trzeba zrobić porządek z pamięcią w sterowniku odpowiedzialną za immo. Więcej szczegółów nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiego dżwięku, Moim zdaniem silnik dostaje albo za małą dawkę paliwa, albo w nieodpowiednim czasie. Telepie jakby któryś cylinder nie palił. Mechanik albo sie nie zna albo mu sie nie chce, a niby polecany. Teraz sam zabrałem te wtryski i wysłałem jeszcze w jedno miejsce do sprawdzenia. Jak sie okaże ze to wcale nie wtryskiwacze tylko jakaś czujniczek to normalnie....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za szybko i pochopnie postąpiłeś, wyjmując wtryski i wysyłając. Trzeba było podjechać do jakiegoś Centrum Boscha i by Ci to sprawdzili na miejscu włącznie z regulacją i zaprogramowaniem.

Swego czasu kolega z forum męczył się też z X-Trial ok. miesiąca. "Mechanicy" wymyślali cuda. Był z Konina chyba, dałem mu namiar na warsztat w Łodzi. Przyjechał do Łodzi samochód zrobili mu w czasie dwóch godzin. Potem na forum mi dziękował za cenne info, do tej pory problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wiem (: Tylko, ze to mechanik POLECONY miał naprawić, sam wymontował wtryski i wysłał kurierem do firmy Drei Pol - podobno do tej firmy nawet jakbyś nowy wysłał to powiedzą że jest do regeneracji za jedyne 700zł. Jak się zorientowałem ze tam wysłał to odrazu kazałem mu to zabierać od nich. Tylko teraz nie mam pewności że odesłali mi moje wtryskiwacze, a za sprawdzenie 250zł policzyli.

Moim zdaniem nie ma opcji by jednocześnie padły 4 wtryskiwacze. Pewnie usterka jest dużo mniejsza tylko ten polecany mechanik nie wie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bosch by Ci je sprawdzili bez wyjmowania, a jeśli by było trzeba, to odpowiednio wprowadzili zawartości wtrysku i tyle byś nie zaplacił.Dam Ci mały pliczek do poczytania i poznania tematu.

 

 

Podoba się??? Przyda się??? To poproszę np. o ........uśmiech za mozolną pracę, lecz ciekawą lekturę. :book:

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja po wymianie koła pociągnąłem kilka razy łódkę ( nie cały rok wytrzymało ) z wody i znów zaczęło stukać więc sie wkurzyłem i wymieniłem na jedno masowe Troszkę drga auto zwłaszcza przy ruszaniu, skok pedału jest krótszy ale przynajmniej nie będę już miał nigdy problemów. No i cena - za dwumasę z dociskiem i tarczą 2200zł a za jedno masowe 130zł + tarcza 50zł a docisk zostawiłem od dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...