Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15][diesel] Brak możliwości ustawienia rozdządu.


Gość ArtekG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na forum jestem z 1,5 roku i raczej nie piszę.. Teraz mam problem potrzebuje, i proszę o pomoc...

 

Wiem, że o rozrządzie było troche pisane ale nie spotkałem sie z tematem kiedy nie da rady zgrać znaczników aby dobrze ustawić rozrząd. Mowa o almerze 2.0 z 96 rocznika w dieslu..

 

Krótki opis sytuacji:

 

Mechanik miał wymienić uszczelke pod głowicą, zdjął głowicę wymienił uszczelke (uszkodzoną) i dodatko wymienił oba paski razrządu. Złozył całość w kupę, odpalił i po 10 minutach jeden z pasków odfrunął w niebo..

 

Aktualnie nie może/umie spasować znaczników na kołach alby rozrząd był dobrze ustawiony. (znaczniki ma zrobione własne).

 

Panowi macie jakieś pomysły co poszło nie tak? Co się stało że wszystko teoretycznie jest poprzestawiane względem siebie?

 

Będe wdzięczny za sugestie..

 

Pzdr.

Art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zerwał się pasek ten od pompy wtryskowej? Ustaw koło od pompy, żeby było mniej więcej na godzinie 2 - 2:30. Nie ustawiaj na godzinie 1 (tak piszą w Sam naprawiam).

 

I kolejna rada - zmień mechanika, bo jak nie umie rozrządu ustawić to jest zwykły partacz a nie mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zerwał się pasek ten od pompy wtryskowej? Ustaw koło od pompy, żeby było mniej więcej na godzinie 2 - 2:30. Nie ustawiaj na godzinie 1 (tak piszą w Sam naprawiam).

 

I kolejna rada - zmień mechanika, bo jak nie umie rozrządu ustawić to jest zwykły partacz a nie mechanik.

 

Zerwał się ten drugi pasek i nie ma teraz możliwości zgrania całości. Mechanik poległ na całej lini przy tym aucie i wcale temu nie przeczy.. Musze szukać pomocy, bo on sam nie da rady, a chciałbym almera kiedyś od niego wyjechac..

 

PS. O ustawieniu na 2.30 czytałem tyle, że nie da się tego wykonac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...