Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy w Almerze Tino 2004 jest zaczep Top Tether i czy nie macie problemów z doborem fotelika?


Gość ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ksieciunio

Witajcie,

 

Chciałam się dowiedzieć czy Wy także macie problem z doborem fotelika dla dziecka do Almery Tino?

Po długich poszukiwaniach okazało się że foteliki bez isofix nie nadają się ze względu na zbyt długie klamry pasów. Z kolei foteliki z isofixem mają nogę stabilizującą, której nie można mocować jeśli w podłodze są schowki. A jak nie ma nogi to jest pas top tether który wymaga odpowiedniego zaczepu.

 

Czy Almera Tino ma taki zaczep? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, a nie mam instrukcji. Z resztą w polskiej instrukcji którą mieliśmy w ogóle nie ma nic o isofixie (nasza almera jest z Belgii).

 

Może ktoś z Was wie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...okazało się że foteliki bez isofix nie nadają się ze względu na zbyt długie klamry pasów" - nie bardzo łapię problem

 

Witaj ! Hmm ja mam zamontowany z tyłu po prawej stronie starszy model chicco - taki niby od 0-36 kg (z 2 sposobami puszczenia pasa zależnie czy przodem tyłem do jazdy) zapianay pasami i jest OK (no mogło by być może lepiej/sztywniej ale bez isofix ciężko taki efekt uzyskać). Zaskoczyłaś mnie że w isofix jest noga - w każdym bez wyjątku? czy moze "lepsze" modele? Nie kupowałem nie zwróciłem uwagi :( a ogladajac w sklepie można tego nie wychwycić. Moje Tino jest 2001 i nie kojarzę uchwytu z symbolem kotwicy - a czytam że taki ma być poogladam jeszcze dzisiaj ale na 99% nie ma z tym ,że późniejsze Tinki mają środkowy pas mocowany w sufcie a ja wszystkie na dole może w tych taki jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w tino 2 foteliki bez isofix do 36 kg, wczesniej miałem dla mniejszej wagi i nie było nigdy najmniejszego problemu z instalacją, więc dobrze przycztaj instrukcje obsługi fotelika. u sibie mam Roemer i maxicosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem fotelik Maxicosi Axix. Producent podaje, że jest to fotelik kompatybilny z Nissananem Tino. To samo powiedzieli fachowcy ze sklepu, podczas próbnego montażu. Niestety wszystkim umkną pewien ważny szczegół. Okazało się, że klamra pasów jest zbyt długa i istnieje niebezpieczeństwo, że pas może się wyślizgnać z prowadnicy fotelika. Ponadto pas mógłby być lepiej naciągnięty, niestety z powodu powyższego defektu jest to niemożliwe. Planuję skróćić pasek klamry. Może to rozwiąże sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Okazało się, że klamra pasów jest zbyt długa i istnieje niebezpieczeństwo, że pas może się wyślizgnać z prowadnicy fotelika. Ponadto pas mógłby być lepiej naciągnięty, niestety z powodu powyższego defektu jest to niemożliwe. Planuję skróćić pasek klamry. Może to rozwiąże sytuację.

 

Mógł by ktoś zrobić fotkę tej klamry i mocowania w foteliku bo ja szczerze mówiąc nie łapię wciąż problemu, a w necie sam fotelik jest raczej od przodu a rozumiem, że chodzi o problem z tyłu fotelika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość ksieciunio

Hej,

 

skoczekx kilku fachowców próbowało zamontować trzy foteliki montowane przodem (Romer, Maxi cosi, Besafe) i jeden tyłem i się nie udało. Nie można było naciągnąć pasa tak aby fotelik był sztywno. Gdzieś wyczytałam że Romer King plus jest zalecany do Tino - tyle teorii, praktyka pokazuje co innego. Koniec końców wypełniliśmy schowek w podłodze i kupiliśmy Romera z isofixem i nogą.

 

Bodek005 - nie wszystkie modele z isofixem mają nogę, niektóre mają zaczep top tether.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam dwa foteliki Concord Transformer XT (15-36). Nie mają nogi, nie mają top tether. Pasują idealnie (tylko w środku się już nikt nie zmieści ;-).

Bardzo je polecam, bo to jedyne foteliki, które przez cały okres używania zapewniają podparcie ramion dziecka.

Ten fotelik dosłownie rośnie z dzieckiem. Polecam filmiki na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...