Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś z kolegów widział tą P12 ? Czy warto ?


yanik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kuzyn w anglii kupił 2004 rok p12 2,2 za 800 funtów w zeszlym roku nie bita bardzo ładną więc nie teoria a stwierdzenie ....

pozdrawiam

bo wiadomo anglicy to taki narod ze doplacaja aby tylko ktos kupil od nich auto :thumbsdown: a najlepiej polak-wtedy ze szczescia czasem placza.

powiedz kuzynowi ze nieladnie jest oklamywac rodzine.

chyba ze ta primera miala milion mil przebiegu :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przebiegu miała 160 tys i była bezwypadkowa ... to że masz pecha nie znaczy ze inni też mają , obecnie zakup takiego auta w tej kwocie to żaden problem tylko trzeba miec łeb na karku

poza tym nie mam zamiaru wchodzic w dyskusje nie wierzysz twoja sprawa, jak dla mnie za p12 którą można kupić za tak jak powiedziałem 800 P mozesz dac 3000 bo takich kolesi tez sie znajdzie również polaków a później płaczą na forum że:

 

za niski stan oleju , cos z kierownica nie gra i wsteka cieżko wchodzi .itp :ball: ,poznie j takie auto odsprzedaz jedynie cyganom lub innym polakom bo zaden angol tego nie kupi....

 

 

 

 

kuzaj kupil leje i jeździ mogę ci też niebawem napisać ile dał za paska 2003 dla zony w kombi highline jak chcesz wiedzieć też możemy się pośmiać

tak że teksty o wielkich kosztach w Anglii mi daruj (wyłączając nowe auta i ASO) ... :] 70% części z używek w PL jest właśnie z Anglii , zarobki mają 20x większe od nas to mogą sprzedać auto po tak niskiej cenie...i ja nie widze w tym nic dziwnego, cena podskoczy teraz jak przybija prawo do rejestracji takiego auta w PL :whistle:

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzaj kupil leje i jeździ mogę ci też niebawem napisać ile dał za paska 2003 dla zony w kombi highline jak chcesz wiedzieć też możemy się pośmiać

tak że teksty o wielkich kosztach w Anglii mi daruj (wyłączając nowe auta i ASO) ... :] 70% części z używek w PL jest właśnie z Anglii , zarobki mają 20x większe od nas to mogą sprzedać auto po tak niskiej cenie...i ja nie widze w tym nic dziwnego, cena podskoczy teraz jak przybija prawo do rejestracji takiego auta w PL :whistle:

oczywiscie w konfrontacji z toba moje argumenty sa slabe-ty przeciez masz szwagra w anglii,a ja co-tu jestem dopiero 7 lat.ile ja takich bajkopisarzy zyjacych z benefitow spotkalem-to moje.

a po tekscie o 20x wiekszych zarobkach moge napisac tylko jedno-albo ja mieszkam w innej anglii albo ty jestes zbyt naiwny i lykasz wszystko co ci mowia.

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że Tobie się nie udało, nie znaczy że innych tez to spotyka, nie każdy ma takie same kwalifikacje, szczęście itp... sorry pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. włg mnie średnia płaca w PL to nie całe 2k na rękę w Anglii przy składaniu rolet i zaluzji zarabia się ok 1800p x5,21~9400zł w firmie avent na produkcji ponad 2kp , w niemczech na segregacji butelekw browarze znajomy pracujac 8h dziennie bo więcej nie wolno zarabia na ręke po przeliczeniu 7700 więc albo trafiłeś na farme pomidorów rosnących na sniegu albo nie wiem co .... a, o zarobkach 20x większych napisałem jako metafore i w odniesieniu do zamożnych obywateli GB którzy faktycznie maja takie zarobki i moga pozwolic sobie na takie widzi mi się żeby sprzedac auto w takiej cenie... po prawie 10ciu latach.... EOT

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :)

 

jestem tu nowy ale mam wielka chęć zakupic primerkę 1,9

ponizej podesle wam linki do trzech aut jakie wyfiltrowałem z mojej okolicy i krótko opisze co juz wiem:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-primera-1-9d-zadbana-zamiana-C26716841.html

w tym wiem ze zderzak do malowania, blotniki tez byly malowane, swieci sie abs i poduszka nie mam obecnie kabelka zeby samemu podlaczyc i sprawdzic z poduszka cos zaczał mowic wlasciciel ze napinacz pasa... i urwał temat no i rozrząd do wymiany oleje swiece filtry ale to norma przy kazdym zakupionym samochodzie przezemnie

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-9-dci-120km-C24939350.html

ten jest od handlarza i przez telefon wszystko jest cacy turbina zawiecha itp. no rozrząd to na pewno nawet jak mi powie ze wymieniał to i tak sam wymienie dla pewnosci i własnego spokoju

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-zamiana-diesel-zadbany-alu-C23591159.html

ten najbardziej mi sie podoba włascicel jakis starszy koles przynajmniej po głosie wszystkie naprawy robił zawiecha zawór egr wymianil tarcze klocki no i samochód z polskiego salonu i troche golas

 

bardzo prosze o rade i jakies wskazowki na co zwrócic szczególna uwagę jesli chodzi o blacharke to wszystko wiem sam co i jak ogladac ale dislem nigdy nie jezdziłem całe zycie benzyną bez gazu zawieche tez sam sprawdze na kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim lajkonickim okiem

skoro są sprowadzane to na pewno będzie niebawem zawieszenie z przodu do roboty1000pln reszta wyjdzie w trakcie chyba że właściciel ma na to wszystko papiery

ogólnie to golasy (to wiedzą tylko posiadacze p12)

Oferta

1dlaczego termometr wskazuje -30skoro są kałuże na ulicy, trzeba dokładnie zbadać błotniki i ich stan używki w dobrym stanie w kolorze 250-400pln ale lampy są tak samo przypalone równomiernie może dzwonek nie był kolosalny a zderzak i tak podrapie się od spodu na krawężnikach i bryłach kodu, ABS swiecić się może bo została stuknieta złączka pod fotelem pasażera, czy to nie jest angol?? bo po stronie pasażera jest regulacja fotela a od kierowcy??

2nie mam zdania tylko widzę urwany dzyndzel od podłokietnika i zaciętą klapkę schowka w konsoli środkowej

3 czy kolor tyłu jest tylko grą świateł?? nie oryginalna zatyczka pojemnika zbiornika spryskiwacza, czy przebieg jest właściwy??? porównaj kierownice w poprzednich fotkach, gdzie jest nawigacja??? nie ma DVD w panelu środkowym ani literek na klawiszach numerycznych

 

Skoro upierasz się na p12 a nie na na p11 to wybierz najzdrowszy model blacharski bo niedociągnięcia wyjdą za rok/półtora i dbaj a na pewno nie będzie to pierwsza i jedyna złotówka włożona w to auto

powodzenia ale pojeździj p12 bo różnica jest kolosalna pomiędzy betą a :nissan2:

generalnie w dizlu wszystko wyjdzie w trakcie bo jak odpali to już jedzie zadbaj aby na oględziny były zimne silniki jeśli przy ruszanie charakterystycznie szarpie do wymiany będzie dwumasa3000pln, oględziny maglownicy czy nie ma czerwonych przecieków600pln, gwizd turbiny lub niedomagania po rozgrzaniu na wyższych obrotach (powyżej2200)1000pln ew czarny kopeć lub siwy dym z komina długo utrzymujący się za autem (wtryski)

weź ze sobą kogoś komu nie zależy i będzie chłodno na to patrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napalac sie to nie mam zamiaru co do 2 jeszcze jest tylna lampa peknieta blacharka niby zdrowa durbina i zawiecha tez jutro może pojade go obejrzec co do 1 odpada za duzo zabawy z ta elektryką i jeszcze chłop albo udaje ze mało wie albo cos sciemnia najgorsze jest to ze w mojej okolicy jest ich bardzo mało a ponad 200km nie bede jechał po auto bo to bez sensu co do zawiechy to nie spodziewam sie zeby było wszystko super pieknie wiadomo cos bede musiał wymienić najbardziej przejmuje sie turbina po co odrazu mam wydawac 800zł na regeneracje chociaz zeby z rok wytrzymała co do przebiegów to nawet nie patrze na nie to tylko bedzie orientacja przy moich wymianach jak jakiś kupię znajmowy po niedzieli ma jakis sprowadzic tyle ze 2002r za 11tys do oddania z opłatami w sedanie

co do komfortu to sie zobaczy ale w kwocie 15 tys nie znajde takiego rocznika np mazdy czy hondy no i cześci w porównaniu do bemki to raj jak dla mnie :) bemke miałem 10 lat sam ja sprowadzilem z Niemiec i wczoraj sprzedałem jeszcze znajomy moze na Litwe pojedzie w przyszłym tygodniu bo mówił ze tego jest od metra, wiem że po zakupie odrazu musze robic rozrząd filtry oleje zawieche sprrawdzić solidniej tarcze klocki itp. to akurat potrafie zrobić sam do cześci tez mam dobry dostep ale dzieki za wskazówki na co zwrócic uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primera jest twardsza

rozrząd seryjnie co 120tys (pompa wody, pasek, napinacze +pasek klinowy -contitech,skf,dayco)500pln

sprzęgło jak padnie

turbina jeśli będziesz ją traktował łagodnie (rozgrzewanie/studzenie)150-200tys

olej filtr oleju i powietrza seria co 30 tys polecam co 15tys

filtr paliwa 60tys

filtr klimy co druga jesień chyba, że mieszkasz w lesie lub parkujesz pod krzakiem to co roku 5min roboty 20pln

dot4/"borygo" - co 2 lata ja wymieniłem po 5 i dalej smigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jwa dzieki za wszystkie wskazówki własnie kumpla szwagier dzwonił ze kupił w szwecji nissana primerę 2002r disla sedan takze w poniedziałek bedzie juz w moim miescie powiedzial ze za 11 tys po opłatach i jest mój oczywiscie tu akurat moge mu wiezyc jesli chodzi o legalnośc auta przebieg, chyba ze tam wczesniejszy własciciel przekreci, no i stanu faktycznego wszystko mi powie co z nim no i najwazniejsze dostane go na tydzien na test jesli bedzie mi odpowiadal do go kupię co do wymian materiałow eksploatacyjnych zawsze w kazdym samochodzie sam prowadze ksiązke serwisowa i wszystko w nich wpisuje i dołaczam faktury itp za czesci i ewentualne naprawy tak samo zrobie i z nissanem na start wszystkie filtry oleje w przekładni tylko skontroluje choc nie nie zaszkodzi wymienić skrzyni nie bede ruszal rozrząd chyba ze to bedzie 2.2 na lańcuchu bo tego to jeszcze nie wiem :) no i świece żarowe posprawdzam błędy bo posiadam kabelek i wenetualnie powymieniam jakies pierdoły jesli coś wykarze chyba ze odrazu pokarze przepływke turbine i wtryski to zostawiam go w spokoju :) jesli chodzi o skrzynie to odrazu skontroluje uszczelniacze jak bedzie sie pocił to powymieniam odrazu zerkne wtedy na sprzegło

jesli jeszcze macie jakies uwagi na co zwrócic uwage z takich mankametnów jakie ma kazda marka to piszcie pozatym mam zamiar jeszcze pare innych obejrzeć i wtedy zadecyduje który i oczywiscie dam wam znać bo mam do oblukania jeszcze opla vectre w sedanie 2004r 2.2 dti za 13,5tys

 

 

 

 

i jeszcze jeden wynalazłem http://otomoto.pl/nissan-primera-1-9dci-14o-tyskm-serwis-C25182469.html

i tu nie wiem czy dobrze widze ale jakby błotnik z tyły w innym kolorze ale to dzis sprawdze osobiscie jak to wyglada ale moze macie odrazu jakies sugestie np czegos brakuje jakiegos pizdryka :)

Edytowane przez piotrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sądząc po zdjęciach moim lajkonickim zdaniem to przekładka albo dzwonek lub pływak

pas pasażera zapiety i bardzo powycierany jagby tylko ktoś tu zapinał często pas lewego tak nie widać

ponadto jesli wpiety tzn piszczy oj upierdliwie piszczy a skoro pasażer nie wisiadł to nie musi mieć pasa zapiętego? czujnik nacisku

fotele przednie-siedziska maja dziwną zielona poświatę??

komora silnika widać że myta i dlaczego bardzo dokładnie umyta, ze nie widać brudu na sciance nadkola za filtrem powietrza???

zbiornik na dextron przetarty szmatą tzn musi być duza nieszczelność skoro czysta komora a zbiornik bardzo brudzi i nie komponował się do zdjecia?

powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis nie dokońca prawdziwwy, tj.: nie ma ESP (brak przełącznika), nie ma ksenonów, nie ma tempomatu....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki golas jak wcześniejsze 3 :) ma czujnik deszczu, sterowanie radia w kerownicy, skórzana kieronica, tapicerka welurowa

- wyposażenie Acenta

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego myślę o przekładce

przeciez nie od dziś wiadomo że gołe szwajcary to sprowadzone angole i tam zrobione przekładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, ale postawiłem na mego kolegi szwagra wczoraj przyciagnął mi vectrę c i ja kupiłem :) miał tez nissana w sedanie ale jak do niego wsiadłem to ten plastik mnie przeraził we wczesniejszych to jakos zegary mi przeszkadzały

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybór

solidna niemiecka konstrukcja duża podaż części zamiennych tani w eksploatacja ładna sylwetka nie awargandowe wnetrze

powodzenia i zadowalającej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przebiegi mnie rozsmieszaja :D diesel z 2003 i 140 tys km hahaha

przed nissanem mialem 10-letnia mazde 323 diesel z przebiegiem 105kkm.

przed mazda 9-letnia elantre diesel z przebiegiem 110kkm.

nic mnie nie smieszylo. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

te przebiegi mnie rozsmieszaja :D diesel z 2003 i 140 tys km hahaha

 

hahaha ;)

u nas na opolszczyźnie jest zatrzęsienie tgo typu aut lecz nie opli tylko passatów b5 po fl ;))

1.9 TDI 130 KM i wszystkie po 179 tys;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale ja mam Primera P12 2005 prawie od nowości i mam 130 tyś i nic się nie psuje .

Opel Vectra czy Astra wydaje mi się gorszy. Primerą będę jeździł do 2015 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie robi wielka różnicę :) aha i nie będzie roku 2015 ;) ja kupiłem z przebiegiem ok 160tys kiedy miała 6 lat teraz za jakis tydzien przekrece 200k uwazam za blad kupowanie diesla przy malych przebiegach i przy takich cenach paliwa dlatego swoja p12 albo sprzedam albo zostawie żonce a sobie kupię coś z V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie robi wielka różnicę :) aha i nie będzie roku 2015 ;) ja kupiłem z przebiegiem ok 160tys kiedy miała 6 lat teraz za jakis tydzien przekrece 200k uwazam za blad kupowanie diesla przy malych przebiegach i przy takich cenach paliwa dlatego swoja p12 albo sprzedam albo zostawie żonce a sobie kupię coś z V8

z tego co pamietam to chyba chciałes A8 z V8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...