Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile wynosi brodzenie terrano 2 98"z lift 2"opony 31/10.50/15 bez snorkela


litwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

według serwisówki 45 cm jest w dziale instrukcje itd zamiesiłem dwa skany w pdf masz tam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się to rozsądna wartość, zaciąg powietrza jest może z 10cm powyżej górnej krawędzi opony... jak się do 45cm doda "falę" to wychodzi mniej więcej to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit.....

45 bez fali.czy ktoś próbował w "naturze."jak pisze kol.Thesspian mogę zaryzykować 1m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snorkel 500zł, pogięte korby - bezcenne :P

 

Ale generalnie próbujcie, testujcie, ja od dłuższego czasu szukam T2 w rozsądnych pieniądzach z zajechanym silnikiem :)

 

Więc jak już któryś z testerów znajdzie graniczna głębokość to niech się skontaktuje... ;)

 

a tak serio, to jeśli ktoś chce brodzić to MUSI mieć snokra, z kibel rury, wyspawanego czy kupnego nieważne, byle szczelny...

 

załóżmy że 60cm jest bezpieczne... no bo pewnie jest... i jedziesz sobie w tej wodzie jedziesz... aż tu nagle znienacka lewe przednie koło znajduje 15cm dołek w dnie...

 

albo jest impreza grupowa i jadąc tą wodą 60cm okazuje się że wyprzedza Cię wściekły i pędzący unimog tworząc falę na drugie 60cm....

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko żeby nie było rekordów jak w ruskim kawale - blad' - posmiertnie priznała :-)

 

W wersji benzynowej potrafi zgasnąc już przy wodzie dochodzącej do progów - czyli gdzieś w okolicach połowy koła.

Edytowane przez mat125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie było rekordów jak w ruskim kawale - blad' - posmiertnie priznała :-)

I do silnika i do kierowcy się to tyczy.

 

spoko spoko wszystko pod kontrolą. Na rajdach jak do tej pory takiej wody nie miałem, ale wiem, że są... czasami głębsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic srajdy bo na porzadnym to sie dno traci :devil:

W przypadku terrano i tak nie ma sensu montowac snorkela bo nie pakuje sie takim autem w glebokie wody.

Najlepszym rozwiazaniem jest wyprowadzenie sobie rury zasysu powietrza z puszki filtra az pod sciane grodziowa, przy samej masce. Zanim to zaleje to dawno znudzi sie wam siedzenie jajkami w wodzie :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Zakula81 to z terrano I to chyba dowód rejastracyjny chyba Ci tylko został;-)

 

yyyy narazie z T I jest silnik, kawałek budy, kawałek maski i dwa fotele :)

 

zakupiony już reduktor robur, mechanik BRDM i w planach (jak zabraknie mocy na tym reduktorze) nowe serce V8

 

a dowód będzie zawsze od T I :)

 

Musisz zmienic srajdy bo na porzadnym to sie dno traci :devil:

W przypadku terrano i tak nie ma sensu montowac snorkela bo nie pakuje sie takim autem w glebokie wody.

Najlepszym rozwiazaniem jest wyprowadzenie sobie rury zasysu powietrza z puszki filtra az pod sciane grodziowa, przy samej masce. Zanim to zaleje to dawno znudzi sie wam siedzenie jajkami w wodzie :punk:

 

uważam, że taka woda to głupota orgów. Sam byłem świadkiem jak koleś nie mógł się z szelek wypiąć. Więc.... Nie problem zdobyć teren gdzie każda zmota się topi, problem z terenami gdzie trzeba pomyśleć i się wykazać. Co za frajda gdy pilot biega tylko od drzewa do drzewa z liną. Ostre trawersy, torfy, trial - tu się dzieje :)

Co do snorkela - EVO III Łukaszewicza ma "zwykłą" kwasówe, a Ładogę wygrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem, to czy jest woda ie znaczy,ze akurat do takiej sie wjezdza ale trzeba brac pod uwage mozliwosc nieoczekiwanego zanurkowania np w koleiny pod woda..

Jesli pilot poprowadzil auto tak, ze kierowca prawie sie utopil to brawa dla pilota ;)

Czasem niektore pieczatki czy proby trzeba ominac zyskujac jednak ogolnie w klasyfikacji i nie meczac auta.

Jesli juz to Lukaszewski a nie Lukaszewicz a co do zalogi offroadsport to Magda jest po prostu dobra pilotka ;) Niestety nie jest tak jak piszesz i ladogi nie wygrali a zajeli 4 miejsce. I niestety nie wygraja bo od przyszlego roku przerzucaja sie na rajdy szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem, to czy jest woda ie znaczy,ze akurat do takiej sie wjezdza ale trzeba brac pod uwage mozliwosc nieoczekiwanego zanurkowania np w koleiny pod woda..

Jesli pilot poprowadzil auto tak, ze kierowca prawie sie utopil to brawa dla pilota ;)

Czasem niektore pieczatki czy proby trzeba ominac zyskujac jednak ogolnie w klasyfikacji i nie meczac auta.

Jesli juz to Lukaszewski a nie Lukaszewicz a co do zalogi offroadsport to Magda jest po prostu dobra pilotka ;) Niestety nie jest tak jak piszesz i ladogi nie wygrali a zajeli 4 miejsce. I niestety nie wygraja bo od przyszlego roku przerzucaja sie na rajdy szybkie.

 

Tak, tak przygotowanym autem w takich terenach to miejsce to wygrana kolego. Szacun dla ekipy. Możemy prowadzić konwersację na temat brodzenia itd itd. Uwierz, podczas rajdów teoria z "poradników off road-u" bardzo często niestety nie idzie w parze z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam moge podyskutowac... pudlo na pucharze i kilku innych jest, ja nie z teoretykow ;)

 

nareszcie ktoś z branży :) czym latasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możne by tak moderator wyszczególniłby dział off road na stałe gdzieś z przodu żeby się nie wplatać między seryjne rozwiązanie? Łatwiej do dyskusji i w ogóle tak milej dla terrano....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...