Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN T2 - zdarte opony


Gość c00kie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drodzy Koledzy jestem użytkownikiem NISSANA t2. Od dluzszego czasu zdzieraja mi sie opony od wewnątrz z przodu i z tyłu. Jaka to moze byc przyczyna? Dodam iż zbierzność byla ustawiany.

Planuje kupic nowe gumy, ale chce najpierw coś z tym zrobić!

 

 

proszę o pomoc!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria !! kont pochylenia sworznia zwrotnicy , musisz z przodu ustawic , a tyl to nie wiem w jaki sposob . moze ktorys z kolegow bedzie wiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny most krzywy, moze byc jak tym autkiem ktos po terenie skakal . teoretycznie , ale ciezko powiedziec co tak naprawde sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygięcie mostu w taki banan żeby cieło opony? przecież to by było na oko widoczne (pochylenie kół /---\ )

 

to niewykonalne, tak krzywy most wysypałby się w momencie zanim te opony zdążyły by to odczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim darło z przodu od wewnątrz. Po ustawieniu geometrii problem zniknął. Po przejechani ponad 20tysi oponki zużywają się równomiernie. Co do tyłu to nie mam pojęcia u mnie było i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygięcie mostu w taki banan żeby cieło opony? przecież to by było na oko widoczne (pochylenie kół /---\ )

 

to niewykonalne, tak krzywy most wysypałby się w momencie zanim te opony zdążyły by to odczuć

 

masz racje tez tak mysle ale jak kolego wyjasnisz taka sytuacje?? :P ciezka sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje tez tak mysle ale jak kolego wyjasnisz taka sytuacje?? :P ciezka sprawa

a długo masz to terrano, bo może poprzedni właściciel też miał problem z przodem i zamienił opony z tyłu na przód a teraz ty się stresujesz że coś nie tak z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a długo masz to terrano, bo może poprzedni właściciel też miał problem z przodem i zamienił opony z tyłu na przód a teraz ty się stresujesz że coś nie tak z tyłem.

 

I to jest najpewniej powód cięcia opon z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

geometria !! kont pochylenia sworznia zwrotnicy , musisz z przodu ustawic , a tyl to nie wiem w jaki sposob . moze ktorys z kolegow bedzie wiedzial...

Ten kąt ustawia się podkładkami pod śruby górnego wachacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych t2 mogą być już chyba śruby mimośrodowe,

jak nie to są podkładki dwa rodzaje elementy 7 i 11 musisz sobie dorobić, albo jechać do warsztatu gdzie ci dorobią na miejscu potrzebne grubości, 25261848804770.png

 

geometria temat rzeka nikomu w terrano się nie chce robić jak trzeba bo to upierdliwe okrutnie, kiedyś może zrobię jakiegoś manualna do tego aczkolwiek wszystko jest w serwisówkach, nawet diagramy na dobór podkładek.

ja mam doświadczenia że gości od geometrii dzielą na się na takich co to mają stary sprzęt z głowicami aktywnymi i się w miarę orientują a robią na czuja, i na takich co maja nowy sprzęt z glowicami pasywnymi i kompem typu hunter czy inne tego typu i nie potrafią nic kompletnie i nic nie wiedzą tylko to co się wyświetla na monitorze. mi na torunskiej nawet nie ustawili jak trzeba ....długa historia gdzieś pisałem.

 

mógłbym nie pisać 90% postów gdyby się poniektórym chciało zajrzeć do serwisówek lub chociaż na nissan4u

podkładki dorabia sie tak: http://www.nissan-pi...ent/index.html#

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...