Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dzwiek V6


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA

oj dzwiek V6 jest przepiekny, raz jak sie z kolega zamienilem furkami on moja Setke a ja jego MX3 v6 to nie chcialem mu oddac ;) Jak jechalem z Jaca rowniez bardzo mi sie podobal ten dzwiek, dobrze ze radio cicho gralo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżwięk fajny ale osobiście bardziej podoba mi się tzw jęk silnika a tu słychać wydech więć na przyszły raz nagrajcie brzmienie jednostki napędowej zapewniam was leprzy efekt wtedy słychać tą MOC :) -ile murzynków biega pod maską :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie na temat ale dodam od siebie do tych sześciu jeszcze dwa gary w Lincolnie Town Car. Żałuję tylko, że nie nagrałem go na dworze bo w pomieszczeniu wyszedł straszny hałas. A w rzeczywistości... poezja :)

 

http://patrz.pl/?123188

 

 

P.S. 239 kobył, max. moment 390/4100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadałem z Mikey_one i obiecał przesłać mi filmik z Borek gdzie nagrał nasze przygazówki :diabel2: jak robiliśmy fotki naszych Maxim

 

Mojej przygazowki to moze nie wrzucaj , bo wtedy to byl golas ....bez zadnych modyfikacji ;)

Teraz to juz mruczy jak trza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje przejechac sie i posluchac jak chodzi Toyota Land Cruiser V8 5.0 Prostu az sie zakochalem... ;)

 

Nie 5,0 a 4,7 Benzyna. Mialem okazje wozic wlasna dupe tym:p Huk konkretny jak sie przygazuje:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze i ja coś nagrać, niewiem czemu ale teraz jakoś zaczął wyraźniej gulgotać :D tyle że przez ten dźwięk V6 to mam zawsze większe spalanie :(: ale co tam, ludzie sie oglądają co to jedzie więc i spalanie przeboleje, troche lansu nie zaszkodzi :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 5,0 a 4,7 Benzyna. Mialem okazje wozic wlasna dupe tym:p Huk konkretny jak sie przygazuje:]

 

no mozliwe ze 4,7 :) no ladnie ryczy az sie cale auto trzesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dzwięk V6 jest poprostu piękny (też mam stożek) lubie jak sie wkręca na obroty :twisted: czasami wyciszam radio żeby posłuchać jak gra moja V6-ska :D

 

czy ten stozek dodaje juz pomruku czy trzeba modyfikowac wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sam stożek, z wydechem nic nie musisz robić.

 

macie jakies namiary na ten stozek?

ile on kosztuje. rozumiem ze nie potrzeba zadnych modyfikacji tylko wyciagam puszke z filtrem powietrza i wkladam stozek tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze i ja coś nagrać, niewiem czemu ale teraz jakoś zaczął wyraźniej gulgotać :D tyle że przez ten dźwięk V6 to mam zawsze większe spalanie :(: ale co tam, ludzie sie oglądają co to jedzie więc i spalanie przeboleje, troche lansu nie zaszkodzi :diabel2:

 

a co ty masz poprzerabiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty masz poprzerabiane?

Jeżeli chodzi o przeróbki mające wpływ na dźwięk to krótszy dolot zakończony stożkiem KingDragon i cały tłumik bez kata, bez środkowego i końcowy komorowo - przelotowy 2,5" z Motowydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrtal, dla mojego ucha nawet fabryczne brzmienie głęboko kręconego 3,0 V6 QX - a z 1999 r. zawsze było znakomite... Tym bardziej, że towarzyszy mu miłe wgniatanie w fotel, więc nic nie ruszałem... Ale, wiadomo, że lepsze zawsze jest wrogiem gorszego, więc uważnie wczytaj się w to, co Ci odpowiedział WielkiWac i jaca V6.

;)

 

Pozdrawiam

- karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrtal, dla mojego ucha nawet fabryczne brzmienie głęboko kręconego 3,0 V6 QX - a z 1999 r. zawsze było znakomite... Tym bardziej, że towarzyszy mu miłe wgniatanie w fotel, więc nic nie ruszałem... Ale, wiadomo, że lepsze zawsze jest wrogiem gorszego, więc uważnie wczytaj się w to, co Ci odpowiedział WielkiWac i jaca V6.

;)

 

Pozdrawiam

- karol

 

:D

dla mnie tez na razie wystarcza to co jest. w zyciu nie jezdzilem automatem a tymbardziej V6 (no - raz z Grzechem i wczesniej Volvo kupla - ale tylko jako pasazer).

 

zabijcie mnie za moja ignorancje - tunerem nie jestem, ale na logike biorac cos mi ni epasuje.

 

jaki wplyw na dzwiek moze miec filtr powietrza? rozumiem wydech, modyfikacja, wyciecie czy cokolwiek innego, ale filtr strozkowy?

chyba ze cos tutaj nie rozumiem.

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor to podstawa, już pisałem że w SR20VE na moim standardowym wydechu jest po prostu cichy, a to nie jest V6 przecież. Dopiero od 4400 zaczyna się dźwięk i prawdopodobnie niejedna V6 się zdziwi, bo to jak pomruk ścigacza ;) Boję się zamiany na Coobciowy wydech ze srebrnej. Zobaczymy.15 KM piechotą nie chodzi, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to mowia: " ALBO V6 ALBO NIC!"

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 01:26 ]

Piotrtal chyba naprawde nigdy nie slyszal stozka w V6 ani w VR6. Prawda jest taka ze wydechu nie powinno byc wcale slychac tylko lekki pomruk i to jest nic w porownaniu z dzwiekiem silnika. Kiedy slucham stozka w V6 to nogi sie uginaja (a co innego przeciwnie ;) ) i mozna tego sluchac na okraglo, bo nie ma nic piekniejszego jak pomruk zasysanego powietrza przez STOZEK! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia: " ALBO V6 ALBO NIC!"

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 01:26 ]

Piotrtal chyba naprawde nigdy nie slyszal stozka w V6 ani w VR6. Prawda jest taka ze wydechu nie powinno byc wcale slychac tylko lekki pomruk i to jest nic w porownaniu z dzwiekiem silnika. Kiedy slucham stozka w V6 to nogi sie uginaja (a co innego przeciwnie ;) ) i mozna tego sluchac na okraglo, bo nie ma nic piekniejszego jak pomruk zasysanego powietrza przez STOZEK! :)

 

tak ale do maxim podobno stoze nie zdaje egzaminu - jest tak?

ja zamirzam kupic wkladke do filtra K&M do maximy i wywiercic dziure w puszcze. podobno to tez cos daje.

chcialem stozek, ale skoro ludzie doradzaja ze nic to nie daje wiec jaki jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem stozek, ale skoro ludzie doradzaja ze nic to nie daje wiec jaki jest sens.

Więc ja Cie zachęcał nie będe :) mam u siebie stożek od 3 lat i nie narzekam na nic, nie zakładałem go żeby dodać mocy tylko żeby mieć fajny dźwięk :) I mam, mnie sie podoba :)

Dodam tylko że po założeniu stożka w moim aucie poprawiło sie z dołu :) ale w Twoim wcale nie musi :)

mozna tego sluchac na okraglo, bo nie ma nic piekniejszego jak pomruk zasysanego powietrza przez STOZEK!

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze wydechu nie powinno byc wcale slychac tylko lekki pomruk i to jest nic w porownaniu z dzwiekiem silnika. Kiedy slucham stozka w V6 to nogi sie uginaja (a co innego przeciwnie ) i mozna tego sluchac na okraglo, bo nie ma nic piekniejszego jak pomruk zasysanego powietrza przez STOZEK!
mam u siebie stożek od 3 lat i nie narzekam na nic, nie zakładałem go żeby dodać mocy tylko żeby mieć fajny dźwięk I mam, mnie sie podoba

Dodam tylko że po założeniu stożka w moim aucie poprawiło sie z dołu

Heh :one:

Ps. piotrtal, tutaj ludzie wiedzą, co piszą, a nie piszą, co wiedzą :one: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze maxima to nie 200sx i tu sie ceni cisze Ale stozek ma to do siebie ze przy spokojnej jezdzie nie odzywa sie za wiele dopiero staje sie glosny jak da sie po garach a kiedy cisniemy to dzwiek rasowej wyscigowki jak znalazl i kolo sie zamyka:) Tak wiec po co stowac polsrodki kiedy sie chce miec naprawde fajny dzwiek? :]

PS. Szalony wiercil dziury i spelniaja one swoje zadanie i odglos fajny, choc za cichy ( ale niestety i tak nie jest to co stozek... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...