Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wymienić antenę na dachu?


lookasoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w myjni złamałem antenę (no zapomniałem złożyć, wiem wiem).

Niestety tak się złamała, że nie sama końcówka, ale element obrotowy.

Udało mi się kupić całą z używki.

 

Ktoś z Was wymieniał?

Jak do tego podejść?

Da się to zrobić bez większego problemu samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szyberdach to wystarczy zdjąć panel sterowniczy do szyberdachu (jest na zatrzaski). O ile pamiętam to pod nim jest dostęp do anteny.

Jeżeli nie masz szyberdachu to nie wiem, bo w takiej wersji wyposażenia tam nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy masz T30 czy T31.W T30 musisz wyjąć plastikową skrzynke,w której znajdują sie światełka do czytania.To jest na zatrzaskach bardzo łatwych do wyjęcia.Pod spodem masz śrubę i kabel od anteny,który trzeba uciąć lub rozmontować antenę i w środku jakoś odkręcic lub wylutować.Ja swoją wymieniałem bo ktoś ją urwał,ale popełniłem błąd montując zwykłą antene ze sklepu za 30 zł.Radio gubi fale i odbiera bardzo słabo.W oryginalnej masz wmontowany wzmacniacz.Niestety na allegro i ogólnie w sieci oryginalne anteny są bardzo trudno dostępne i dosyć drogie.Masz szczęście,że taką znalazłes i kupiłeś.Ja przez pół roku szukałem i znalazłem jedną,którą w dodatku ktos mi podkupił po kilku minutach.

Gdzieś wyczytałem,że niemal identyczna antena jest w aucie Hyundai Tucson lub Kia Sportage,ale czy na bank pasuje to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dziękuję wszystkim za odpowiedzi, były bardzo pomocne.

Przy okazji szukania rozwiązania, natrafiłem na 2 dobre fora:

1. australijskie - tu znalazłem konkretną odpowiedź - http://baustralianxtrail.runboard.com/

2. kanadyjskie - też dużo pomocnych info - http://www.nissanforums.com/x-trail/

 

a co do czynności, które należy zrobić by wymienić antenę i nie bawić się w lutownie itp.

 

1. Wyjmujesz oswietlenie górne przednie

2. wykręcasz lusterko wsteczne

3. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne kierowcy i pasażera (2 śrubki od strony drzwi, a "element od środka" przekręcasz o 90st i wyjmujesz)

4. Dobrze jest odkręcić rączkę pasażera nad drzwiami

5 i tu dla mnie było najtrudniejsze - najżmudniejsze, ale się udało, trzeba wyciągnąć boczne pionowe osłony ze słupków przy szybie. Dla ułatwienia - zaczynaj od góry - jest tam tylko 1 zatrzask i trzeba użyć trochę siły

6. Wyciągnąłem również (ta sama zasada co wyżej) osłonę z słupka na którym są pasy pasażera

7. Tak odbezpieczona podsufitkę można bez problmeów odgiąć na tyle, by włożyć rękę i rozłączyć 2 kable anteny.

8. Odkręć kluczem 22 antenę i wyciągnij górą

9. Wkładasz nową i wszystko na odwrót

 

Da się to zrobić bez problemów w 30-40 minut.

 

Uwaga - jeśli komuś przydałaby się złamana antena oczywiście oryginalna (ze wzmacniaczem) bo jest w stanie sam sobie ją zlutować / naprawić - bez problemów oddam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...