Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety te czytadła motor/auto świat to generalnie dno dziennikarskie, a o rzetelności nawet nie warto wspominać.

Bedąc w delegacji w D zawsze kupuje sobie zapas czasopism motoryzacyjnych i te same artykuły pojawiają się pózniej u nas

żaden z wymienionych, krajowych tygodników nie jest autonomiczny - AutoŚwiat jest własnością niemieckiej grupy Auto Bild. Motorem od 2003 roku rządzi niemieckie wydawnictwo Bauer. Nie należy więc się dziwić,że gazety zamieszczają przedruki z fachowej prasy niemieckiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajacie na te samochody, cykają zdjecia bez zatrzymywania:

Jeśli ktoś jeszcze nie wie to ITD uzbrojona w takie auta szaleje po Polsce ;|

 

Numery i samochody:

WE 574CW - Ford Mondeo - granatowy - Delegatura Południowo-za

chodnia - Wrocław

WE 575CW - Ford Mondeo - granatowy - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 576CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północna - Bydgoszcz

WE 577CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Wielkopolska - Poznań

WE 578CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Śląska - Katowice

WE 579CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Wschodnia - Lublin

WE 580CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski

WE 581CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wielkopolska - Poznań

WE 582CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok

WE 583CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław

WE 584CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północna - Bydgoszcz

WE 585CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Śląska - Katowice

WE 586CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wschodnia - Lublin

WE 587CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź

WE 588CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 589CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Południowa - Kraków

WE 590CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź

WE 591CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski

WE 592CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok

WE 593CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Południowa - Kraków

WE 594CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 595CW - Ford Focus - czarny - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 214EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 215EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 216EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Północna - Bydgoszcz

 

416989_491406370882862_2043964495_n.jpg

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polskiej prasy to chyba tylko wydawnictwo z Torunia jest w pelni polskie bo nawet Tygodnik Niedzielny jest wydawany przez Axel

mówisz o radiu chyba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajacie na te samochody, cykają zdjecia bez zatrzymywania:

 

 

416989_491406370882862_2043964495_n.jpg

Dobrze, że mają tą cycę z przodu.... zawsze to jakaś szansa zauważenia go z dalszej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi na poboczu obok innych aut to tego radaru nie widać

 

mówisz o radiu chyba? :)

 

NIe no myslałem że jakąś prase kścielną albo co tam tez wydają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić :rofl: - od dziś po stolicy województwa, stolicy Najjaśniejszej i paru-parunastu innych metropoliach, gdzie rady miejskie były łaskawe i uchwaliły stosowne uchwały, komunikacją miejską mogę śmigać za friko. Rzecz szczególnie sympatyczna w Wawie

post-20266-0-44595400-1354192805_thumb.jpg

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to pogratulować!

Ale chyba wolałbyś mieć wachę za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wynik lodgy - 3 gwiazdki w teście Euro NCAP

http://www.euroncap....-on-safety.aspx

 

i tym razem nie chodziło o światełka pasów:

 

In the frontal impact, the screen pillar was heavily deformed at the top of the windscreen and the roof was bent in front of the B-pillar. The rear passenger floor panel and tunnel were completely separated, extending into the driver's footwell and the transmission tunnel was deformed between the front seats.
Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za gratulacje :rofl:

a co do testu Lodgy - znam temat dość dobrze - o światełka pasów z tyłu, o brak ESP w standardzie we wszystkich wersjach (nie mam pojęcia jak to załatwili - musieli uzyskać homologację na to auto przez 2012 r?) za co zebrała tylko 29% (za ten sam wskaźnik mały fiacik 500 uzbierał 71%!!!), o marną ochronę pieszego (bodaj 44% kiedy potrzeba 60, bo inaczej zabierają gwiazdkę z automatu) wreszcie o problem z podłogą, która poddała się dość ławo i pogięła za bardzo. Gdyby nie owe mankamenty, gwiazdek byłoby spokojnie 4. Niestety, jest to rodzaj świadomej dywersji uprawianej przez koncern. I tak na chwilę obecną 1/3 sprzedaży stanowią auta budżetowe. Firmie-matce ze zrozumiałych względów nie zależy zatem na dalszym zmianie tego wskaźnika, chcąc nadal sprzedawać auta z rombem. Podejrzewam,że gdy zrobią test zderzeniowy nowego Sandero i Logana,rezultat może być podobny. Renault stara się uniknąć wpadki VW, gdzie budżetowa początkowo, a potem coraz lepiej dopieszczania a mimo to nadal tańsza skoda zaczęła odbierać zbyt dużo klientów macierzystej marce.

Sam test nie wygląda tragicznie, dzieci są bezpieczne, poduszki sprawnie wyłapują głowy jadących. Na zdrowy łeb - im większe auto, tym bezpieczniej, bo ma się co giąć i zwijać.Wypadałoby z czystej ciekawości zderzyć 3-gwiazdkową Lodgy z 5-gwiazdkowym fiatem 500 :whistle:

: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yIEjWifBwo8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie nowego Lodgy kupisz kilkuletnie "wypasione", "wypierdziane" i wujechan" super auto które wg dzisiejszych standardów testów zderzeniowych może zebrało by ze 2-3 gwiazdki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przeanalizujcie na spokojnie tabelę zbiorczą z tego ostatniego testu Sa auta, które mają ponad 70% w pomiarze dotyczącym bezpieczeństwa pieszych. Innymi słowy, taki dajmy na to Leon (że o Subaru nie wspomnę) może przyrżnąć zderzakiem w przechodzącego przez jezdnię dziadka z wnuczkiem a tym włos z głów nie spadnie. Dlatego też zawsze - przynajmniej ten aspekt testu budził moją wesołość.

post-20266-0-15372200-1354205683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg,tej tabeli to Hyundai ,Kuga,Subaru,muszą się nieźle pogiąć w zderzeniu z pieszym...

Aż boję się zapytać co się dzieje w zderzeniu z drzewem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za gratulacje :rofl:

a co do testu Lodgy - znam temat dość dobrze - o światełka pasów z tyłu, o brak ESP w standardzie we wszystkich wersjach (nie mam pojęcia jak to załatwili - musieli uzyskać homologację na to auto przez 2012 r?) za co zebrała tylko 29% (za ten sam wskaźnik mały fiacik 500 uzbierał 71%!!!), o marną ochronę pieszego (bodaj 44% kiedy potrzeba 60, bo inaczej zabierają gwiazdkę z automatu) wreszcie o problem z podłogą, która poddała się dość ławo i pogięła za bardzo. Gdyby nie owe mankamenty, gwiazdek byłoby spokojnie 4. Niestety, jest to rodzaj świadomej dywersji uprawianej przez koncern. I tak na chwilę obecną 1/3 sprzedaży stanowią auta budżetowe. Firmie-matce ze zrozumiałych względów nie zależy zatem na dalszym zmianie tego wskaźnika, chcąc nadal sprzedawać auta z rombem. Podejrzewam,że gdy zrobią test zderzeniowy nowego Sandero i Logana,rezultat może być podobny. Renault stara się uniknąć wpadki VW, gdzie budżetowa początkowo, a potem coraz lepiej dopieszczania a mimo to nadal tańsza skoda zaczęła odbierać zbyt dużo klientów macierzystej marce.

Sam test nie wygląda tragicznie, dzieci są bezpieczne, poduszki sprawnie wyłapują głowy jadących. Na zdrowy łeb - im większe auto, tym bezpieczniej, bo ma się co giąć i zwijać.Wypadałoby z czystej ciekawości zderzyć 3-gwiazdkową Lodgy z 5-gwiazdkowym fiatem 500 :whistle:

 

Polecam przeczytać dokładnie, podłoga się nie pogięła, ale porozdzielała (porozrywała) i to na dość znacznym obszarze, aż pod nogi kierowcy. Głowy nie są dobrze wyłapywane, szyja manekina miała ocenę "poor" - kolor czerwony, to oznacza m.in zerwane kręgi.

100px.gif

Pórównywanie fiata 500 z autem reklamowanym jako wspaniałe rodzinne, gdzie w materiałach pojawia się uśmiechnięta rodzina jest ehh co tu dużo mówić. Duże auto nie zawsze oznacza bezpieczne, vide smart.

Dacia generalnie daje to co może za tą cenę i tyle, nie ma co relatywizować słabych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić :rofl: - od dziś po stolicy województwa, stolicy Najjaśniejszej i paru-parunastu innych metropoliach, gdzie rady miejskie były łaskawe i uchwaliły stosowne uchwały, komunikacją miejską mogę śmigać za friko. Rzecz szczególnie sympatyczna w Wawie

 

Gratulacje!!! ja niestety musiałem spasować po brązowej zasłuzonej ze względu na stałe zapalenie zatok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko...czy kierownica po lifcie ma taki sam wymiar i kształt?Orientuje się ktoś?

Nie chodzi mi o przełączniki tylko o sama kierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name='JACKO29' timestamp='1354214858' post='890142']

Mam do was pytanko...czy kierownica po lifcie ma taki sam wymiar i kształt?Orientuje się ktoś?

Nie chodzi mi o przełączniki tylko o sama kierę.[/u]

 

 

Moja po lifcie ma taki kształt wymiary moge podać ale nie w tej chwili

post-32608-0-19984900-1354215424_thumb.jpg

Edytowane przez Moby7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że taka sama.

Dzięki Moby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tiidzie to wiem.Wygląda na to ze Nissan pewnych rzeczy nie liftuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś nawet czytałem apel...ludzie niszczcie fotoradary ,a nie przystanki! :D

I coś w tym jest! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...