Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ładowania


pavci0

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu błyska mi kontrolka ładowania.

Wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam nie zapalając silnika, kontrolka błyska nieregularnie.

Podczas jazdy też potrafi błysnąć. Wentylator wtedy zwalnia.

Na biegu jałowym gdy błyśnie to silnik jakby dostawał większe obciążenie i obroty też na chwile spadną.

Miał ktoś coś takiego lub ewentualnie wie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pada regulator napięcia albo kończą się szczotki.

 

Druga sprawa i najprostsza - wymień diodę/sprawdź jej mocowanie - może się wzruszyła i robi zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Być może pada regulator napięcia albo kończą się szczotki.

 

Druga sprawa i najprostsza - wymień diodę/sprawdź jej mocowanie - może się wzruszyła i robi zwarcie.

 

Byłeś blisko. Uszkodzony był kabelek do wzbudzania alternatora w wiązce za zderzakiem także zderzak zdjęty i kabelek naprawiony. Kabelek idzie też do kontrolki z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś blisko. Uszkodzony był kabelek do wzbudzania alternatora w wiązce za zderzakiem także zderzak zdjęty i kabelek naprawiony. Kabelek idzie też do kontrolki z tego co wiem.

Kolego mogę Cię prosić o trochę więcej informacji na ten temat? W którym mniej więcej miejscu uszkodził się kabelek? czy wymieniałeś cały kabel od alternatora do > właśnie gdzie idzie drugi koniec itp. Ja miałem kiedyś spore problemy z alternatorem (właśnie szalało raczej sterowanie na razie jest spokój - stawiam na sterowanie bo na stole naprawczym alternator był idealny) ale jak zaliczę jakąś naszą krajową ukochaną dziurę po prawej stronie to mi mignie czasami kontrolka i boję się żeby problem nie wrócił. Robiłeś u elektryka czy samemu da radę? Dużo roboty przy demontażu zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...