Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki ubezpieczyciel najmniej problemowy w nissanie?


undefine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, zbliża się termin kolejnego ubezpieczenia :)

Do tej pory miałem PZU. Ktoś tam mi jednak zaczął ich odradzać, że podobno domagają się nawet przy samochodach nowych użycia części nieoryginalnych, a jedynie zgodnych z oryginalnymi.

 

Prawda li to?

 

Jaki ubezpieczyciel jest najmniej problemowy gdyby doszło do jakiejś kraksy - który najlepiej będzie współpracować z serwisem i nie kwestionować jego zaleceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich praktykach "zmuszania" w PZU(są jednym z najdroższych ubezpieczycieli). Jak i w innych towarzystwach ubespieczeniowych. W zasadzie trzeba dokładnie czytać (i dopytywać się)umowę. Mają taki punkt w którym wyrażasz lub nie wyrażasz zgody na stosowane zamienników, kwestia wysokości składki AC! W przypadku szkody z OC najlepiej robić w serwisie lub na rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zbliża się termin kolejnego ubezpieczenia :)

Do tej pory miałem PZU. Ktoś tam mi jednak zaczął ich odradzać, że podobno domagają się nawet przy samochodach nowych użycia części nieoryginalnych, a jedynie zgodnych z oryginalnymi.

 

Prawda li to?

 

Jaki ubezpieczyciel jest najmniej problemowy gdyby doszło do jakiejś kraksy - który najlepiej będzie współpracować z serwisem i nie kwestionować jego zaleceń?

Dowiedz sie w swoim ASO,z kim współpracują i możesz wybrać jednego z tych podanych przez serwis.Naprawiali w ASO micrę córki,kasa szła z ubezpieczyciela sprawcy(link4)i było szybko sprawnie i przyjemnie ,a tyle złego o nich wcześniej słyszałem.A tu zero problemow. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem też w tym roku w PZU, ubezpieczyłem jednak w Alianz-ie. - za cały pakiet ;AC, OC,CA, NNW ,OP, Assistance, + ub. mieszkania, płaciłem o 400 zł. mniej ( z max..zniżką, ) niż zaśpiewali w PZU a oferowali dużo mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HESTIE miałem tam autko i zarazem stłuczkę w oststnim czasie. Sprwa załatwiona błyskawicznie, znacznie lepiej niż bym sie spodziewał.Odradzam WARTE masakra zeszła na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem też w tym roku w PZU, ubezpieczyłem jednak w Alianz-ie. - za cały pakiet ;AC, OC,CA, NNW ,OP, Assistance, + ub. mieszkania, płaciłem o 400 zł. mniej ( z max..zniżką, ) niż zaśpiewali w PZU a oferowali dużo mniej .

no.. właśnie wyliczyłem przez stronę ubezpieczenie w alianz... ponad 4k. Gdzie PZU chce niecałe 2300. Chyba jednak nie będę kombinował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

undefine idz do agenta HESTII niech ci wyliczy zapewne wyjdzie ci mniej. Ja swoją ubezpieczam w ubezpieczeniu dealerskim i tam jest duzo taniej, widać mają jakieś dodatkowe zniżki. Przejdz się do pobliskiego salonu i zapytaj. Może się okazać że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

undefine idz do agenta HESTII niech ci wyliczy zapewne wyjdzie ci mniej. Ja swoją ubezpieczam w ubezpieczeniu dealerskim i tam jest duzo taniej, widać mają jakieś dodatkowe zniżki. Przejdz się do pobliskiego salonu i zapytaj. Może się okazać że warto.

Do hestii jakoś nie jestem przekonany. Miałem kiedyś z nimi drobne przeboje przy jakiejś tam okazji. Pakiet dealerski miałem rok temu, potem wyliczyli mi też składkę w okolicy 3k, więc.. zrezygnowałem na rzecz PZU. Chyba jednak zostanę w PZU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HESTIE miałem tam autko i zarazem stłuczkę w oststnim czasie. Sprwa załatwiona błyskawicznie, znacznie lepiej niż bym sie spodziewał.Odradzam WARTE masakra zeszła na psy.

 

A ja proponuje jednak sprawdzic rowniez Warte.. w czerwcu ubezpieczalem inny samochod i okazalo sie, ze byla to najciekawsza oferta rynku,, na dzien dobry dostajesz 60% znizki biorac AC i OC ale sa dwa warunki - system dziala w przypadku gdy przez ostatnie 4 lata nie byles sprawca wypadku . Drugi - w przypadku gdy podczas ubezpieczenia staniesz sie sprawca wypadku po wygasnieciu polisy wracasz (w Warcie) do stawki 100% ... Jesli wlasciciel auta nie ma zbyt duzo znizek. oferta "warta" rozpatrzenia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję sprawdzić u mnie:) Policzymy za free i przynajmniej będzie orientacja w różnych firmach. A jak ktoś u mnie do końca zrobi ubezpieczenie, no to juz bardzo miło. Jeśli chcemy dobre ubezpieczenie (dobre to znaczy śpimy, jeździmy i nic nas nie interesuje)-to odradzam directy, a proponuję Ergo Hestię, PZU, WARTĘ, GENERALI. Jeśli zależy nam na taniości i tylko OC to oczywiście directy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję sprawdzić u mnie:) Policzymy za free i przynajmniej będzie orientacja w różnych firmach. A jak ktoś u mnie do końca zrobi ubezpieczenie, no to juz bardzo miło. (...)

Potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proponuję Ergo Hestię, PZU, WARTĘ, GENERALI. Jeśli zależy nam na taniości i tylko OC to oczywiście directy.

Prawie w pełni się zgadzam. Prawie, bo w większości przypadków od directów tańszy jest TUZ- Pakiet "Nasza Rodzina" (samochód + mieszkanie i OC w życiu prywatnym) ze zniżką klubową.

Na TUZ i Generali rabaty do -25%

Szczegóły w temacie

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84587-rabat-dla-uzytkownikow-25-na-ubezpieczenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od zawsze w PZU i generalnie OC/AC/NW wychodzi mi najtaniej tam - taniej niz we wszystkich innych firmach reklamujacych sie ze sa tansze o 300% od innych ...czemu tak jest - nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Macie jakieś doświadczenia z Alianz Direct?Przysłali mi dość ciekawą ofertę ,a zbliża mi się koniec OC i AC z NW.

Do tej pory miałem w Hestii ale ...no właśnie,wartość samochodu relatywnie spada a składka rośnie(cały czas bezszkodowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z Alianz Direct?Przysłali mi dość ciekawą ofertę ,a zbliża mi się koniec OC i AC z NW.

Do tej pory miałem w Hestii ale ...no właśnie,wartość samochodu relatywnie spada a składka rośnie(cały czas bezszkodowo)

Jeśli to ma być pakiet,to directów unikaj jak ognia.W razie problemów z AC,to w przypadku direct,zlewka jest TOTALNA!!!Dopiero straszenie sądem i prasą, troche ich mobilizuje Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być pakiet,to directów unikaj jak ognia.W razie problemów z AC,to w przypadku direct,zlewka jest TOTALNA!!!Dopiero straszenie sądem i prasą, troche ich mobilizuje

Nie do końca się zgadzam. Mam ubezpieczenie w AXA Direct OC+AC bo jako jedni z nielicznych przenosili rok temu zniżki z OC na AC. Miałem małą szkodę parkingową bez sprawcy, więc likwidowaną z mojego AC. Wszystko odbyło się bez oględzin, w zasadzie na telefon podałem uszkodzenia i za dwa dni kasę miałem na koncie. Nie były to może kokosy, bo zastosowano franszyzę redukcyjną (miałem ją w umowie i wiedziałem o niej), ale na likwidację szkody wystarczyło.

PZU bez zniżek wyniosłoby mnie coś koło 4000 zł, w AXA było to ok. 1500 zł za OC i AC.

Właśnie kończy mi się umowa i rozważam czy zmienić na innego ubezpieczyciela czy nie.

Z doświadczenia z innymi ubezpieczycielami - PZU płaci dobrze i bezproblemowo z OC.

Edytowane przez red1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś farta,mnie zwodzili 8 tyg-w pierwszym przypadku,7 tyg.w drugim.Sytuacja analogiczna do twojej-uszkodzenie na parkingu.A była to:Benefia i Compensa.Co do axa-mam aktualnie micrę u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie czytać caaałą umowę. Tanio nie znaczy dobrze. Teraz zapłacimy mniej a potem są wyłączenia, ograniczenia itd. Każde Towarzystwo co jakiś czas ma promocje. Większość wychwala niską cenę. A ktoś przyzna się że za niską cenę ma tylko spokój ale nie ma opieki? Proponuję sprawdzać, kto oferuje naprawę bez naszego udziału, ochronę zniżek, autko zastępcze bez limitu i z każdego ryzyka (kradzież i wypadek), holowanie z każdego miejsca. Miłośnikom samego OC polecam szukać najtańszej oferty-bo to ubezpieczenie obowiązkowe, nie dla nas. Ci co chcą OC/AC/NNW i Assistance niech szukają dobrej oferty a nie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Alianz Direkt wyliczyli mi z OC,AC,NW pakietem asistans samochodem zastępczym,za granicą i w kraju i jeszcze parę rzeczy,około 900zł.

Samochód Note z 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Alianz Direkt wyliczyli mi z OC,AC,NW pakietem asistans samochodem zastępczym,za granicą i w kraju i jeszcze parę rzeczy,około 900zł.

Samochód Note z 2007r.

.

Myślę że to jest korzystna oferta. Mam też w Alianz ( wprawdzie nie Direkt) pakiet jak Twój + ub. mieszkania - oczywiście trochę drożej bo mój QQ- jest 2-latek, ale miałem też u nich Focusa, i jak miałem stłuczkę , to przycisnęli za gardło ubezpieczyciela sprrawcy i wszystko miałem zwrócone szybko - co do grosza - tyle ile na fakturze z servisu po naprawie.

I dziwię się - jak wyżej podaje kolega undefine - żę Alianz wyliczył mu 4 000. Za mojego - całkiem nowego za cały pakiet w pierwszym roku policzyli 2100 zł.. a teraz jak wrtość auta spada , to i kwota za ubezpieczenie też u nich spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ubezpieczoną kiedyś Primerkę, nie miałem szkody więc nie poznałem wartości tego ubezpieczenia. Plus-tanio; minus-brak możliwości dokupienia zielonej karty (ale sprawdź) i w kolejnym roku oferta była już droższa, wiec musiałem zmienić. Sprawdź dokładnie umowę, czy i jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Benefię, też mam w zestawie-jeśli będziesz zainteresowany porównam Ci z innymi TU i policzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie czytać caaałą umowę. Tanio nie znaczy dobrze. Teraz zapłacimy mniej a potem są wyłączenia, ograniczenia itd. Każde Towarzystwo co jakiś czas ma promocje. Większość wychwala niską cenę. A ktoś przyzna się że za niską cenę ma tylko spokój ale nie ma opieki? Proponuję sprawdzać, kto oferuje naprawę bez naszego udziału, ochronę zniżek, autko zastępcze bez limitu i z każdego ryzyka (kradzież i wypadek), holowanie z każdego miejsca. Miłośnikom samego OC polecam szukać najtańszej oferty-bo to ubezpieczenie obowiązkowe, nie dla nas. Ci co chcą OC/AC/NNW i Assistance niech szukają dobrej oferty a nie taniej.

Ja w benefii,żeby było całkiem śmiesznie,miałem pełny PAKIET DEALERSKI!!(Współpracują) kupiony w salonie nissana.A że uszkodzenie nie było groźne,nie chciałem likwidacji szkody bezgotówkowo(co ich nawet ucieszyło,bo kwota niższa),no i się zaczęło.Nigdy nie kupię tam AC. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sierpniu mijał rok od ubezpieczenia mojego qashqai-a. 1.6, podstawowa wersja bez dodatków. Drugie auto mam ubezpieczone "składanką" w mbanku ale przy nissanie posiedziałem kilka wieczorów i powpisywałem masę danych na stronach kilku wiodących ubezpieczycieli. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że OC, AC z opcją full (bez udziałów własnych itd. itp. ) wyliczyła mi strona... PZU. Zaznaczam, że nie jestem w żaden sposób z tą firmą powiązany ani ich lubię ani nie. Kilka razy korzystałem z rozliczania jakichś stłuczek (zazwyczaj nie z mojej winy nie chwaląc się) w w Warcie, PZU i Hestii chyba? nie było nigdy żadnych problemów. (Mam chyba szczęście? :) ) W każdym razie full ubezpieczenie poprzez strone PZU wyniosło mnie 2k zł. Wziąłem jeszcze dodatkowo za kilkadziesiat zł ? chyba dodatkową opcję auta zasteczego na cały czas ewentualnej naprawy? Pomimo tego, że dealer dawał swoje ubezpieczenie przy zakupie i dostałem polisę dealerską PZU (o wartości 3k zł) to i tak musiałem spotkać się z gościem, który porobił sobie zdjęcia spisał papierki i po bólu.(Te polisy nie były powiązane i PZU udawało że mnie nie zna?? :) to akurat mi się nie podobało bo nie lubie tracić bezsensownie czasu z nieswojej inicjatywy).

Nie napisałem tego tekstu żeby kogokolwiek zachęcać, jeśli ktoś stwierdzi że przepłaciłem bo znajomy agent zrobiłby mi taniej to ok, może i tak. Po prostu zachęcam do poogladania na spokojnie tego co wyliczą strony www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonimowy

Ja powiem tak: należy wnikliwie porównać oferty i iść tam, gdzie (przy porównywalnych warunkach) jest taniej.

Do momentu przygód z PZU sądziłem, że to drogi, ale solidny ubezpieczyciel. Jednak, gdy odmówił mi wypłaty z auto-casco, później z OC musiałem niestety dochodzić wszystkiego w sądzie. Nawet po wyroku nie dopłacił mi pełnej kwoty kosztów sądowych - 60zł., ale taką kwotę odpuściłem.

Traktowanie klienta również pozostawia trochę do życzenia. W tym roku musiałem kupić u nich OC (nie na Nissana) i pomimo, że mam 60% zniżki oni twierdzili, że jest tylko 30%. Ponieważ ubezpieczenie należy opłacić w dniu zakupu pojazdu, a za 5 minut zamykali nie miałem wyjścia. W wolnej chwili pojeździłem po ubezpieczycielach, uzyskałem zaświadczenia i udałem się do PZU po zwrot nadpłaconej składki. Odesłali mnie z jednego oddziału do drugiego, gdzie kazali złożyć pismo, bo oni na miejscu nic nie mogą zrobić. Teraz przyszło pismo z PZU, aby... udać się do oddziału podpisać aneks do umowy i odzyskać składkę....

Moja rada: porównać oferty i iść tam, gdzie taniej. Chyba nie ma już dobrych i sprawdzonych marek - przynajmniej w ubezpieczeniach.

Edytowane przez Anonimowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...