Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje na kierownicy w Nissan Note II


AndrzejPP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam samochód marki   Nissan Note II z 2015 roku

przebieg 6000km ,

- 1200 pojemność  , 59KW 

 

Mam problem z drgająca kierownicą podczas jazdy jak i postoju , przy wchodzących obrotach silnika do 3 000 jak i spadających. 

 Zgłosiłem usterkę w serwisie Nissana, gdzie obsługa poinformowała mnie , że w tym modelu z tym silnikiem jest to normalne , tłumaczenie obsługi ,,To silnik 3 cylindrowy, i posiada drgania"  

 

Jeździłem samochodami z 3-cylindrowymi silnikami  Tico i Matiz , i nie występowały żadne wibracje na kierownicy. 

 

 Ktoś już miał taki przypadek , co robić dalej ? 

 

Dziękuje i Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chyba powinieneś zmienić ASO. Mam ten sam model, tylko że z końca 2013 roku i wierz mi, że żadnego drgania na kierownicy nie mam. A przejechałem już ponad 42000 km. Drgania na kierownicy to mogą być źle wyważone koła (tyle, że nie na postoju). Skieruj się do innego ASO, albo poproś swoje ASO by na piśmie potwierdzili po ponownym przyjęciu Twojego zgłoszenia - ważne by na zgłoszeniu dokładnie napisali co zaobserwowałeś (możesz też podpiąć swoje pismo z opisem usterki), że opisane przez Ciebie drgania należą do normalnych i znanych przez Nissana. Podsumowując, nie wydaje mi się, że ten typ tak ma. Skoro to "normalne" to tym bardziej nie powinni się normalnych rzeczy wpisać do formularza odbioru. Ja już po kilku wizytach wiem, że wszystko trzeba im pisać i z każdej wizyty żądać pisemnej informacji co zostało zrobione (taki fajny przecież mają ten swój formularz że aż wstyd jak Klientowi po naprawie oddają bez informacji co zostało zrobione). Kilka razy już prosiłem o takie informacje, więc ręcznie wpisywali i oczywiście podpis i data. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chyba powinieneś zmienić ASO. Mam ten sam model, tylko że z końca 2013 roku i wierz mi, że żadnego drgania na kierownicy nie mam. A przejechałem już ponad 42000 km. Drgania na kierownicy to mogą być źle wyważone koła (tyle, że nie na postoju). Skieruj się do innego ASO, albo poproś swoje ASO by na piśmie potwierdzili po ponownym przyjęciu Twojego zgłoszenia - ważne by na zgłoszeniu dokładnie napisali co zaobserwowałeś (możesz też podpiąć swoje pismo z opisem usterki), że opisane przez Ciebie drgania należą do normalnych i znanych przez Nissana. Podsumowując, nie wydaje mi się, że ten typ tak ma. Skoro to "normalne" to tym bardziej nie powinni się normalnych rzeczy wpisać do formularza odbioru. Ja już po kilku wizytach wiem, że wszystko trzeba im pisać i z każdej wizyty żądać pisemnej informacji co zostało zrobione (taki fajny przecież mają ten swój formularz że aż wstyd jak Klientowi po naprawie oddają bez informacji co zostało zrobione). Kilka razy już prosiłem o takie informacje, więc ręcznie wpisywali i oczywiście podpis i data. Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedź , 

Drgania na kierownicy nie są związane z pracą układu kierowniczego, tylko są przenoszone z pracy silnika. Drgania występują podczas postoju a także przy prędkości 50-60 km/h . 

 Złożyłem reklamacje w głównej siedzibie Nissana w Warszawie, i czekam na odpowiedź ale chyba będę musiał zasięgnąć opinii rzeczoznawcy. A pierwsza rzecz jaka nie spodobała się w serwisie to , to że kupiłem samochód w Krakowie a serwisuje w Rzeszowie. Po ostrej wymianie zdań stwierdzili ze nie ma  z tym żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam Note z 2014 roku przejechał już 22 tyś I nigdy nie było jakichkolwiek wibracji na kierownicy. Ciekawe co Ci Nissan odpisze, mnie zbyli z paskiem wielorowkowym który skapitulował po 14 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam samochód marki   Nissan Note II z 2015 roku

przebieg 6000km ,

- 1200 pojemność  , 59KW 

 

Mam problem z drgająca kierownicą podczas jazdy jak i postoju , przy wchodzących obrotach silnika do 3 000 jak i spadających. 

 Zgłosiłem usterkę w serwisie Nissana, gdzie obsługa poinformowała mnie , że w tym modelu z tym silnikiem jest to normalne , tłumaczenie obsługi ,,To silnik 3 cylindrowy, i posiada drgania"  

 

Jeździłem samochodami z 3-cylindrowymi silnikami  Tico i Matiz , i nie występowały żadne wibracje na kierownicy. 

 

 Ktoś już miał taki przypadek , co robić dalej ? 

 

Dziękuje i Pozdrawiam. 

Nie zaszkodzi zrobić jazdę próbną innym,testowym i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj ewidentny problem ASO które nie chce się wła zająć się autem. Mój Note ma ledwo skończone 2 lata i 40kkm i takiego "ten typ tak ma" nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co pamiętam to ten objaw występował często w  polówkach po 2008 z 1.2  tam też były trzy gary i tam była do wymiany poduszka podajże przy skrzyni i tu bym szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam Note z 2014 roku przejechał już 22 tyś I nigdy nie było jakichkolwiek wibracji na kierownicy. Ciekawe co Ci Nissan odpisze, mnie zbyli z paskiem wielorowkowym który skapitulował po 14 tyś.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Otrzymałem telefon z ASO - Rzeszów , o powtórne przyjechanie na serwis po Świętach , po raz kolejny zajmą sie rozpatrzeniem reklamacji. Prawdopodobnie była interwencja z głownej siedziby Nissana  w Warszawie i zobaczymy co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...