Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p12, 1.8 pb+ gaz, LAMBDA?


Gość bleblek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wyszedł bład ubogiej mieszanki, na lpg i na gazie, plus spore spalanie ( w trasie ok 10l/100 przy jezdzie do 120km/h)

 

dodatkowo na podjazdach szarpie sie mocno. (szczególnei opdczuwalne na przy wiekszych nachyleniach i 2 biegu)

 

 

przepływomierz jest nowy ( ma z 6-8 miesiecy)

 

po podpieciu do kompa zauważyłem ze wykresy sond lambda sa generalnie zbliżone ale potrafia sie znacznie róznić, np jedna pokazuje maks druga tylko polowe (wysokości wykresu), sondy za katem działaja prawidłowo.

 

Pytanie czy dwie sondy przed katem powiiny pokazywac to samo, czy ewentualnie rozbieżności wskazuja na zużycie jednej z nich.

 

Co jeszcze może byc wine szarpania sie i zwiekszonego apatytu na paliwo?

 

Pytam bo nie chce znów wymienić czegoś co nie przyniesie poprawy.

 

 

Dzieki

 

 

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy podregulować LPG?? jaką masz instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja to KME DIEGO,

 

błąd świecił sie też tylko na PB ( 2 miechy tylko na benzynie jezdził bo nie miałem czasu pojechac wymienić reduktor).

 

No i szarpanie sie miało miesce też na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda, że lambada padła albo kończy swój żywot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, u mnie okazało się, że przepustnica była nie dokońca domknięta i brała lewe powietrze,

przepustnica jest sterowana elektronicznie, po podłaczeniu do kompa diagnostycznego mechanik domknał ją poprzes reset jej ustawien i auto odżyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzieki, sprawdze jeszcze ten trop :)

 

lambda wymieniona, po przejechaniu 400km wywaliło znów błąd, 171 i 174 ;/

 

sprawdzam szczelność dolotu ale jest ok, przepływomierz jest nowy oryginalny ( 6 miesięcy ma) świece przejechały 5k km a auto szarpie sie przy dodaniu gazu na 2 biegu, i 3... jakieś typy? I spala dużo więcej niż kiedyś

 

czy wpływ na błędy może mieć zła regulacja gazu?

 

macie jakieś typy jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Oskar napisal sprawdz na kompie co dolega,ja mialem wywalona lambde i po za smrodem spalin nic,nie szarpalo i ani za wiele wiecej palil ,po tygodniu wymienilem sonde na orginal i smigam ,czego i tobie zycze szerokosci

 

Jak kolega Oskar napisal sprawdz na kompie co dolega,ja mialem wywalona lambde i po za smrodem spalin nic,nie szarpalo i ani za wiele wiecej palil ,po tygodniu wymienilem sonde na orginal i smigam ,czego i tobie zycze szerokosci

Oczywiscie ze zle wyregulowana gazina ma wplyw.jest tego dosc duzo na ten temat na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade do gazownika zobaczymy co powie, znalazłem w internecie że czasami listwa wtryskiwaczy LPG jak jest lipna może powodować błędy i szarpania, a w sumie problemy zaczęły sie jak jakiś czas temu padła stara i wymieniłem na nową... pewnie mi jakieś gó... wsadzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...