Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Bezpiecznik ogrzewania szyby tylnej.

Guest Olekx
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj zauważyłem, że nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Jako, że zbliżają się chłodne dni i przymrozki - jest to niezbędne do normalnego funkcjonowania. Przymierzałem się do wymiany bezpiecznika, ale na tabliczkach (pod maską i wewnątrz pojazdu) są niezbyt wyraźne informacje o bezpiecznikach, kodowane w j. angielskim.

Załączam zdjęcia oznaczeń bezpieczników. Dodam, że podczas wyszukiwania po różnych forach nie odnalazłem pomocy.

http://iv.pl/images/00630786645696588075.jpg

http://iv.pl/images/03284769460976264242.jpg

Olekx,po czym stwierdziłeś?Nie świeci się dioda na przycisku?

Konfiguracja w note jest dość dziwna,jednym przyciskiem załącza się grzanie szyby i lusterek,natomiast w kabinie masz bezpiecznik opisany jako mirror heater odpowiedzialny za ogrzewanie lusterek.podejrzewam że bezpiecznik od szyby będzie w komorze silnika.obejrzyj dokładnie bezpieczniki w tym wąskim pudełku i niestety ale masz jeszcze całe pudełko bezpieczników do sprawdzenia w komorze.To jest to płaskie białe po prawej stronie.ciężko je otworzyć.Dochodzi jeszcze jeden problem,czy przypadkiem nie jest grzanie puszczone bezpośrednio przez przełącznik jak chyba w Sunnym i może to on padł?

Ja jutro postaram się coś wykukać.

I jeszcze jedno,pytanie do wszystkich:macie w kabinie w skrzynce bezpieczników wpięty bezpiecznik pod pozycją seat heater?U mnie jest,a odpowiada za podgrzewane siedzenia! których nie mam :D

Edited by JACKO29

Sprawdziłem dwa pudła z bezpiecznikami i wszystkie tam są całe. Jest jeden, ale trzeba będzie ściągnąć lewy reflektor, by się do tego dostać. Pytanie z drugiej beczki.

Dzisiaj po trasie przestał działać bagażnik - w ogóle, nie można go otworzyć. Może to mieć związek z bezpiecznikami, czy coś innego poszło? Przy ostatnim otwieraniu były trudności, ale w końcu zadziałało.

Dwie podobne awarie (tył)Sprawdź przewody w tej gumowej rurce ,która łączy klapę z kabiną,może masz przełamane przewody?

Dobra, a jak otworzyć klapę od środka? Trzeba rozbierać plastiki i jakieś śruby ściągać, czy jest jakaś wewnętrzna klamka/dzyndzel?

Masz tu link , http://forum.nissank...anie +bagażnika, może się przyda, bo w temacie klapa bagażnika było już sporo.

Edited by janio

Olekx klamki dzyndzla nie ma :D

Pozostaje wczołgać się od środka z kluczem 10 i odkręcić złoczyńcę :D

Bagażnik naprawiłem. Powodem były "urwane" kabelki pod gumą. Skleiłem je taśmą izolacyjną i bagażnik działa. Jedynie na włączonym silniku nie działa, poza tym wszystko w porządku. Kto wie, czy z ogrzewaniem też nie będzie tego samego problemu, bo wszystkie bezpieczniki są w porządku.

Wspominałem,że może tak być,było by to kuriozum.

• 6 months later...

Witam.a mnie z kolei padla wycieraczka tylna.nagle.zdjalem plastik z klapy,ruszyla i stop.nie moge znalezc bezpiecxnika(jesli to on jest winny).no bo co innego?jakies sugestie?

Witam.a mnie z kolei padla wycieraczka tylna.nagle.zdjalem plastik z klapy,ruszyla i stop.nie moge znalezc bezpiecxnika(jesli to on jest winny).no bo co innego?jakies sugestie?

Sprawdź bezpieczniki 10A znajdujące się w kabinie.Chociaż wątpię aby któryś był padnięty.Jak będą dobre ,to jeszcze raz zdejmij te plastiki i sprawdź czy nie ruszyłeś kostki ,albo  co gorsza nie naciąłeś przewód plastikiem.

A jeśli wszystko z bezpiecznikami i kablami jest O.K, to zdejmij klemę (tylko ujemną-masa) na  kilka minut i będzie pan zadowolony.