Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka check engine


matti1234567

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas jazdy po włączeniu klimy auto zaczęło szarpać oraz kontrolka ABS i Świec żarowych mrugały. trwało to moze 3-4 sekundy.sytuacja powtórzyła się kilka razy po czym auto zgasło oraz wszystkie odbiorniki prądu wyłączyły się łącznie ze światłami. po podniesieniu maski okazała się luźna klema. po dokręceniu wszystko wróciło do normy tylko świeci się kontrolka silnika. co moze oznaczać?? jakieś błędy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odczytaj kod błędu. Można to zrobić za pomocą odpowiedniej kombinacja włączania zapłonu i naciskania pedału gazu. Instrukcję znajdziesz na forum, była umieszczona już kilka razy. Znajdziesz tam również sposób na usunięcie błędu (jeśli nie jest to jakiś istotny błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam i nie mogę znaleźć jak odcytać błędy. może pomożecie??

 

już znalazłem. Ale nie potrzebne to było gdyż kontrolka Sama zgasła. Mam nadzieję że spowodowane to było tym iż się klema odłączyła i auto gaslo. A mruganie tych kontrole po przemyślenu była związana z włączonym zapłonem. Przy włączeniu zapłonu zapalając się kontrolki abs, silnika, ciśnienia oleju. Kontrolka ciśnienia oleju się nie zdążyła włączyć gdyż ciśnienie od razu nie spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...