Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poziom oleju silnikowego


Moby7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie macie doświadczenia z za wysokim poziomem oleju?

 

Przykładowo czy 0,5 centymetra powyżej maksymalnego poziomu na bagnecie może wywołać jakieś negatywne skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby ,raczej nic się nie stanie.Większe rozbryzgi,trochę wejdzie w spalanie ,trochę w odme i powinno sie wyrównać.Nie jest to jakaś szokująca nadwyżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria. Generalnie poziom większy od maksymalnego jest szkodliwy - może to powodować rozszczelnienie silnika.

Racja,ale nie 0.5 cm.Na bagnecie jest zawsze "wentyl bezpieczeństwa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasmi takie rzeczy wypisują dziennikarze.Ale majac do czynienia z wieloma samochodami(nawet starymi)nigdy mi się nie zdarzyło rozszczelnienie silnika.W starych modelach jak odma była w air :D to można było zaobserwować kapki na drodze,po konsumpcji nadmiaru było OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie zależy gdzie ;). Wiadomo, że przy takim nadmiarze np. uszczelniacza wału nie rozwali, ale gdzieś tam zapocić się może, szczególnie tam, gdzie jest tylko cieniutki silikonik ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale,ale...przecież w każdej konstrukcji są przewidziane przedmuchy,one gdzieś muszą ujść.My wiemy gdzie i nie będę się nad tym rozwodził.Więc gdyby nie to ,to skrzynia korbowa by się rozleciała jak bomba o ciśnieniu 10atm.Owszem jakby było oleju pod tłoki to już co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że i sama pompa ma zawór przelewowy/bezpieczeństwa.Oleju musiało by być naprawdę dużo za dużo,by coś mogło się stać w sprawnym silniku.Ale producent po to określił optymalną ilość,by do niej się stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa to już isza inszość,jak sama z siebie nie do***e :D to ciśnienie nie wzrośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie po to jest odma, żeby ciśnienie - szczególnie w skrzyni korbowej nie wzrosło. Ale ktoś po coś ten poziom max określił. Tak jak pisałem - loteria. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że przy takim nadmiarze nic się nie stanie. Ale... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,odma jest po to aby obniżyć i utrzymać odpowiednie warunki w skrzyni korbowej.Ale,tak jak mówisz po coś ktoś itd.w momencie zalania baaaardzo dużą ilością oleju wał korbowy swoimi obrotami roztrzepie ten olej z gazami tak że nawet odma nie pomoże i coś strzeli.Ale te 5mm ponad niczym nie grozi ,silnik to zje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od czasu jak mam windows 8 zdarzają się mi dziwne przypadki w przeglądarce internetowej, tutaj nie mogę wcisnąć enter (kolejna linia), na zumi.pl scrool nie działa i takie tam. Wracając do tematu. ASO nalało za dużo? U mnie tak było, pomógł opis z innego postu. Cienki wężyk mniej więcej o długości 1 metra z OBI, słoik i płuca. Za pomocą tych trzech odsączyłem naprawdę niedużą ilość, a poziom oleju spadł do powiedzmy 80% bagnetu. Później miałem wrażenie jakby go przybyło ale to raczej była kwestia samego odczytu, a nie realnego wzrostu. W opisywanej sytuacji wlano do silnika wraz z filtrem około 3,5 litra oleju. Na listopadowym, pierwszym przeglądzie w tym samym ASO wlano mi niewiele ponad 3 litry oleju z filtrem włącznie. Na bagnecie poziom oleju w okolicy środka i tak jest dobrze, póki co żadnych ubytków. Co do zwiększonej ilości opisywanej przez Ciebie nie przejmowałbym się tym tak bardzo bo na własnej skórze przekonałem się, że było go tylko odrobinę za dużo. Może to przez to, że miałem własny olej (wymiana po pierwszych 1500 km), teraz na przeglądzie znów własny, jak to powiedział szef serwisu "leję na własną odpowiedzialność" (liczę się z tym). Jeszcze pół roku temu przejmowałem się tworem, dziś jest mi obojętny, stąd mój znikomy "ruch" na forum ale jeśli mogę odrobinę pomóc to dlaczego nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką własną odpowiedzialność?Łachy Ci żadnej nie robią!Jeśli olej spełnia wymagania producenta i jest odpowiedniej klasy jakościowej,to dopilnuj by to było zaznaczone na karteczce serwisowej i ew.trzymaj paragon/fakturę i tyle.Takie straszenie "na własną odpowiedzialność"ma na celu wyegzekwowanie od klienta ,by ten kupił ich kosmicznie drogi olej i jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Zdaje się nie ma się czym przejmować jeśłi jest około 0,5cm ponad stan.

 

jednak ja lubię jek jest wszystko tak jak ma być i chyba trochę odciągnę tak jak tutaj podpowiedziano

 

jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dobrze że jest to forum

Edytowane przez Moby7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...