Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0132 / Oxygen Sensor


Gość Kopiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 4 dniach od zakupu pojawił się błąd :(

P0132 Oxygen Sensor Circuit High Voltage (Bank 1 Sensor 1)

Samochod ma 3 lata a tu taka wpadka...

 

Objawy to spadające poniżej 600 obr/min obroty na jalowym biegu, szarpanie silnika, dziwna reakcja na dodanie gazu, drobne szarpniecia w czasie jazdy...

Pojawił się symbol żółtego silnika na zegarach

 

Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia ?

 

 

 

 

P.s.:Mechanik Google podpowiedzial :

Common Problems that Trigger the P0132 and P0138 Code

 

Defective Oxygen Sensor/Air Fuel Ratio Sensor

Defective Oxygen Sensor/Air Fuel Ratio Sensor Heater circuit

High Fuel Pressure

Defective Engine Coolant Temperature Sensor

Defective sensor wiring and/or circuit problem

PCM software needs to be updated

Defective PCM

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszym.

Ale tak jak to opisujesz to trudno jest zdecydować o co chodzi,bo z jednej strony że padł jakiś czujnki tlenu,z drugiej obwód wysokiego napięcia?Dobry elektronik potrzebny do diagnozy ,chyba że ....jest ktoś ,a jest na forum co pracuje w serwisie nissana chyba w Warszawie,może on coś podpowie.popytaj modów oni mogą to wiedzieć,kto i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jestes pierwszym któremu nawaliła sonda :D

Oxygen sensor to inaczej sonda lambda:

 

Czujniki tlenu

 

Czujniki tlenu, znany również jako sondy lambda lub czujniki O2 wśród niektórych producentów pojazdów, są jednymi z najbardziej wrażliwych i krytycznych komponentów w samochodzie silnik. Wcześniejsze systemy wtrysku paliwa zatrudniony jeden czujnik tlenu w układzie wydechowym, aby utrzymać powietrze w pętli zamkniętej lub kontroli mieszanki paliwa. Jednak dzisiejsze silniki mogą korzystać aż cztery czujniki, które monitorują nie tylko spalin zawartość tlenu gazowego, ale katalitycznej wydajności kalkulator, jak również. W celu realizacji tych funkcji prawidłowo, czujniki muszą być zgodne z normami OE w granicach tolerancji niesamowicie bliskich. Nieprawidłowo lub jest nieprawidłowo skalibrowany czujnik tlenu może zaszkodzić właściwości jezdne i oświetlania wskaźnika nieprawidłowego działania, w wyniku napraw kosztowne i czasochłonne.

Sorry za takie tłumaczenie ale to robił wujek Google :D

Czyli ,smochód słabo jedzie ,szarpie,i świeci się check.Mamy winowajcę.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defective Oxygen Sensor/Air Fuel Ratio Sensor

Defective Oxygen Sensor/Air Fuel Ratio Sensor Heater circuit

 

Po tym już wiadomo na 100%, że to sonda lambda. Pytanie która - w Note mamy 2. Ale każdy wprawny mechanik zdiagonozuje winowajcę bez problemu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc,

Jest diagnoza - pierwsza sonda lambda do kosza, niby warsztat poleca oryginalny nissanowski , o 100 zl droższy od zamiennika Boscha - ale jak tu ufać skoro po 3 latach trup ?

 

P.s.: pobijam rekordy spalania w miescie, nie wiedziałem, ze to aż tak ważny element układu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o Boscha,to dobre wyroby,a za oryginał w połowie płacisz za nazwę.

Nie inaczej sonda analizuje skład spalin przed katalizatorem i dobiera optymalną mieszankę,jak działa wadliwie to idzie więcej paliwa.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki dylemat w przypadku Punto - tyle,że tam oryginalne sondy były made in magneti marelli, więc warsztat sam proponował zamienić na bosche. Nie ma najmniejszych powodów do obaw. Bosch robi często lepsze zamienniki niż oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałem się na opinię warsztatu - Bosch miał być jako zamiennik uniwersalny więc został zamowiony oryginalny nissanowski...czy przeplacam ? To prawdopodobne - za niewiedzę przecież się płaci :)

 

( aczkolwiek pamietam z BMW, czujniki abs - montaż jakiegokolwiek zamiennika kupionego poza siecią sprzedaży kończył się wydatkami i powrotem do oryginału Boscha lub Siemensa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i jestem po wymianie drugiej sondy.

Efekty usterki, to generalnie jakby załączała się klima, ale z mega mocą, czyli gaz, a auto nie przyspiesza.

Okazało się, że po podpieciu pod kompa, wywaliło sygnał, że obie sondy umarły - mam wydruk. Druga wieszała się notorycznie w okolicach 2V.

Po wymianie i kilku kombinacjach udało się pierwszą obudzić do działania, aso w takim przypadku wymienia zawsze obie.

Oryginały sond produkuje ngk i taką mam założoną.

Oczywiście z tego wszytskiego zasyfił się katalizator, a do tego dostałem przykaz, żeby "nauczyć" nową sonde i zrobiłem podróż A4 z Katowic do Gliwic prędkością ok 80 km/h. Wrażenia bezcenne, jak mnie TIRy łykały :) z powrotem już pełny but.

Za sondę oryginał zapłaciłem 411 zeta, łącznie zajęło to prawie 6 godzin i zapłaciłem sumarycznie 740 zł.

Przy okazji polecam Maril, niezależny serwis nissana z Katowic. Wszystko załatwiłem od ręki, wbiłem się bez umawiania

 

P.S. sondy to generalnie fuckup Notesów i psują się często i gęsto. Ponadto w serwisie na około10 aut było aż 3 notesy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji polecam Maril, niezależny serwis nissana z Katowic. Wszystko załatwiłem od ręki, wbiłem się bez umawiania

 

 

To prawda. Robiłem u nich przegląd po 3 latach. Pełen profesjonalizm, a ceny (choć może nie najniższe) to i tak o 30% taniej niż w ASO (w promocji). Ja w każdym razie będę u nich serwisował autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno padom sond sprzyja częsta jazda na krótkich odcinkach. Sondy lambda "oczyszczają" się w wysokiej temperaturze, zatem dłuższe odcinki pokonywane jednorazowo im sprzyjają :).

 

Kiedyś jeździłem do pracy 40 km w jedną stronę Matizem - codziennie. Fabryczna sonda była jeszcze w dobrym stanie jak go sprzedawałem - z przebiegiem prawie 200000 km. Nie wiem w jakich warunkach jeździł Notes was79, ale przy takim przebiegu wydaje się to faktycznie fuckup`em :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wypytałem gościa, to padają nawet przy mniejszych przebiegach. A z tym start/stop po mieście, to racja sprzyja, chociaż nigdy wcześniej nie miałem problemów z sondą w żadnym innym aucie. Co ciekawe sonda padła po trasie 700km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maril,pierwsze słyszę.Dobry serwis i nie polecacie go???

Coś mi się zdaje że u mnie pojawia się od czasu do czasu takie przydławienie,ale to jest taki delikatny moment w zakresie ok3000obr.oby któraś nie buntowała się ,bo czeka mnie trasa 1400km w 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś Maril przewija się przez wszytskie fora od dłuższego czasu, np tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60496-mechanik-katowice/

Drugi godny polecenia warszat to ten na ul. żeliwnej, ale tam nie byłem.

Spoko objedziesz, w arzie czego będzię tylko chlał benzynę na potęge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupa,nie interesowałem się zbytnio tym tematem,bo co można to ja siam panie :D po prostu lubię to :D

Zastanawiam się czy nie kuić używek po małym przebiegu,jest taki na allegro za 100-150 po 3.5000 przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ASO Zaborowski z wawy podpadł kompletnie. Tuż przed wyjazdem wymiana sondy skończyła się następująco : stan fury przed wymianą jak i po bez zmian a w portfelu mniej prawie 100 zeta...złożyło się na tę sytuację kilka faktów ale żonę przy odbiorze nota z ASO potraktowano mocno olewczo...

Postanowiłem panów potraktować podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie czy jest różnica między sondą przed katalizatorem a tą za katalizatorem? czy są to te same sondy? Świeci kontrolka silnika i błąd odczytany P0132 (za wysokie napięcie) 1 została wymieniona a druga jeszcze nie ruszana, po wymianie 1 błąd na chwilę znikł , ale zaraz pojawił się jak tylko mocniej ruszyłem z miejsca. Silnik 1.4 rok prod. 2008 przebieg 38000 zagazowany instalacja Prins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowa sonda wykazuje znów błąd,to może być też padnięta.Zazwyczaj sondę "uczyło" się po wymianie jadąc spokojnie ok 80h.

A może warsztat zamienił?dali nową z dwójki na jedynkę zamiast nową z jedynki na jedynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "uczeniu" sondy nie słyszałem, przez ile km. trzeba "uczyć" sondę? wymiana była tylko sondy nr 1 , druga nie ruszana, ta jedynka też nie była idealnie nowa (dostałem ją tam gdzie kupiłem samochód, ale miał być dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to założyłeś starą sondę od handlarza :D gratuluję wiary w ludzi :D :D

kup nowa dedykowaną,

po wymianie sondy nie uczy się nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku,człowieku! Kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje.Miała być a nie była...

Dino,nie chodzi o to żeby nowa sonda nie pokazywała błędu,bo wiadomo że nie bedzie,ale tak zalecają elektronicy żeby się przejechać tak jak pisałem,żeby się komp do niej przyzwyczaił i żeby sonda wczuła się w rolę :D

Taki bajerek,ale w kazdym coś zawsze jest prawdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - sonda nie wymaga "uczenia" ;). Sondy "oczyszczają się" pracujac w wysokiej temperaturze. Dlatego nie służy im częsta jazda na krótkich odcinkach. Choć mogłbym kupić teorię, że komputer pracując z nową sondą przez jakiś czas uaktualnia i "optymalizuje" parametry pracy silnika :). Ale on to i tak robi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...