Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nyska się popsuła, brak mocy i dziwnie chodzi silnik


Gość lotnik78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po wymianie koła pociągnąłem kilka razy łódkę ( nie cały rok wytrzymało ) z wody i znów zaczęło stukać więc sie wkurzyłem i wymieniłem na jedno masowe Troszkę drga auto zwłaszcza przy ruszaniu, skok pedału jest krótszy ale przynajmniej nie będę już miał nigdy problemów. No i cena - za dwumasę z dociskiem i tarczą 2200zł a za jedno masowe 130zł + tarcza 50zł a docisk zostawiłem od dwumasy.

no i pieknie jak tak mozna to czemu nie a to kolo oryginalne od x-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to stukanie to były wtryski czy dwumasa?

 

Raczej koło dwumasowe, wtryski trochę lały, teraz wszystko mam zrobione, ale chcę sprzedać i kupisz chyba Grand Vitare w benzynie z rocznika 2007-2008,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiego auta dałeś koło jednomasowe?

 

Jednomasowe od almery tino z silnikiem 2,2Di ( w późniejszych modelach przestano montować jednomasowe na rzecz dwumas ) Kupiłem używkę w necie.

Po zmianie był tylko jeden malutki problem z czujnikiem położenia wału. Okazało się ,że przerwa na nowym kole miedzy ząbkami a czujnikiem jest większa i nie zczytywał sygnałów. Spiłowanie lekko obudowy czujnika by głębiej siedział rozwiązało problem. Reszta była plug&play

Moim obiektywnym zdaniem auto jest teraz troszkę bardziej zrywne przez słabsze tłumienie sprężyn tarczy w porównaniu do dwumasy. A czy sama tarcza wytrzyma to się okaże ale skoro jeździło to w Tino to i X-traila powinno bez problemu wytrzymać. W najgorszym wypadku zmienie tarczę za 50zł na kolejną a nie dwumasę za 1700zł ( o robociznie nie wspominając bo sam zmieniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...