Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki ubezpieczyciel najmniej problemowy w nissanie?


undefine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak: należy wnikliwie porównać oferty i iść tam, gdzie (przy porównywalnych warunkach) jest taniej.

Do momentu przygód z PZU sądziłem, że to drogi, ale solidny ubezpieczyciel. Jednak, gdy odmówił mi wypłaty z auto-casco, później z OC musiałem niestety dochodzić wszystkiego w sądzie. Nawet po wyroku nie dopłacił mi pełnej kwoty kosztów sądowych - 60zł., ale taką kwotę odpuściłem.

Traktowanie klienta również pozostawia trochę do życzenia. W tym roku musiałem kupić u nich OC (nie na Nissana) i pomimo, że mam 60% zniżki oni twierdzili, że jest tylko 30%. Ponieważ ubezpieczenie należy opłacić w dniu zakupu pojazdu, a za 5 minut zamykali nie miałem wyjścia. W wolnej chwili pojeździłem po ubezpieczycielach, uzyskałem zaświadczenia i udałem się do PZU po zwrot nadpłaconej składki. Odesłali mnie z jednego oddziału do drugiego, gdzie kazali złożyć pismo, bo oni na miejscu nic nie mogą zrobić. Teraz przyszło pismo z PZU, aby... udać się do oddziału podpisać aneks do umowy i odzyskać składkę....

Moja rada: porównać oferty i iść tam, gdzie taniej. Chyba nie ma już dobrych i sprawdzonych marek - przynajmniej w ubezpieczeniach.

...też trzymam się tej zasady ! Tym bardziej ,że przez ponad 30 lat jestem tylko płatnikiem składek... i życzę sobie by tak pozostało :)

 

Zapewne to nie jest regułą ale z PZU miałem podobne "przygody" ... odmówiono mi naprawy szkody z OC sprawcy na podstawie "kosmicznej" wyobrażni kierownika likwidacji szkód , którego nie interesowały fakty(nawet obecność Policji na m-cu zdarzenia) lecz jego osobista analiza. Wyniki jej doprowadziły do wniosku ,że sfingowałem kolizję ... mimo tego PZU nie wystąpiło o ściganie mnie za wymuszanie odszkodowania. Trudno jest udawadniać ,że nie "jest się wielbłądem" więc to ja zawiadomiłem Prokuraturę o unikaniu obowiązku wypłaty przez PZU należnego odszkodowania . W wyniku działań Prokuratury naprawiłem swój pojazd na koszt ubezpieczyciala ale pozostało uprzedzenie , które mimo upływu 9 lat nie "pozwala " mi na zaufaniu tej instytucji .Wiem ,że zawinił tu człowiek ale ... to już problem tej instytucji .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej użyć porownywarki ubezpieczeń . Ja zawsze najlepsze oferty dostawałem z link 4. I nie mówię tu o samej wartości składki bo mocna znaleźć tańsze o 100 czy 200 pln ale o to co w zamian dają. Np mam co rok stałą wartość pojazdu przez 12 m-cy, bez amortyzacji części i zero udziału własnego , to chyba najwazniejsze elementy dobrej polisy.

Edytowane przez Lider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej użyć porownywarki ubezpieczeń . Ja zawsze najlepsze oferty dostawałem z link 4. I nie mówię tu o samej wartości składki bo mocna znaleźć tańsze o 100 czy 200 pln ale o to co w zamian dają. Np mam co rok stałą wartość pojazdu przez 12 m-cy, bez amortyzacji części i zero udziału własnego , to chyba najwazniejsze elementy dobrej polisy.

Tak. zgadzam się co do porównywarek ale paru moich znajomych skorzystało z link4 i rzeczywiscie w pierwszym roku wszystko ok, żaden z nich nie miał żadnej szkody więc nie wiem jak jest z wyplatą ale jak podliczyli składkę na następny rok to juz szczeka opadała i każdy z nich musiał uciekać do innej firmy i szukanie najkorzystniejszej oferty zaczynało się od nowa a przecież nie o to chyba każdemu chodzi. Ja mam wszystkie auta ubezpieczone w PZU i nigdy nie mialem zadnych problemów z wypłatami. Może to też zależy od agenta, ja ubezpieczam zawsze u tego samego i on mi załatwia wszystkie formalności. Co do link4 nie lubię ubezpieczycieli direct i jeżeli firma nie ma oddziałów to zazwyczaj z jej usług nie skorzystam (choć to tylko moje subiektywne odczucia, bo z tego co wiem z dodzwonieniem się do nich akurat nie ma problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nowosci czyli Juz 4 ubezpieczenie mam w link4 i wynika to bynajmniej z przyzwyczajenia do firmy. Poprostu mieli najlepsze warunki jak pisalem wczesniej. Z wyplata z casco tez nie ma problemu po drobnym jesiennym incydencie wiem co mowie. Czy ubezpiecze u nich na kolejny rok jeszcze nie wiem.jak zwykle zrobie konkurs ofert bo po co przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

polecam też sprawdzenie u mnie. współpracuję z wieloma TU, więc jestem na bieżąco z promocjami i likwidacją w poszczególnych ubezpieczalniach. jak coś to piszcie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Warcie 2-gi rok. Atrakcyjne, gdy: masz dziecko w samochodzie (potrzebny PESEL) oraz karty zniżkowe (10% dla absolwentów UMK). 

pełen pakiet AC/OC z najdroższym assistance, osobne ubezp. szyb itd., 2 letni QQ, 1,6 I-Way, 42 kkm -  1 600 PLN przy pełnych zniżkach z OC i AC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...