Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary osłony przegubu


PrzeRuSco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wymiarów osłony przegubu zewnętrznego do WP11.144 2.0 beznyna 2001rok VIN SJNTCAP11U0570721 ewentualnie numer albo może ktoś ma na sprzedaż

I czy wymiary osłony są takie same jak średnica półośki i średnica zewnętrzna przegóbu czy mniejsze czyli takie żeby osłona nachodziła na wcisk, jeżeli mniejsze to o ile?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrzyłem to do modeli do czerwca 1999 roku były montowany jeden rodzaj przegubów a po czerwcu '99 roku drugi rodzaj , wg . katalogu nissana do twojego auta powinna być osłona HERTH+BUSS JAKOPARTS J2881029 , najlepiej jak byś miał możliwość zmierzyć suwmiarką tą większą średnicę to bym Ci powiedział jakie osłony będą pasować, jedne miały średnicę 84mm a drugie 87mm, no i jeszcze kwestia czy masz manuala czy automata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało mi się zmierzyć tylko mniejszą średnice i tu zdziwienie bo ma 28 mm a wszystkie osłony jakie znalazłem mają mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiarów dokonujemy na tych powierzchniach półosi i przegubu gdzie są zaciskane opaski

Edytowane przez Gawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak myślisz pod opaską jest wężej ... dlatego żeby zmierzyć to trzeba rozpiąć opaski zsunąć trochę osłone i zmierzyć ale nie mierz na półosi bo ci to nic nie da bo na półosi te wymiary osłon to 22mm i 23mm więc nieznaczna różnica bo tylko 1mm , trzeba zmierzyć od strony koła bo tam różnica jest 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nic już nie wiem bo:

- na stronie http://nissan4u.com/...illustration_1/ wychodzi że numer części to 392412F225 lub 3924171J25

- a tu http://www.sergey89.... P11/FSM/fa.pdf że wysokość wynosi 96-98 mm

A to co podałeś J2881029 jest do 131 km mój ma 140

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w rodzinie mechanika więc on mi to zrobił, ja kupuje części on wymienia. Zajęło mu to nie całe pół godziny, teraz jak widziałem jak to robi to na pewno bym już sam wymienił, więc jeśli nie masz dwóch lewych rąk to myślę że dasz rade,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, bałem się że to jakiś grubszy temat. Ale jak czytałem o wymianie samego przegubu, to każdy ma inny sposób i w końcu się pogubiłem przy tych postach, nie wiem co trzeba odkręcić a co może zostać... jakbyś miał chwilę to może napisałbyś krótko krok po kroku co robiłeś? Jesteś na świeżo w temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/85915-wymiana-przegubu-zewnetrznego-jak-opuscic-zwrotnice/, niedawno z tym walczyłem i na końcu opisałem krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...