Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr powietrza w N16tce?


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne papierowe, suche.

Tanie i dzięki temu można częściej zmieniać :D

A moze za sportową wkąłdką bym się rozglądnął...

myslelem o tym ale ktos mi tu na forum mowil ze strasznie to to zabrudza przepustnice i przeplywke. nie wiem jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej almerce jeszcze jest oryginalny papierowy filtr. Jednak już niedługo jego miejsce zajmie stożek. :wink:

tez wlasnie sie zastanawiam nad tym.tylko trzeba by bylo dobrac jakies odpowiednie srednice i dlugosci dolotu od przeplwyki do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie sie zastanawiam nad tym.tylko trzeba by bylo dobrac jakies odpowiednie srednice i dlugosci dolotu od przeplwyki do filtra.

To fakt. Ale słyszałem, że mowinien pasić każdy, bez różnicy jakiej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie sie zastanawiam nad tym.tylko trzeba by bylo dobrac jakies odpowiednie srednice i dlugosci dolotu od przeplwyki do filtra.

To fakt. Ale słyszałem, że mowinien pasić każdy, bez różnicy jakiej wielkości.

hm pasic bedzie ale czy silnik wkrecac sie bedzie dobrze to zalezy. z paly raczej tego zrobic nie mozna. moze okazac sie tak ze na stozku jezdzi gorzej niz na seri a taki zabieg raczej jest nieporzadany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wkładkę firmy K&N.

Wystarczy tylko wyrzucić starą a na jej miejsce włożyć wkładkę sportową K&N. :wink:

Jeżeli chodzi o obsługę, to co 15 tys. umyć i nasączyć ponownie specjalnym olejem. :lol:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza dokladka K&N polecam wyjęcie tłumika szmeru (znajduje sie przed puszka filtra-ksztaltem zblizony do trabki hehe). silnik o wiele lepiej sie wkreca na obroty powyzej 3 tys. Polecam. A jezeli macie wiecej kabony to stozek-mozna wkladac bez strachu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to byloby od razu wywalic ta czarna skrzynke w zderzaku bo z dolu tlumik jest z nia polaczony ale mozna tez odkrecic puszke filtra, podniesc do gory i go zwyczajnie wysunac. trzeba tez przeniesc czujnik powietrza blizej filtra na ten kawalek rury co wychodzi z obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu :)

otwieramy czarną puszkę filta powietrza.nastepnie wyjmujemy wklad.po wyjeciu wkladu na dnie puszki powinienes zobaczyc sruby ktoore mocuja puszke do karaserii.po prostu je wykrec i odegnij puszke ku goorze.tlumik szmeru powinien dac sie bez problemu wysunac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to koszt filtra w ASO to 99 zl. Po prostu rozbój. Jak podają ceny w TVN turbo, to czasami mam wrażenie że części do nissana plasują się tak na pólce BMW i Merca. Toyota na pewno tańsza, podobne tylko francuzy... :shock: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak zawsze zależy od budżetu ;) jezeli macie kasę to kupcie sobie zestaw dedykowany K&N 57i (filtr z dolotem i osłoną termiczną stożka)- będzie po sprawie lub CDA firmy BMC. Albo dopasujcie sobie uniwersalny (powierzchnia boczna stożka powinna mieć zbliżoną powierzchnię do powierzchni filtra znajdującego się w seryjnej obudowie) i zrobić resztę chociażby w El-tecu. Choć pomysł z wkładka sportowa K&N tez zly nie jest, lecz lepiej się nadaje do diesela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak zawsze zależy od budżetu ;) jezeli macie kasę to kupcie sobie zestaw dedykowany K&N 57i (filtr z dolotem i osłoną termiczną stożka)- będzie po sprawie lub CDA firmy BMC. Albo dopasujcie sobie uniwersalny (powierzchnia boczna stożka powinna mieć zbliżoną powierzchnię do powierzchni filtra znajdującego się w seryjnej obudowie) i zrobić resztę chociażby w El-tecu. Choć pomysł z wkładka sportowa K&N tez zly nie jest, lecz lepiej się nadaje do diesela ;)

heh taki zestawik do n16tki ten k57i kosztuje ok 200e . wkaldeczka kosztuje ok 191 pln. teraz pytanie mam takie gdzie najtaniej kupie to w warszawie? lub moze ktos powie jaki filtr (jakich rozmiarow (chodzi o stozek) powinieniem zalozyc do n16tki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: to troche tanio jak na i57 ja takie zestawy widzialem po 420-450 zl. to moze ty mi powiesz gdzie go kupic za taka kase ;) a tak w ogoole sa dwa 57i kity. 1-szej i 2-giej generacji. 1-gen bez oslony termicznej stozka, a 2-gen z oslona i troszeczke zmieniona rura dolotu. oficjalnym przedstawicielm K&N na Polske jest najprawdopodobniej intercars i tam bym radził tego szukać.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w twojej okolicy jest. ale w poblizu ciebie przy skrzyzowaniu goorczewskiej i lazurowej za budynkiem PZMotu jest filia intercarsu. wiec jak ci zalezy to sie tam udaj lub zadzwon. jesli chodzi o rozmiar stozka to musi on byc roowny mniej wiecej co do pola powierzchi zwyklego filtru w ramce - seryjnego. Policz sobie pole powierzchni i po sprawie. albo po prostu przyloz (owin) filtr standardowy wokol stozka jezeli zamknie sie obwood to filtr ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej almerce jeszcze jest oryginalny papierowy filtr. Jednak już niedługo jego miejsce zajmie stożek. :wink:

tez wlasnie sie zastanawiam nad tym.tylko trzeba by bylo dobrac jakies odpowiednie srednice i dlugosci dolotu od przeplwyki do filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: to troche tanio jak na i57 ja takie zestawy widzialem po 420-450 zl. to moze ty mi powiesz gdzie go kupic za taka kase ;) a tak w ogoole sa dwa 57i kity. 1-szej i 2-giej generacji. 1-gen bez oslony termicznej stozka, a 2-gen z oslona i troszeczke zmieniona rura dolotu. oficjalnym przedstawicielm K&N na Polske jest najprawdopodobniej intercars i tam bym radził tego szukać.Pozdro

hm nie weim czy zauwazyles sle ja tam napiselem 200e czyli 200 EURO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...