Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dudnienie i wibracje pochodzące z komory silnika


Rafal32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

W ostatnim czasie przy jeździe na wyższych biegach (IV, V) i prędkości od ok. 80 km/h, nagle pojawiło się dudnienie (hałas był dość duży), zdaje mi się, że pochodzące z komory silnika oraz duże wibracje, wyczuwalne także w kierownicy i pedałach. Dudnienie i wibracje ustały po redukcji biegów i zmniejszeniu prędkości do 40-50 km/h. Po niedługim postoju i uruchomieniu silnika, niestety pojawiły się ponownie, tak jak to opisałem powyżej. Po krótkiej wizycie w ASO nic nie stwierdzono i obecnie, na razie nic się nie dzieje. Nie wiem jednak jak będzie, gdy ruszę w dłuższą trasę. Dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc w zdiagnozowaniu problemu (może to poduszka silnika?). Dodam jeszcze, że przed samym zdarzeniem tankowałem i miałem bliskie spotkanie z innym kierowcą, który zmieniając pas prawie wjechał na mnie. Skończyło się tylko na dość ostrym hamowaniu, ale może to ma jakiś związek z wibracjami i dudnieniem. Poza tym już od pewnego czasu, po zwolnieniu sprzęgła na I bądź II biegu (przy prędkości ok. 20 km/h) pojawia się pojedynczy słyszlany stukot z przodu auta (i nie jest to chyba załączający się ABS).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo taki objaw jak opisujesz może tez być powodem kiepskiego paliwa. Miałem kiedyś coś podobnego - tyle tylko, że w innym aucie. Po dotankowaniu Shell`a V-Power, jak ręką odjął. Piszesz, że teraz nic się nie dzieje. Tankowałeś na innej stacji od tamtej pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej pory jeszcze nie tankowałem, ale może rzeczywiście problem tkwi w paliwie? Chociaż z drugiej strony, wcześniej kilkakrotnie tankowałem z tego samego dystrybutora i nie było tego typu problemów, a poza tym dziś rano jadąc z podobną prędkością (80-100 km/h) nic się nie działo (był to jednak dość krótki odcinek). W każdym razie, może dotankuję paliwo na innej stacji i zobaczę, jak się będzie zachowywać auto.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Ci prawidłowo pracują zaciski hamulcowe.Co do tego pojedyńczego stuknięcia po wciśnięciu sprzęgła,też to miałem(silnik dCi)Pierwszym razem dokręcono mi mocowanie poduszki górnej(łapy)i pomogło tak na 3 miesiące,ale znowu wróciło.Po następnej wizycie wymieniono łapę/poduszkę na nową i jak na razie spokój.Umnie stukot był głośny i wyraźny zimą,przy mrozie,podczes zmian biegów (guma kurczyła się i luz był jeszcze większy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...