Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0132 / Oxygen Sensor


Gość Kopiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co najwyżej może zmienić korekty i tyle, sonda albo działa albo nie i jest jeszcze stan pośredni może się kończyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to kupię jutro nową , a ta którą dostałem to po prostu pojechałem się dowiedzieć czy tą awarię obejmuje gwarancja.

Wiara została z lekka nadszarpnięta, ale nie tak do końca - mógł przecież powiedzieć że nie jego sprawa i pewno od razu bym kupił nową a nie wymieniał na używkę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dali ją gratis - to faktycznie jeszcze nie jest tak źle... Kup nową - to inwestycja w brak problemów w najbliższym czasie ;). Chyba warto poeksperymentować z dobrymi zamiennikami - np. Bosch. Nissanowskie z tego co tu koledzy wcześniej pisali nie są zbyt trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jutro wymiana oleju+filtry+świece+sonda. Filtry i regulacja gazu była dzisiaj, coś jeszcze wymieniać? klima na wisnę jak się cieplej zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda DENSO sprawdza się w nissmo, klima powinna działać cały rok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie kombinuj,to co wpisałeś wystarczy do spokojnej jazdy na dłuuuuzszy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie sondy było zalecenia przejechania się ze stałą prędkością po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie sondy było zalecenia przejechania się ze stałą prędkością po autostradzie.

 

a autostradę dawali w gratisie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a autostradę dawali w gratisie :D :D :D

U mnie brak autostrady dopiero w budowie, w poprzednim samochodzie kazali mi po czyszczeniu EGR jeździć ze stałą prędkością tak aby wypalić resztki sadzy , ale kurna gdzie to miałem zrobić jak co chwila zwężenie a na odcinku 17km (Łańcut - Rzeszów) stoi: 4 fotoradary i cały czas 4 auta z kamerami jak nie ITD to Policja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz fajnie :D

Załamać się idzie .

Niedaleko ode mnie stał jeden radar,ale o dziwo zlikwidowali go :D ktoś sobie robił strzelnicę z painta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz fajnie :D

Załamać się idzie .

Niedaleko ode mnie stał jeden radar,ale o dziwo zlikwidowali go :D ktoś sobie robił strzelnicę z painta :D

I się załamałem sprzedałem świetną Toyotę Verso silnik 2.2 177KM i zmieniłem na Notka 1.4 :rolleyes2: i nie wiem czy dobrze zrobiłem, przestałem się martwić zatykającym EGR , a wylazła sonda, mam nadzieję że to na chwilę obecną tyle z awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zatkanym EGR pierwsze słyszę na tym forum i to jeszcze przy tak małym przebiegu.No chyba że ktoś skręcił licznik.Ale o EGR nikt jeszcze tu nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zatkanym EGR pierwsze słyszę na tym forum i to jeszcze przy tak małym przebiegu.No chyba że ktoś skręcił licznik.Ale o EGR nikt jeszcze tu nie mówił.

EGR był w Toyocie i z nim miałem problemy, sorry może źle poprzednio napisałem napisałem

 

Auto wróciło od mechanika : wymiana oleju , świec , filtrów, no i sondy (Denso) , niestety błąd jak byl tak jest mam jechać do gazownków bo twierdzą , że jest zbyt bogata mieszanka tak im wyszło z kompa ciekawe co zrobią gazownicy? :excl:

Edytowane przez Jack66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj

Jacko coś chyba pisał o zaletach gazu

a nie, czekaj, wróć, to tylko w kontekście gotowania tylko czy coś :)

 

 

ale to kolejny dziwny przypadek zagazowanego nota

jak działa to działa, a jak nie działa to nie wiadomo co i dlaczego.

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj

Jacko coś chyba pisał o zaletach gazu

a nie, czekaj, wróć, to tylko w kontekście gotowania tylko czy coś :)

 

 

ale to kolejny dziwny przypadek zagazowanego nota

jak działa to działa, a jak nie działa to nie wiadomo co i dlaczego.

Dziwne jest to ,że tydzień po zakupie jeździł jak złoto nic się nie działo, dzisiaj zauważyłem jadąc do pracy szarpanie i falowanie obrotami jak przełączył się na gaz , po przełączeniu na benzynę jechał normalnie nie falowały obroty i nie szarpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja do przeglądu i ustawienia

Dzisiaj wieczorem zostawiam u gazownika

Witajcie

Notek wrócił od gazownika , ale przyczyną mojego stresu nie była instalacja gazowa lecz jak się okazało (na moje wyraźne żądanie aby sprawdzili sonda nr 2 , za piernika nie chciało się im sprawdzać , dopiero jak powiedziałe że nie dam im ani grosza to się zabrali za robotę i mój upór został nagrodzony - autko śmiga aż miło :dribble:

Edytowane przez Jack66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,pisałem niedawno ,że jeżeli padnie któraś z sond to czy nie lepiej jest wykosztować się i machnąć obydwie na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś po krótce może opisać, jakie są sondy w Note. Wiem tylko, że są 2, przed i za katalizatorem. Chodzi mi o prawidłową nazwę, czy jest różnica, dla jakiego silnika, ile mają kabli i jakie kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasyr,wpisz sobie w google sonda lambda nissan note.Wyskoczy trochę stron i w niektórych możesz to wyczytać,a poza tym jeżeli byś kupował taką sondę to wystarczy podać czy za czy przed katem i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...