Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Jakie opony LETNIE?


kcroot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje oponki letnie już są deko styrane i mam kilka typów głównie są to "jodełki" na mokre nawierzchnie:

- TOYO T1R

- UNIROYAL RainSport2

- VREDESTEIN SportTrac 3

- GoofYear F1

I tu mam pytanie które z ww?

Pytanie nr 2 w zimie jeździłem na 205/55 R16 i miałem wrażenie że auto mniej buja na boki, teraz mam DUNLOPY SP 300 205/60 i na nich czuć większe przechyły auta na boki (nie wiem czy to moje subiektywne odczucie czy co? :)). Aha co do opon to robiłem fotomontaże jak te opony grają z autem i wszystkie mi się podobały... :)

Edytowane przez kcroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam drugi sezon na oponach Riken Maystorm 205/60/16 i jestem zadowolony. Nie wiem ile kosztuje w tym roku (rok temu płaciłem 850 zł/kpl nowych). Riken to opona grupy Michelin, produkowana w Serbii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oponki letnie już są deko styrane i mam kilka typów głównie są to "jodełki" na mokre nawierzchnie:

- TOYO T1R

- UNIROYAL RainSport2

- VREDESTEIN SportTrac 3

- GoofYear F1

 

Goodyear F1

 

Pytanie nr 2 w zimie jeździłem na 205/55 R16 i miałem wrażenie że auto mniej buja na boki, teraz mam DUNLOPY SP 300 205/60 i na nich czuć większe przechyły auta na boki (nie wiem czy to moje subiektywne odczucie czy co? :)). Aha co do opon to robiłem fotomontaże jak te opony grają z autem i wszystkie mi się podobały... :)

 

Tak masz takie wrażenie ponieważ opony zimowe twoje w rozmiarze 205/55/16 są niższe (średnica) ok 2 cm od opon letnich w rozmiarze 205/60/16

niższe - mniejszy balon, niżej położony środek cieżkosci i mniejsze przechyły auta na boki w zakrętach - fizyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede zaczynał drugi sezon na oponkach Nankang Ns2 215/50R17 . Dobre oponki za dobra cene Polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na cene zacząłem wspólpracę z Uniroyalem 10 lat temu.

Ze wzgledu na cenę nie zmieniam kapci na droższe - gdybym miał kase zainwestowałbym w Yokohamy.

Ze względu na to, że sa kierunkowe a nie asymetryczne nadal mam Uniroyal.

Ze wzgledu na ocenę innych użytkownuików nadal pozostaje przy Uniroyal

Ze wzgledu, że nie są najleprze i najdrozsze to wybaczam im - tylko nie wiem co? chyba wygląd - bo podoba mi sie GY ale są bardzo drogie - wiem miękkie boki

Ze wzgledu na opinie kolegów, którym poleciłem te laczki nadal pozostaja moimi kolegami.

Ze wzgledu na wode i deszcz i ta frajda 100km/h i jedziesz prosto po kałuży tylko fontanna na boki.

Ze wzgledu na to, że większość dni mamy mokrych w roku sprawdzają się idealnie. Bo na suchym to nawet kumho i dębica sa rewelacyjne.

Ze względu na...

Współprace rozpocząłem z

Lato Uniroyal rally 550 były i są na tylnej osi od 5lat

Uniroyal Rain Expert - przód i inne auta komplety

Zima Uniroyal MS 55 były

Uniroyal MS 66 są i inni tez się cieszą

Ale to twój wybór :wave: i twoje auto. :nissan2:

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal RainSport 2 215/50/17 trzeci sezon teraz i jestem zadowolony.

Wchodza Tobie takie kapcie do P11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym pasku przez 6 lat jeździłem na jednym komplecie uniroyalów, rewelacja, przejeżdżasz przez kałuże jednym kołem i tylko fontanna na 3m z boku :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym pasku przez 6 lat jeździłem na jednym komplecie uniroyalów, rewelacja, przejeżdżasz przez kałuże jednym kołem i tylko fontanna na 3m z boku :dribble:

a w P12 co masz teraz założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/60/16 Wyżej kuper i nie tre po policjantach.

Moze i kupa gumy ale za to nie rzuca tak na krawężniku i podjazdach

post-53801-0-64777500-1334684861_thumb.jpg

post-53801-0-64116600-1334684876_thumb.jpg

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...