Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciszanie / wygłuszanie X-trail - fotorelacja


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź Bartezm - czekam teraz na trochę większe ciepełko i kolekcjonuje materiały do wyciszenia :)

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź Bartezm - czekam teraz na trochę większe ciepełko i kolekcjonuje materiały do wyciszenia :)

Pozdrawiam,

Artur

Taniej będzie się przyzwyczaić. Najlepiej jednak najpierw przejechać się autem kogoś kto wyciszał - może na którymś zlocie?

Może się okazać, że to nie jest to co chcesz, a koszty wysokie. BArtez narzekał, że teraz tył mu jest za głośny...

Mnie się wydaje, że wycieszenie auta polega też na grubości szyb i blachy oraz lepszych uszczelnieniach.

Choć robota BArteza mnie zadziwiła.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciszyłem swoje auto podobnie jak bartezm z tym,że kupiłem pianki wygłuszające w sklepie od car audio.Od początku wiedziałem,że będę robił całe auto dlatego trochę leciałem po kosztach i maty bitumiczne kupiłem w sklepie budowlanym bo oryginalne są dosyć drogie a wychodzi tego naprawdę sporo

Natomiast chcąc wyciszyć tylko bagażnik to kupiłbym to co poleca mirekg9.Koszt nie będzie wielki a efekt na pewno bardzo fajny.

 

Mój znajomy wyciszał auto tam  www.ciche-auto.pl  i jest zadowolony jak diabli

Koszt przednich drzwi,podłogi z przodu,ściany grodziowej silnika i montaż radia-3 tyś

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna fachowca co zrobi wygłuszenie auta za 1-1,5 tys.zł to jestem chętny natychmiast poddać swoje auto temu zabiegowi..

Ja Ci zrobię robotę za kołasia - dawaj materiały auto i 3 dni czasu :) bo mam teraz chwilkę...

 

 

 

Najlepiej jednak najpierw przejechać się autem kogoś kto wyciszał....

Może się okazać, że to nie jest to co chcesz, a koszty wysokie. BArtez narzekał, że teraz tył mu jest za głośny...

Zeshky jechał moim a ja jego - u mnie ciszej :) A Ty miałeś okazje w zeszły piątek - ale się mnie wystraszyłeś  :P - a i audio mi zaczeło grać jak należy...

Co do tyłu - był głośny dlatego zacząłem od tej strony - teraz jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci zrobię robotę za kołasia - dawaj materiały auto i 3 dni czasu :) bo mam teraz chwilkę...

 

 

 

Zeshky jechał moim a ja jego - u mnie ciszej :) A Ty miałeś okazje w zeszły piątek - ale się mnie wystraszyłeś  :P - a i audio mi zaczeło grać jak należy...

Co do tyłu - był głośny dlatego zacząłem od tej strony - teraz jest OK. 

BArtez jesteś porządnym człowiekiem dlaczego miałbym się Ciebie bać. No może rotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez a po tym lecie sprawdzałeś jeszcze na bokach czy Ci te maty nie zjechały jak te z sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce,że te maty się odkleiły.U mnie to pieroństwo tak się skleiło,że chyba nie ma siły tego oderwać.Te taśmy są samo wulkanizujące i u mnie faktycznie zlały się jakby to był jeden kawałek.Naprawdę nie chciałbym tego odklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce,że te maty się odkleiły.U mnie to pieroństwo tak się skleiło,że chyba nie ma siły tego oderwać.Te taśmy są samo wulkanizujące i u mnie faktycznie zlały się jakby to był jeden kawałek.Naprawdę nie chciałbym tego odklejać

Pamiętasz jakiej firmy były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 różne.DenBraven,Soudal i Tytan.Najmocniejszy i najbardziej elastyczny był DenBraven

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puścił tylko dach.... reszta ok. w pazdzierniku zakładałem głośniki w drzwiach i nie było widać różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się ciągle z myslami czy wybrać tą taśme dekarską czy kupic jakies najtańsze dedykowane maty do wyciszania autka.

Nie wiem jak to będzie kosztowo, na bank wyjdzie drożej na matach ale czy nie będzie lepiej?

Taśmy jest 3 metry kwadratowe w tej najszerszej rolce, niestety nie mogę znaleźć tej polecanej taśmy Den Braven :(

Póki co szukam na spokojnie materiałów bo zaczne się bawić w wyklejanki zapewne koło połowy kwietnia.

Może coś doradzicie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się ciągle z myslami czy wybrać tą taśme dekarską czy kupic jakies najtańsze dedykowane maty do wyciszania autka.

Nie wiem jak to będzie kosztowo, na bank wyjdzie drożej na matach ale czy nie będzie lepiej?

Taśmy jest 3 metry kwadratowe w tej najszerszej rolce, niestety nie mogę znaleźć tej polecanej taśmy Den Braven :(

 

Może ta strona Ci pomoże http://www.denbraven.pl/produkt.php?idg=22&idm=1&zastosowania=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no tak ale nie chce płacić za przesyłkę pewnie z 20-30 zł bo to ciężkie jest przy zakupie za 160 zł :P

Widziałem ta strone producenta ale dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorki. Nie napisałeś że np. w sklepie /lub jakim/ albo że w internecie.

A chciałem pomóc. Lecz to co widać, to ona chyba jest droższa od pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.chemiabudowlana.info/index,art,1740,akcesoria,,,den_braven_tasmy_izolacyjne_loodband_i_aluband

 

Zobacz w tym sklepie.10 metrów i szr30cm kosztuje 115 zł brutto. 50 zł taniej jak na stronie producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w sklepie on-line już tego nie ma w ogóle :P zobacz na aktualizację tej oferty z linku ktory podałeś - 24.05.2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w sklepie on-line już tego nie ma w ogóle :P zobacz na aktualizację tej oferty z linku ktory podałeś - 24.05.2010 :)

Fakt.Nie zauważyłem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znalazłem trochę czasu i trochę taśmy dekarskiej, więc postanowiłem wyciszyć podszybie. Kilka zdjęć z prac. Taśma soudal, powierzchnia najpierw umyta wodą z płynem, później odtłuszczona rozpuszczalnikiem.

 

Czas operacyjny: 3h

 

Efekt: jest różnica i to spora, mniej słychać silnik tak do 2,3k obr., na wyższych też jest ciszej. Warto było.

 

post-53985-0-70229600-1400590147_thumb.jpg

post-53985-0-56139800-1400590152_thumb.jpg

post-53985-0-66706200-1400590155_thumb.jpg

post-53985-0-57038400-1400590158_thumb.jpg

post-53985-0-54760300-1400590161_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUU AAAA niezła robota, były problemy z demontażem wycieraków? U mnie plusik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Również przyznaje iż robota dobra a za chęci okazania fotek "+" również ode mnie.

 

Przypuszczam iż Twoja ostatnia fotka to jest jakaś osłona dolna i plastikowa?

U mnie trzeba najpierw odkręcić ramiona,zdjąć plastikowe podszybie i mamy metalową półkę /ją można odkręcić/. Potem możemy wygłuszać półkę oraz całe podszybie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyznaje iż robota dobra a za chęci okazania fotek "+" również ode mnie.

 

Przypuszczam iż Twoja ostatnia fotka to jest jakaś osłona dolna i plastikowa?

U mnie trzeba najpierw odkręcić ramiona,zdjąć plastikowe podszybie i mamy metalową półkę /ją można odkręcić/. Potem możemy wygłuszać półkę oraz całe podszybie.   

Ostatnia fota to właśnie ta metalowa półka, do której jest przymocowane podszybie. nakleiłem na nią resztę taśmy jaka mi została.

 

Przy demontażu trzeba uważać na plastikowe podszybie, żeby nie połamać - jest na zatrzaskach.

 

Żadnych problemów z demontażem nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem  wszystkie posty i tez mnie naszło wygłuszyc , miałem zamawiac maty, ale wczoraj miałem troczę czasu i prawie całą rolke 7,5x10 tasmy dekarskiej wykleiłem dużączesc bagażnika szło bardzo fajnie jeszcze dokupie i będe konczył.

Przy okazji mam pytanie?

Co to za pudełeczko przymocowane na srodku progu tego za siedzeniami dochodzi 2 przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Co to za pudełeczko przymocowane na srodku progu tego za siedzeniami dochodzi 2 przewody?

 

Witamy.

A my chętnie dzielimy się fotkami aby nie było nieporozumień lub innego toku rozumowania-myślenia.

Model-modelowi nie równy.

Jeśli takowa fotka jest już na forum, to robisz odnośnik do danego tematu-postu i nr. fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...