Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

za niski stan oleju


wlad69

Rekomendowane odpowiedzi

witka!

poruszylem ten temat na innym forum ale nie dostalem zadnej konkretnej podpowiedzi.

wczoraj wymienilem olej-zeszlo[razem z tym z filtra] minimalnie powyzej 5l.powiedzmy 5,05l.przed wymiana bagnet pokazywal nieco powyzej minimum.wlalem 5 l nowego oleju i po 2 godzinach na bagnecie bylo pol centymetra ponizej minimum...w/g instrukcji miesci sie 5,2 litra[2,2 dci].dolalem wiec 0,2 l i teraz jest minimum.jutro jade 400km do rodziny i nie wiem co robic-dolac do pelna czy na wszelki wypadek tylko do polowy bagnetu?a moze to 5,2 litra to do minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wlej do polowy tzn do zalecanej wartosci. Zawsze po wymianie oleju i filtra poziom oleju po uruchominiu spada. Olej sie rozbruzguje i zostaje w przestrzeniach silnika. Do samego filra mozesz zmiescic pare setek oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zawsze po wymianie oleju i filtra poziom oleju po uruchominiu spada. Olej sie rozbruzguje i zostaje w przestrzeniach silnika. Do samego filra mozesz zmiescic pare setek oleju.

ja nie kumam tego-skoro wylalem 5 l i wlalem tez 5l to powinno byc na bagnecie tak jak przed wymiana...z filtra wylalem olej i w sumie bylo 5l,wiec tyle samo wlalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej, żeby stan pokazywał na bagnecie tyle ile ma byc Diesel i tak przepali olej więc nie ma co sie przejmać.

Czy oby napewno włożyłeś do końca bagnet?

Czy wykonałeś kilka pomiarów?

Nie obruszaj się sam kilkakrotnie sie załapałem na tym, że bagnet zaczepił rantem korka o wpust. Czułem opór a stan mi się nie zgasdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej, żeby stan pokazywał na bagnecie tyle ile ma byc Diesel i tak przepali olej więc nie ma co sie przejmać.

Czy oby napewno włożyłeś do końca bagnet?

Czy wykonałeś kilka pomiarów?

Nie obruszaj się sam kilkakrotnie sie załapałem na tym, że bagnet zaczepił rantem korka o wpust. Czułem opór a stan mi się nie zgasdzał.

na dzien dzisiejszy stan jest do polowy bagnetu[weszlo w sumie 5,5 litra].zrobilem ok.500km i stan sie nie zmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli normalnie spustowo zlewałeś i jest ok to bym sie nie przejmował tylko drałował.

Miałem kontakt kiedys z gościem, któremu wysysali olej. Był zdiwiony, ze weszło mu 5litrów na normalnej wymianie oleju poprzez korek w misce a nie jak poprzednio 3,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...